Sport PZC Mokerslag dreunt na bij Ajax 34 en 35 30 en 31 EREDIVISIE Benauwde zege bij RKC: o-i Kinderen betogen tegen voetbalgeweld Wereldtitel voor zeilster Marit Bouwmeester Zwarte band voor kamerlid Koppejan Ook een razendsnelle voorsprong helpt Real niet tegen Barcelona 25 Maandag 12 december 2011 Kloetinge pakt op z'n Italiaans een puntje tegen XerxesDZB Tip? sport@pzc.nl door Dick Sintenie WAALWIJK - Ajax won gisteren met o-i bij RKC, maar de dreun van af gelopen woensdag, of 'de moker slag' zoals trainer Frank de Boer steeds zegt, hangt nog altijd als een inktzwarte schaduw over de club heen, „We kunnen de Europa League nog winnen", zei aanvoer der Jan Vertonghen met een men geling van ernst en ironie. De Belg had zich heel veel voorge steld van het avontuur van Ajax in de Champions League, maar de laatste poulewedstrijd kende een dramatische ontknoping, met twee ten onrechte voor buitenspel afgekeurde doelpunten tegen Real Madrid en een naar malversatie rie kende 1-7-zege van Oympique Lyon versus Dinamo Zagreb. Hoe trainer Frank de Boer had ge tracht de knop bij zijn spelers om te zetten na de midweekse Europe se degradatie? „Door te hameren op het feit dat we nog altijd drie prijzen kunnen winnen. Maar ja, je kunt hameren wat je wilt, de boodschap moet natuurlijk wel doordringen." De Boer doelde op de openingszet ten van zijn ploeg in Waalwijk die zonder uitzondering beneden peil waren: het eerste dat Daley Blind, Eyog Enoh en Miralem Sulejmani in Brabant deden was de bal aan de tegenstander geven. „We had den Ajax toen meteen pijn moe ten doen", realiseerde RKC-trainer Ruud Brood zich na de nipte ne derlaag. De aangeslagen kampioen kreeg de gelegenheid zich te herstellen en gaf in de twintigste minuut een teken van leven. Vertonghen dwong doelman Jeroen Zoet met een hard en zuiver afstandsschot BSSaSHRMMM UTRECHT Honderden kinderen met speciale T-shirts hebben gisteren in stadion Galgenwaard de fans van FC Utrecht en Feyenoord opgeroepen om af te zien van geweld. Twee jeugdige supporters lazen vlak voor het begin van het duel een pe titie voor: „Voetbal is ook voor de kinderen! We zijn tegen-voetbalge weld", zeiden ze. Vorige week wa ren er tijdens en na FC Utrecht-FC Twente ernstige supportersrellen. pagina 26: Feyenoord baalt van zich zelf 583SS86S38affiSS8?SB8s§ tot een uiterste redding. Alle me morabele momenten - en dat wa ren er teleurstellend weinig - von den plaats in de eerste helft. Zoals het enige doelpunt van de wed strijd, een eigen inzet van verdedi ger Guy Ramos op een harde voor zet van Christian Eriksen. Of de 'ballenregen' in de vijfentwintigste minuut, een ludieke actie van de supporters van Ajax die van bui ten het stadion 22 leren knikkers het speelveld opschoten. 'Nu spe len wij de bal', ageerden de fans te gen de in hun ogen zorgwekkende ontwikkelingen in het internatio nale voetbal, zoals de hoge en treeprijzen. 'Fuck de commercie', stond op een spandoek. En ook, wellicht verwijzend naar het ver driet van woensdag: 'Uefa maffia'. In de zeurende wedstrijd kreeg Ajax in de 64e minuut plotseling een uitgelezen mogelijkheid om de stand naar 0-2 te tillen, maar zelfs de penalty die Miralem Sulej mani afvuurde was van een zeld zaam slechte kwaliteit. „Die bal had er natuurlijk in gemoeten", zei Vertonghen. „En het was gê nant dat wij in het laatste deel van de wedstrijd nog in de problemen kwamen tegen tien man." Want verdediger Sigourney Band- jar was met rood van het veld ge stuurd, maar kopballen van zijn ploeggenoten Evander Sno en Mark Janssen bezorgden RKC in de slotminuten nog bijna een punt. Ajax had zich die tenenkrommen de momenten kunnen besparen als het vlot in de tweede helft een tweede treffer had gemaakt. Dat doelpunt viel ook (Nicolas Lodei- ro), maar aangever Daley Blind werd ten onrechte teruggefloten voor buitenspel. Dat reet de wond van woensdag weer even open. UTRECHT Tweede Kamerlid Ad Koppejan mag zich sinds gisteren drager van de zwarte band in het karate noe men. De CDA'er deed vorig jaar mei ook al examen, maar zakte toen. Daarop verhoogde de inwoner van Zoutelande zijn trainingsarbeid. In Vlissingen trainde hij twee keer per week bij karateleraar Ronald Wil- lems van de club Zanshin en in Den Haag trainde hij ook nog een keer. Er deden in Utrecht ruim hon derd karateka's examen, Koppejan was het enige Tweede Kamerlid. PERTH - Voor Marit Bouwmeester kwam gisteren in Perth een droom uit. De 23-jarige Friezin pakte in het Australische Perth na jarenlange trainingsarbeid de we reldtitel in de olympische Laser Radialklasse. Ze eindig de in de afsluitende medalrace op de vierde plaats, vol doende om haar Belgische rivale Evi van Acker (derde) onder zich te houden in het eindklassement. „Ik kan het bijna nog niet geloven", jubelde Bouwmeester na af loop van de zenuwslopende finale. Met het wegvallen van de wind zag Bouwmeester haar kansen op het WK-goud tijdens de medalrace slinken. Tot haar grote opluchting viel ook haar grote concurrent Evi van Acker terug. Bij de mannen greep Pieter-Jan Postma zilver in de Finn-klasse. foto Theron Kirkman/AP Mil pagina 28: Zeilers maken indruk op WK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43