VC Vlissingen stijgt met stip na 321 sport Jong Ambon zet hekkensluiter WS'92 kan goede start binnen twintig minuten aan de kant geen vervolg geven RCS loopt averij op in strijd huis. Jonathan Constancia neemt vier treffers voor zijn Door Ae stijgt vc vikingen om periodetitel naar de tweede plaats. r rekening. VC Vlissingen stuurt PSV met een 9-2-nederlaag naar maandag 12 december 2011 ZONDAG EERSTE KLASSE door Bob Maes ROOSENDAAL - RCS moet nog flink aan de bak om de tweede periode- titel in de tweede klasse van het zondagvoetbal te pakken. Door een 2-2-gelijkspel gisteren bij laag vlieger Roosendaal staat de ploeg van trainer Dennis de Nooijer nu drie punten achter Uno Animo, dat met 6-2 over Madese Boys heen walste. De Souburgers begonnen slordig in Roosendaal, maar kwamen des ondanks toch op voorsprong. Len Eversdijk schoot een vrije trap on der de Brabantse doelman door. Nauwelijks klaar met juichen, kreeg RCS echter alweer een tegen doelpunt te verwerken. Na een fout in de verdediging kon Nick van Dijk makkelijk de gelijkmaker binnentikken. Diezelfde Van Dijk kreeg het even later aan de stok met Davy Ernest, wat beide spe lers een rode kaart opleverde. Vlak voor rust kwam RCS weer op voor sprong via Abdoe Abdendi, maar opnieuw konden de Souburgers daar niet lang van genieten. Bram van Campenhout knikte namens Roosendaal een corner binnen. Daarmee was gelijk de eindstand bereikt. Kansen waren er in de tweede helft nog genoeg voor een matig spelend RCS, maar verder dan een enorme kans voor Abden di kwam het niet. „De eindpass was vandaag vaak onder de maat", sprak een teleurgestelde Dennis de Nooijer. „We hebben er in de twee de helft alles aan gedaan om te winnen, maar het was een typi sche net-nietwedstrijd. Roosen daal is toch een van de mindere ploegen in deze klasse, dus we had den hier gewoon moeten win nen." Aardenburg-Halsteren 1-4: Na een klein half uur spelen stond het door doelpunten van Tom de Bonte en Toine van Mechelen (2x) 0-3. Na de hervatting ging Aarden burg op zoek naar een tegentreffer. Die viel na een uur spelen, toen Dwight van Hulle hard binnen schoot (1-3). Toine van Mechelen bepaalde de eindstand op 1-4. Jonathan Constancia omspeelt PSV-goalie Mark van Asseldonk. foto Lex de Meester door Jos van Belzen MIDDELBURG - Dankzij een 2-1-over- winning op Patrijzen blijft Honte- nisse samen met Jong Ambon (3-0-zege op hekkensluiter Corn Boys) de ranglijst aanvoeren in de vierde klasse A. Jong Ambon-Corn Boys 3-0: De eindstand van deze wedstrijd tus sen de lijstaanvoerder en de hek kensluiter in deze klasse was al bin nen twintig minuten bereikt. Vah- det Coban schoot tweemaal raak en omdat tussendoor ook Robbie van Iwaarden het net liet bollen, stond het al snel 3-0. long Ambon bleef ook hierna de bovenliggende partij, de ploeg kreeg ook nog en kele goede kansen, maar door non chalance en slordigheid in de af werking werd er niet meer ge scoord. Oostburg-Zeeland Sport 1-0: Na een sterke start van de bezoekers nam Oostburg al snel het initiatief Quentin de Muer en Kenneth Ver- reck (paal) verzuimden echter om de score te openen. De tweede helft liet hetzelfde spelbeeld zien, al kregen nu de bezoekers ook en kele goede kansen. Omdat Davy Maes en Arjen Vers luis (paal) verzuimde te scoren, leek de wedstrijd op een doelpunt loos gelijkspel uit te draaien. Léék, want nadat Arjen Versluis in de 88e minuut opnieuw een inzet te gen de paal zag eindigen, schoot Davy Maes raak uit de rebound: 1-0. Hontenisse-Patrijzen 2-1 (1-1). Tom Rijk 1 -0, Boban Martinovic 1 -1Tom Rijk 2-1 Biervliet-Hulsterloo 5-4 (1-2). Remy van Iteghem 0-1 en 0-2, Timon van der Hooft 1 -2, Jelle van Damme 1 -3 (straf schop), Erik Adam 2-3 (strafschop), Ste fan Janse 3-3, Tim Bogaart 4-3, Derk de Booij 5-3, Christoph Praet 5-4. Breskens-Clinge 1-1 (1-1). Wesley Steyaert 1-0, Frans Rokven 1-1. Steen-IJzendijke 1-1 (1-1). Mike van de Velde 0-1, Robin Mariman 1-1. Vierde klasse B. Vivoo-Walcheren 3-2: Halverwe ge de eerste helft profiteerde Tom mie Withagen van een grote fout bij de Vlissingers: 1-0. Dave de Crom verdubbelde uit een vrije trap deze voorsprong: 2-0. In de extra tijd van de eerste helft was het Sven Zuidgeest die min of meer uit het niets de aansluitings treffer scoorde: 2-1. Een betere start van de tweede helft leverde Walcheren al snel de gelijkmaker via Mark van der Eijk op. De slotfase was tumultueus. Dave de Crom benutte een straf schop en beide ploegen kregen nog legio kansen. Het bleef echter bij 3-2. SC Kruisland-Luctor'88 2-0 (1-0). Bart Hamelink 1-0, Titoh Jalloh 2-0. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 hielden in de promo tieklasse B een punt over aan het uitduel tegen het op de tweede plaats geklasseerde WHV. Nadat de eerste set was gewonnen, slaag de WS'92 er niet nog eens in om tot winst te komen: 3-1. De mannen van Mytilus boekten voor de derde keer op rij een maxi male overwinning. Het mannenteam van WS'92 kwam niet in actie. WHV-WS'92 3-1 (19-25, 25-14, 25-23, 25-10): Vooraf zou zijn gete kend voor een punt, maar achteraf heersten gemengde gevoelens. De vrouwen van WS'92 beseften dat met meer dan een punt huis waarts had kunnen worden ge keerd. Cruciaal was het verloop van de derde set. Daarin knokte WS'92 zich in de slotfase terug van 24-19 naar 24-23. Op het moment suprè me stokte het Vlissingse ritme en kwam het op de tweede plaats ge klasseerde WHV met de schrik vrij. Een tweede setzege ging daarmee aan de neus van de Vlissingse equipe voorbij. WS'92 was de eer ste set sterk op dreef en profiteer de van een grote foutenlast aan de kant van de thuisploeg. Daarna zette WHV de puntjes op de i. In de vierde set kon een moe gestreden WS'92 geen tegenstand van betekenis meer bieden. Foranto-Mytilus 0-4 (18-25, 16-25, 21-25, 22-25): Een overwin ning waar weinig op af te dingen viel. Mytilus domineerde vanaf het eerste fluitsignaal en kwam geen moment in de problemen. De Goese formatie speelde dege lijk en liet de thuisploeg fouten maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50