Motiveren eeland 3 Alarmbel ZLTO over zout water DICKENS- KERSTMARKT VEERE in 't centrum Vlissingse misbruikt door jonge man Dodelijk ongeval met Terneuzenaar achter het stuur „En ik weet wel zeker dat de biologische boeren in een streek anderen moti veren om ook om te schakelen" 'Vrijwel iedereen was positief over de smaak en de structuur van de aardappel. Toch lukt het maar niet om de 'Witte de Wit' in de schappen te krijgen' Biologische boer Alex van Hootegem Alex van Hootegem over zijn omschakeling: „Het was een sprong in het diepe. Ik kon niet meer op routine werken. foto Willem Mieras met minder chemische middelen te spuiten en hebben wij een ras dat grote kans heeft geen phy- tophthora te krijgen." Niek Vos uit de Flevopolder heeft een prachtig, robuust aardappelras ontwikkeld, zegt Van Hootegem. „Maar de klacht is dat het wit van de aardappel te wit is. Volgens de supermarkten zouden de consu menten deze aardappel niet wil len. Ik heb toen een proef gedaan onder zo'n tweehonderd klanten, die regelmatig bestellingen doen bij de Grote Verleiding." De aardappel werd de Witte de Wit gedoopt en de klanten kook ten, bakten, frituurden de aardap pel en maakten er puree van. „Ze ventig procent reageerde op de proef Iedereen was positief over de smaak en de structuur, twee klanten waren niet enthousiast." En toch lukt het maar niet om de Witte de Wit bij de supermarkten in de schappen te krijgen. „Voor de verbreiding van biologische landbouw zouden dit soort initia tieven bredere steun moeten krij gen." Flevoland vs Zeeland Hans Quist: „Ik wilde niet meer met dat spul omgaan. Nu weet ik dat biolo gisch boeren zoveel prettiger is. Ik wil niet anders meer." foto Peter Nicolai In Flevoland was al vroeg een goed vestigingsklimaat voor bioboe- ren. De tweede generatie zwerm de uit over Flevoland. Legio akkerbouwers wilden milieu vriendelijker telen. In 1987 werd in Flevoland de afzet-coöperatie Nautilus opgericht. Deze telers droegen bij aan een toenemende stroom van afzet van biologische producten. Zij maakten zich samen sterk voor de professionalisering en belan genbehartiging en boorden samen nieuwe verkoopkanalen aan. De stichting Biologische landbouw Flevoland werd opgericht. Deze bundeling van krachten heeft in Zeeland niet plaatsgevon den. Zeeuwse boeren zijn veelal trouw aan hun eigen afnemers en dan is omschakelen een grote stap. Omschakeling betekent beginnen in een onbekende markt met an dere spelers. Dat is niet simpel. VANDAAG Alles kleurt paars in Zoutelande, zelfs de collectezakjes. Lees op www.pzc.nl/blogs/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door René Schrier GOES - De landbouworganisatie ZLTO heeft de alarmbel geluid over de waterkwaliteit in het Volkerrak/Zoommeer. Het water is veel te zout en dat zou te wijten zijn aan slijtage van de Philips- dam. Volgens de landbouworgani satie functioneert het zoet/zout scheidingssysteem van de Philips- dam niet meer naar behoren. Als gevolg daarvan zouden in het Volkerrak/Zoommeer diepe put ten aanwezig zijn die volledig ge vuld zijn met zout water. Rijkswaterstaat voelt er niet voor veel geld in reparatie van het sys teem te steken zolang de definitie ve omzetting van het Volkerrak/- Zoommeer van zoet naar zout wa ter nog geen feit is. De ZLTO heeft onlangs op een bij eenkomst in Bruinisse aandacht ge vraagd voor de waterkwaliteit in het Volkerrak/Zoommeer. Gecon stateerd werd dat de zoet water voorziening voor land- en tuin bouw in Zeeland en west-Brabant kwetsbaar is. Zeker als er sprake is van lage rivierwateraanvoer, zoals dit najaar het geval was. Op een zoetwatervoorziening voor Tholen, Sint Philipsland, West-Brabant en de Reijgersberg- sepolder op Zuid-Beveland wordt nog gestudeerd. Dat heeft weer al les te maken met veranderingen die aangebracht worden in de wa- teraanvoer vanuit de Nieuwe Wa terweg. Ook hier is het geld nog een discussiepunt. maandag 12 december 2011 a.s. weekend Vrijdag 13.00- 21.00 u Zaterdag 11.00 -17.00 u Zondag 11.00- 17.00 u Maandag 11.00-17.00 u Toegang gratis en gratis parkeren! VLISSINGEN - De politie is op zoek naar een jonge negroïde man die verdacht wordt van het seksueel misbruiken van een jonge Vlissing se vrouw. Ze was zaterdagochtend in alle vroegte op weg naar haar woning toen ze tussen 06.15 en 06.30 uur in een brandgang nabij de snackbar aan de Bloemenlaan werd belaagd, aldus de politie. Vol gens de politie kon de vrouw geen erg duidelijk signalement van haar belager geven. Wel wist ze te ver tellen dat hij ongeveer 1.70 meter lang is, een opvallend donkere huidskleur heeft en korte rastaha ren. De man heeft een normaal postuur. Volgens de politie reed de man op een fiets en is hij een uur eerder ook fietsend in de binnenstad ge zien. Na het seksueel misbruik is de man, aldus de politie, weggegaan en kon het slachtoffer de politie bellen waarop direct een onder zoek is gestart De agenten die met het onderzoek bezig zijn, hopen dat getuigen zich willen melden. Mensen die de man bijvoorbeeld eerder op de avond in de binnenstad hebben ge zien, of mensen die iets gehoord of gezien hebben van het gepleeg de delict, wordt verzocht zich te melden bij het politiebureau in Vlissingen of te bellen met 0900-8844. LOON OP ZAND - Een 23-jarige dron ken Terneuzense militair heeft zondagmorgen in het Noord-Bra bantse Loon op Zand een eenzij dig dodelijk verkeersongeval ver oorzaakt. De auto kwam vanuit de richting Tilburg op weg naar Loon op Zand. In de auto zaten zes perso nen; de 2j-jarige bestuurder en vijf passagiers. Door nog onbekende oorzaak verloor de automobilist de macht over het stuur, waardoor de auto frontaal tegen een boom botste. Door de klap werd het 20-jarige slachtoffer uit de auto ge slingerd. Hij overleed ter plaatse. Een andere inzittende raakte ook gewond en is per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. De overige drie passagiers en de be stuurder kwamen met de schrik vrij. Zij werden in het politiebu reau in Loon op Zand opgevan gen. De Terneuzenaar is door de politie gearresteerd omdat hij alco hol had gebruikt. In het politiebu reau onderging hij een ademanaly se waaruit bleek dat hij vijfmaal te veel had gedronken (1 promille) vooreen beginnend automobilist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3