Discussie renteaftrek Met z'n allen TO©S 41 binnenland illllill0909-5010558 Stormloop op protestbomen Tbs'er opgepakt tijdens treincontrole Ramkrakers roven parfum uit winkel HYPOTHEEK 'Aftrek werkt averechts' 'Eft UUt ft feft Bel naar: €0,60 per gesprek Voor 10 winnaars een Goliath spellenpakkett.w.v.€ 151,69,- 'Kabinet zegt: we laten keihard vallen' maandag 12 december 2011 HILVERSUM De bomenverkoop op de website van de Partij voor de Dieren als protest tegen de nieuwe natuurwet van staatssecretaris Henk Bleker loopt storm. Gisteravond waren er al ruim 13.000 bomen verkocht. Na tuurliefhebbers kunnen voor 5 eu ro een boom kopen. De bomen worden op een nog nader te bepa len locatie geplant. DEN HAAG Een tbs'er die na een onbegeleid verlof niet was teruggekeerd naar zijn kliniek is zaterdagnacht opge pakt bij een grote controle in de nachttreinen. De 19-jarige man uit Nijmegen zat in een trein tussen Rotterdam en Den Haag. Behalve de tbs'er werd er ook een 25-jarige man aangehouden voor het beledi gen van een politieambtenaar. GULPEN Twee mannen zijn zaterdagoch tend met een gestolen auto dwars door de voordeur van een vesti ging van Kruidvat in het Limburg se dorpje Gulpen gereden. Daarna veegden ze alle rekken leeg. Vol gens de politie is er een grote hoe veelheid parfum buitgemaakt. De ramkrakers lieten een ravage ach ter. Van hen ontbreekt elk spoor. De hypotheekrenteaftrek is niet langer een heilig huisje, vinden prominenten van CDA en WD. De extra bezuinigingen en de enorme hypotheeklasten ma ken een aanpassing volgens hen noodzakelijk. den haag - Binnen de regerings partijen CDA en de WD woekert de discussie over hypotheek renteaftrek voort. CDA-minister Jan Kees de lager van Financiën zei gisteren in het tv-programma Buitenhof dat met de beperking van die aftrek niet direct veel geld valt te verdienen. Hij vindt dat het een lastenverzwaring voor de bur ger betekent. WD-prominent Ed Nijpels stelde bij het programma Eva Jinek op zondag dat zijn partij moet nadenken over beperking van de aftrek. Vicepremier Maxime Verhagen ver telde vrijdag dat niets meer heilig is als het kabinet in februari moet kijken naar nieuwe bezuinigingen. De Jager beaamt dat, maar plaatst zie onze website:binnenland Nijpels in Eva Jinek op Zondag, De Jager in Buitenhof mmmmsmemms TRIOMINOS €38,50 Triominos is de meest uitdagende en fascinerende variant van domino. Met driehoekige stenen en voor de hele familie. Kijken, aanleggen, scoren en... winnen. Van dit klassieke spel, vijftig jaar geleden bedacht in Amerika en 25 jaar geleden in Nederland geïntroduceerd door Goliath, bestaan diverse varianten. Het chique Triominos DeLuxe in een stijlvolle verpakking, het kleurige Triominos Junior en de reïsversieTriominos Voyager. MALLE MUIS €33,25 Bij Malle Muis moeten de spelers zo veel mogelijk stukjes kaas verzamelen door de ronddraaiende muis te vangen. ■TIME NO TIME €24,99 Time NoTime geschikt voor twee tot acht spelers vanaf acht jaar - is een nieuw, opwindend actiespel met maffe opdrachten en een grote rode alarmknop. Na dit spel bekijk je je medespelers met andere ogen, want voor het alarm afgaat moeten ze zich inde vreemdste houdingen manoeuvreren, brullen als Tarzan of razendsnel hun naam achterstevoren spellen. ROLIT €20,- Kijk uit, blokkeer, rol en... win! Ook de moderne klassieker Rolit, het spel met de verrassende draai, is bedacht door de creatieve reuzen van Goliath. Blokkeer en verover de Rolitballen van je tegenspelers door ze naar je eigen kleur te rollen. Winnaar is degene wiens kleur op het speelbord het meest voorkomt. Van dit verslavende familiespel bestaan vier versies: Rolit Classic, Roiit Giant, Rolit Junior en - voor onderweg - Rolit Travel. DOMINO EXPRESS - 'PIRATE' SKULL ISLAND €34,95 In dit nieuwe spel zijn de piraten op een eiland gestrand en worden ze verrast door vele dominostunts. De stenen vallen tegen de Skullrots aan en de mond klapt dicht; de domino's vallen tegen de boom, het bladerdak komt naar beneden en gooit rijen piratendomino's omver; de kist valt open, het skelet vliegt eruit en gooit weer stenen om. Voor meer informatiewww.goliathgames.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (€o,®p«grspiek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 15 december 2011. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en GrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) kanttekeningen bij het aanpakken van de hypotheekrenteaftrek. „De vraag is of dat per saldo voor de schatkist veel geld zou kunnen op leveren." In NRC Handelsblad noemde CDA-partijvoorzitter Ruth Peet oom zaterdag de woningmarkt als een van de sectoren waar moet worden hervormd, ofwel: de hypotheekrenteaftrek moet wor den beperkt. De WD heeft altijd vastgehouden aan de aftrek, maar volgens Nijpels is dit niet meer vol te houden. „Geen enkele politieke partij kan het zich veroorloven dit absoluut onbespreekbaar te houden." Hij hekelde de 'idioot grote hypotheek- lasten'. Het instrument was be doeld om het bezit van een eigen huis te bevorderen, maar daar is nu geen sprake meer van, vindt Nijpels. De aftrek zit jonge huizen kopers in de weg omdat ze zich door de hoge prijzen nauwelijks een woning kunnen veroorloven. Duizenden betogers waren bijeen vanwege 'groeiende armoede'. Een rechtstreeks gevolg van de bezuinigingen van het kabinet-Rutte, aldus de joelende meute. H^et werkt als een rode lap op een stier: de uit spraak van premier Mark Rutte vorige week over armoede die in Neder land niet zou bestaan. Nou en of die bestaat, klinkt het deze zater dagmiddag in de Brabanthallen in Den Bosch bij de grootse SP-mani- festatie 'Armoede werkt niet' over de bezuinigingsvoorstellen van het kabinet. Het protest dat door de uitspraak Rutte nog net dat beetje aan cachet wint. Jonggehandicap ten, bijstandsgerechtigden en werk nemers van de sociale werkplaats - zo'n 6.500 in totaal - klappen en joelen als FNV-leidster Agnes Jon- gerius, PvdA-voorman Job Cohen en SP-fractievoorzitter Emile Roe mer door de microfoon schreeu wen dat het rechtse kabinet 'asoci aal' en 'onacceptabel' bezig is. Met de woorden over armoede nog vers in het geheugen. „Ik was deze week woest op Rutte", zegt Roe mer. Er is zeker armoede, klinkt het in de Brabanthallen. „Voedsel- banken hebben wachtlijsten en kinderen kunnen niet naar de sportclub of een verjaardagsfeestje van een klasgenoot. Dat in één van de rijkste landen van Europa; het is schandalig." Waar Job Co- hen aan toevoegt dat Rutte de kampioen van de armoede is. Ko ren op de molen van de proteste renden die de Brabanthallen rood kleuren. En die het meest van zich „Hoe durf je te roepen dat er geen armoede is", hekelde PvdA-leider Cohen zaterdag de uitspraken van Rutte. „Typisch Rutte: iets zeggen dat niét klopt. Wij weten heel goed dat er armoede is." FNV-voorzitter Jongerius: „Het kabi net zegt eigenlijk: mensen, we la ten jullie keihard vallen. Jullie moe ten eigen verantwoordelijk nemen. Zoek het verder maar uit." Cohen: „In verkiezingstijd riep Rut te nog de banenkampioen van Ne derland te zijn. Nou, wij willen geen werkende armen en duizen den ontslagen. Rutte: het is werk geven of wegwezen." Jongerius: „Deze premier begrijpt niet dat je kunt bezuinigen op uit keringen door mensen juist een leuke baan te geven. Er moet geïn vesteerd worden." SP-fractievoorzitter Roemer meld de dat de premier ervoor moet zor gen dat er geen banen op de tocht staan. „Regel dat mensen niet wer ken onder een minimumloon." Jongerius noemde de plannen 'ronduit asociaal'. „Niemand in het kabinet hoor je over hoe ze men sen aan een baan willen helpen." laten horen als WD-staatssecreta ris Paul de Krom (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) zich in het hol van de leeuw waagt. Hij kreeg bij aankomst een geranium en werkhandschoenen aangeboden. „Hartelijk dank voor dit warme welkom", sprak hij cynisch. Volgens hem klopt er niets van het beeld dat er 60.000 plekken in de sociale werkvoorziening wor den geschrapt in de plannen van zijn kabinet. Met als resultaat dat er tienduizenden mensen thuis ko- Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/mvr. om 10.00,16.00 en22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl KERSTBOMEN! PAUL KUSTERS E>OE TOCH MAAR KLEINERE, HENK FNV-voorzitter Agnes Jongerius

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4