sport i 33 monsterzege Goes mist stabiliteit Puntenverlies Zeelandia Middelburg Degradatiespook waart rond bij PWG Terneuzen gaat met kater de winterstop in maandag 12 december 2011 'Het is jammer van het begin van de competitie dat we toen punten gemorst hebben' Karl Vergouwen door Merlijn van Dierendonck vlissingen - VC Vlissingen heeft de eerste competitiehelft afgeslo ten met een monsterzege op PSV. De Zeeuwse zondag-eersteklasser revancheerde zich voor de neder laag van vorige week tegen Braban- tia. In Vlissingen werden de Eind- hovenaren met maar liefst 9-2 van de mat gespeeld. Jonathan Con- stancia trof vier maal het doel. De thuisploeg nam vanaf het eer ste fluitsignaal het initiatief en na enkele minuten kon de eerste sco re al worden genoteerd. Sinan Co- ban zette voor en Jonathan Con- stancia kon afronden: 1-0. PSV was blijkbaar verrast door de start van Vlissingen, want veel hadden de bezoekers niet in te brengen. Halverwege de eerste helft verdub belde Constancia de score. Na een prima loopactie rondde de rappe vleugelspeler koel af en bracht de stand op 2-0. Na die twee goals bleef de thuisploeg jagen en kreeg genoeg mogelijkheden om de wed strijd te beslissen. Maar omdat Vlis singen de voorsprong niet kon uit bouwen, bleef PSV hoop houden. „We hadden genoeg kansen", zei Jonathan Constancia na afloop. „We konden het in de eerste helft al beslissen." Dat gebeurde niet. Een tegenstoot van PSV vlak voor rust leidde tot een doelpunt van Mike Hovestadt: 2-1. Na rust voerde Vlissingen de druk op. Na prima voorbereidend werk van Arjan Human bracht Thomas Ragut in de 58e minuut de stand op 3-1. Al snel volgde de ene na de andere treffer. Constancia scoorde zijn derde na een voorzet van Co- ban. Een indraaiende hoekschop van Said Bouzambou werd door PSV-goalie Mark van Asseldonk tot doelpunt gepromoveerd. In de 77e minuut completeerde Constan cia zijn kwartet van doelpunten. Hij zette met een bekeken schot de stand op 6-1. Een afstandsschot van Randy de Dreu werd de 7-1 en Coban zette in de tachtigste mi nuut ook zijn naam op de score- lijst door de 8-1 te maken. De laat ste treffer van Vlissingen was mis schien wel de mooiste. Benjamin Verwest schoof een vrije trap op schitterende wijze in het doel. In de laatste minuten incasseerde Vlissingen nog twee tegenslagen. Een treffer van Colin Williamson zorgde voor de 9-2 en Randy de Dreu kreeg zijn tweede gele kaart. Voor coach Karl Vergouwen was deze zege een prima manier om de eerste competitiehelft te eindi gen. „We wisten waar wat te ha len viel", aldus Vergouwen over de zege. Aan de andere kant had de coach een klein punt van kritiek: „We hadden soberder moeten voetballen in de eerste helft." „Je zag het al van het begin dat wij beter waren. We stonden als een team te voetballen", concludeerde Constancia, die PSV wel wat vond tegenvallen. „We zijn nooit bang voor de tegenstander, maar gaan uit van onze eigen kwaliteit. En zo als je ziet, is die best groot en dan krijg je zulke uitslagen." VC Vlissingen - PSV 9-2 (2-1). 3. Jona than Constancia 1-0, 25. Jonathan Con stancia 2-0, 43. Mike Hovestadt 2-1, 58. Thomas Ragut 3-1, 63. Jonathan Constancia 4-1, 75. Saïd Bouzambou 5-1, 77. Jonathan Constancia 6-1, 79. Randy de Dreu 7-1, 80. Sinan Coban 8-1, 84. Benjamin Verwest 9-1, 86. Co lin Williamson 9-2. Rode kaart: Randy de Dreu (VC Vlissingen). Gele kaart: Ar jan Human, Jonathan Constancia (VC Vlissingen), Sergey Temryukov, Stephan Wijlaars (PSV). Scheidsrechter: P. van Gerven (Valkenswaard). Aantal toe schouwers: 90. door Jan Dagevos eersel - De periodekampioen had graag ook nog een papieren titel aan de palmares toegevoegd. Goes wilde zich gisteren in de eerste klasse van het zondagvoetbal tot winterkampioen laten kronen, maar kwam bedrogen uit. Koplo per de Eerselse Football Club (EFC) troefde de Bevelandse ploeg af: 3-1. „De gedachte was er wel, maar het ontbrak aan de uitvoe ring", zei oefenmeester Gérard de Nooijer naderhand. „Het was alle maal te slordig." Goes mist vooralsnog de stabiliteit die een koploper kenmerkt. Goede wedstrijden worden te vaak afge wisseld met mindere optredens. Zo deed Goes gisteren in Eersel in niets herinneren aan de ploeg die vorige week gehakt had gemaakt van Longa (5-0). „We zijn nog niet zo ver dat we op basis van techniek en tactiek een wedstrijd kunnen beslissen", constateerde De Nooijer. Wie met de titel in de eerste klas se aan de haal wil gaan, zal in elk geval elke week passie en scherpte moeten tonen. Op dat vlak schoot Goes gistermiddag tekort. Het was zeker in de eerste helft allemaal iets te vrijblijvend. „De thuisclub was wat bedrijviger", erkende de trainer. Op een moment dat bij Goes het besef doordrong dat het in de dertiende competitiewed strijd over een andere boeg moest, was het kwaad al geschied en keek de Bevelandse formatie tegen een 2-0-achterstand aan. De r-o viel na negen minuten toen Goes zich op het middenveld liet aftroeven. Aanvaller Bas Bel- jaars van EFC profiteerde van die lankmoedigheid: 1-0. Nadat aanvoerder Gert-Jan van Lei den een kopbal op de paal uiteen zag spatten, werd het na 24 minu ten 2-0. Een treffer die Goes-doel- man Sven Wolkenhauer zich mocht aanrekenen. Hij plaatste de bal in de voeten van een EFC-spe- ler. De bal belandde uiteindelijk bij de behendige Rob Verstappen die de Goes-doelman omspeelde en de 2-0 maakte. Yves Nyemb en Ray Kroon kregen hierna de kans om Goes terug in de wedstrijd te helpen. De kansen waren echter niet aan hen besteed. Na rust had Goes het meeste balbe zit, maar werd er te weinig afge dwongen. Tot aan het zestienme tergebied werd er leuk gecombi neerd, maar in de eindfase ont brak het aan finesse en slimheid. Even kende Goes nog een kleine opleving. Dat was drie minuten voor tijd, toen Kyle Doesburg uit het niets de 2-1 inkopte. De hoop op een punt vervloog echter ra zendsnel. Bij een uitval over rechts haalde Joel Prat van EFC in de 90e minuut uit: 3-1. „De nederlaag is een deceptie", vond Gérard de Nooijer. De oefen- meester was kritisch, maar had ook zalvende woorden voor zijn spelers. „Het was niet goed", zei De Nooijer, „maar ik vind dat de spelers toch trots mogen zijn over de eerste competitiehelft. We heb ben een periodetitel en staan op de vierde plaats. Alles is nog moge lijk." EFC-Goes 3-1 (2-0). 9. Bas Beljaars 1 -0, 24. Rob Verstappen 2-0, 87. Kyle Doesburg 2-1, 90. Joel Prat 3-1. Scheidsrechter: J. Bezemer (Dordrecht). Gele kaart: Rick de Punder, Gert-Jan van Leiden, Robin de Pagter (allen Goes), Rob Verstappen, Erik Smets (EEC). Aantal toeschouwers: 400. door Jos van Belzen middelburg - In de derde klasse A van het zondagvoetbal begint kop loper Axel dankzij een 3-0-zege op FC Bergen met zes punten voor sprong op de nummer twee Inter nos aan de winterstop. Zeelandia Middelburg raakte verder achterop door een 2-2-gelijkspeI op eigen veld tegen Victoria'03. Zeelandia Middelburg-Victo- ria'03 2-2: De bezoekers openden al na zes minuten de score en ble ven ook de periode hierna de bo venliggende partij. Na een halfuur kwam de thuisploeg beter in zijn spel en dit leidde al snel tot de ge lijkmaker van Niels Luteijn: 1-1. Ook in de tweede helft werd Victo- ria'03 onder druk gezet, wat leidde tot de 2-1 van Lunven Vermeer uit een strafschop. James Beije had hierna de wedstrijd kunnen beslis sen, maar hij zag zijn inzet tegen de lat eindigen. Kort hierna werd het 2-2, waarna beide ploegen in het laatste kwartier wel kansen kre gen, maar niet meer scoorden. Cluzona-Ria W 2-0: De thuis ploeg liet Ria W komen en was hierbij zelf gevaarlijk via uitvallen. Tien minuten voor rust leidde een dergelijke situatie tot de openings treffer van Niels Hurx: r-o. Patrick Hagens bepaalde de eindstand op 2-0. Axel-FC Bergen 3-0: In de eerste tien minuten was het nog wat af wachtend, maar hierna nam een collectief sterk Axel het heft in handen. Danny Aarnoudse zorgde door Daaf Kasse middelburg - Voor PWG 's-Gra- venpolder breken donkere tijden aan. Het hoogst spelende Zeeuwse damteam verloor zaterdag het de gradatieduel tegen TDV 2 met 13-7 en staat met nog vier ronden te gaan laatste in de hoofdklasse B. Het was een nederlaag waar wei nig op af te dingen viel. Hoewel ze ven van de tien spelers van PWG een tegenstander met een lagere ra ting troffen, slaagde niemand er in zijn tegenstander te kloppen. Twee jonge speelsters eisten de hoofdrol voor zich op namens het Tilburgse team. Laura Timmer man, onlangs nog deelneemster aan het NK voor vrouwen in Zou- telande, werd toevalligerwijs aan NK-organisator Aart Walraven ge koppeld. Eén ernstige positionele fout in het middenspel werd de ve teraan uit Zoutelande fataal. Arjo Kousemaker ging onderuit tegen een andere jonge speelster. Sarah Rijgersberg strafte een mislukte omsingeling van de man uit Hein- kenszand gedecideerd af. De eerste nul aan de kant van PWG was al na zo'n drie uur spe len gevallen. Aan het tiende bord maakte voormalig KNDB-voorzit- ter Theo van den Hoek korte met ten met Ko Louwerse. PWG kon het de Brabanders aan de andere borden niet echt lastig maken. Al leen Niels Roelofsen en Kees Rijk bereikten voordelige posities, maar voor beiden zat er geen winst in. De Middelburgse damclub speelde zaterdag in Haarlem met 10-10 ge lijk tegen Damcombinatie Kenne- merland. De Zeeuwse eersteklas ser begon met een 2-0-voorsprong aan het duel, omdat Bram Goed hart een vooruit gespeelde partij in winst had omgezet, en vergroot te de marge toen Jaap de Jonge PWG-speler Andres van den Berge (links) nam het op tegen de Belg Arthur Hanssens. foto Willem Mieras door een simpele combinatie twéé punten pakte. Daarna kwam de klad erin. Een ne derlaag van Piet Allaart werd nog gecompenseerd door een gelukki ge overwinning van Piet Nieuwen- huijzen, maar na verliespartijen van topscorer Danny Wattel en Wim Koppejan was de stand weer in evenwicht: 8-8. Daarna zat het de Middelburgers niet tegen: de te genstander van Jan Moens accep teerde in een goede stand een re- misevoorstel en Roland de Rijke hield in een minderheidseindspel het hoofd boven water. voor 1-0. Pas halverwege de twee de helft verdubbelde Kjell Vander- haegen de voorsprong: 2-0. Even later bekroonde Danny Aarnoudse een sterke wedstrijd door ook de 3-0 voor zijn rekening te nemen. HW'24-Alliance 3-3: Een zwak HW'24 keek halverwege tegen een 0-2-achterstand aan door twee treffers van Wesley Smits. Na rust was het nog niet echt overtuigend wat de thuisploeg liet zien, maar wel werd de tegenstander meer on der druk gezet. Nadat Robin Mc- Taggart en Evert van den Berg voor 2-2 hadden gezorgd, leek Kees Duitemijer in blessuretijd zijn ploeg de eerste zege sinds be gin oktober te bezorgen: 3-2. Kort hierna bracht Ivo Vergouwen ech ter de bezoekers langszij: 3-3. terneuzen - Temeuzen gaat met een kater de winterstop in. In het cruciale duel met Best Vooruit, dat voor aanvang van de wedstrijd evenveel punten had, ging de zon dag-eersteklasser met 2-0 onder uit. De Brabantse ploeg was de ge lukkige winnaar van een matige vertoning. De teleurgestelde Ter- neuzenaren bleven na afloop lang in de kleedkamer. „Ja, een dom per", gaf trainer Diederik Hiensch aan. „Ik had vandaag goede moed, ook na de rust nog. Maar door dat tegendoelpunt loop je tegen de fei ten aan. Met fysieke kracht moet je dan iets forceren en die moge lijkheid hebben wij niet." Terneuzen-Best Vooruit 0-2 (0-0). 48 Thijs Engels 0-1, 90. Ronald de Koning 0-2. Scheidsrechter: C. Berben ('s Gra venmoer). Gele kaart: Jarno Waebeke (Terneuzen), Jeroen van Kollenburg en Mohammed Yahia (Best Vooruit). Aan tal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51