Leefbaarheid Verbouwen dorpsgevoel van Ouwerkerkerk zeeland 115 Coesenaar tweede op het NK outdoor karten Logeerhuis van SVRZ sn svrz~ Eerste kerstfair op wijnboerderij Vier keer raak bij drankcontrole Kerstviering Vrouwen van Nu van Duiveland Sponsorgeld voor Stichting Thuredriht Op stap met een collecterende 'ijsbeer' maandag 12 december 2011 De slogan van Ouwerkerk 'Leefbaarheid maken we samen. Nu en in de toe komst' is een reactie op beleidsplan Tij van de Toekomst waarin verder te ontwikkelen 'satellietdorpen' worden benoemd. Ouwerkerk zit daar niet bij. Ouwerkerk is vastbesloten om te blijven bouwen aan de toekomst van het dorp. Er zijn plannen voor het verbouwen van het dorpshuis. Onder meer de te kleine keuken vergt aandacht. zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. lal 5jaareen begrip in Zeeland Ivoor thuiswonende mensen met dementie lom de mantelzorger even te ontzorgen door Claudia Sondervan GOES - Mitchel Verburg uit Goes is dit kartseizoen tweede geworden in de klasse 03 bij het Nederlands Kampioenschap Outdoor Karten. Het was voor Verburg zijn debuut in dit kampioenschap. Bij de laatste voorronde eind okto ber in Genk wist Verburg ook al de tweede plaats in het eindklasse ment te behalen. De zestienjarige karter kwam zaterdag uit in een sterk rijdersveld van 28 coureurs. De eindstrijd werd verreden op cir cuit Nieuw Zevenbergen in het Gelderse Berghem. Vanaf april tot en met oktober dit jaar werden voor het kampioenschap tien races gereden op verschillende locaties in Nederland, België en Duitsland. Mitchel rijdt met het merk Birel onder de vlag van het Roosendaal- se bedrijf Paauwer Kart Racing van Jaco Paauwe uit Kapelle-Bieze- linge. Nadat de eindbeoordeling za terdag bekend was gemaakt was, is Mitchel gehuldigd op het circuit in Berghem. De karter neemt ook een trofee mee naar huis omdat hij de meeste poule-posities heeft behaald. Dit jaar is er geen winter stop voor de Goese rijder. Hij rijdt mee in de wedstrijden voor de Chrono Wintercup. DREISCHOR Het proeflokaal De Zeeuwse zilte zaligheden bij wijnboerderij De Kleine Schorre in Dreischor wordt woensdag 14 en donderdag 15 de cember omgetoverd tot een Kerst- fair. Bij elkaar 19 Zeeuwse bedrij ven presenteren er tussen 15.00 en 21.00 uur hun producten. Het idee is geïnspireerd op het besluit van de gemeente om haar ambtenaren zelf een kerstgeschenk uit te laten zoeken. Tijdens de fair kan ieder een een persoonlijk kerstpakket sa menstellen. BORSELE De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een alcohol controle op verschillende plaatsen in de gemeente Borsele vier be schonken bestuurders aangehou den. Eén had zoveel alcohol op dat zijn rijbewijs is ingenomen. De controle duurde van vrijdaga vond 20.00 tot zaterdagmorgen 03.00 uur. Er zijn 479 bestuurders gecontroleerd. Er zijn veertien be keuringen uitgeschreven, waarvan elf omdat het rijbewijs niet ge toond kon worden. OOSTERLAND De afdeling Duiveland van Vrou wen van Nu houdt donderdag 15 december het jaarlijkse kerstfeest. Op het programma staat onder meer het voorlezen van het kerste vangelie. Verder is er samenzang en wordt een kerstverhaal verteld. Het eigen koor vertolkt diverse kerstliederen. Tijdens de pauzes wordt gezorgd voor een hapje en een drankje. De kerstviering wordt gehouden in dorpshuis Oosterhof in Oosterland en begint om 19.30 uur. RENESSE Stichting Vakantiehuis Thuredriht heeft 22.000 euro aan sponsorgeld bijeen gesprokkeld. Dat werd zater dag bekendgemaakt tijdens de jaar lijkse sponsordag op het CJV-kamp in Renesse. Het geld komt van di verse sponsors. Duivensport Zee land is traditiegetrouw een van de grootste geldschieters. Stichting Thuredriht exploiteert drie vakan tiewoningen voor jonge kankerpatiëntjes en hun familiele den. De huizen hebben een bezet tingsgraad van 85 procent. RENESSE Leden van het Rode Kruis afdeling Zierikzee/Schouwen gingen zater dagavond in het uitgaansleven van Renesse op stap met een 'ijsbeer' om te collecteren voor de actie 'Se rious Request', die dit jaar aan dacht vraagt voor moeders die vechten tegen de gevolgen van oor log. „We halen geld op voor het goede doel in de cafés en de disco's en gaan dat de komende weken op diverse locaties op het eiland doen", vertelt Jeffrey van Dooren- malen. Dat één van de collectanten verkleed loopt als ijsbeer werkt ver tederend bij gulle gevers. In een feestelijk versierd dorpshuis zaten meer dan 120 mensen aan aan een dorpsmaaltijd. foto Dirk-Jan Gjetlema Logeren of werken in het Logeerhuis? Kijk op www.svrz.nl of bel 0900-7879777 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39