Gezamenlijke aanpak 141 zeeland Goesenaar tweede op het NK outdoor karten Politie houdt twee vechtersbazen aan Gedenkconcert voor nabestaanden Pizzakoerier gewond aan been Auto rolt van de dijk door te ruime bocht Drugstoeristen van veerboot geplukt Open dag in nieuwe DaVinci Cinema Vier keer raak bij drankcontroles ARBEIDSMIGRANTEN Gemeenten staan niet machteloos bij boven water Kerstsfeer rond de vuurtonnen Politiehond bijt bij aanhouding graffitispuiters maandag 12 december 2011 mawmmt GOES De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen aangehouden in de Wijngaard straat in Goes. De twee mannen, een 38-jarige uit Goes en een 39-jarige uit België, wa ren rond 03.00 uur betrokken bij een vechtpartij in de Wijngaard straat. De politie onderzoekt de aanlei ding van de vechtpartij. KAPELLE Uitvaartverzorging Peter Butler en de beheerders van gemeenschaps huis De Vroone in Kapelle houden woensdag 14 december een Me mento Mori-concert voor mensen die hun overledenen willen geden ken. Deze avond is gevuld met mu ziek van Con Amore, zang en poë zie. De aanvang van dit concert is om 19.30 uur. Na afloop is er koffie, thee en ruimte voor gesprekken. MIDDELBURG - Zaterdagavond rond 21.35 uur gebeurde er op de Veerse- singel in Middelburg een eenzijdig ongeval, aldus de politie Een zeventienjarige Middelburger,, op dat moment werkzaam als piz zakoerier, reed met zijn bromfiets tegen een geparkeerde auto aan en kwam daarbij ten val. Volgens de politie raakte de jonge man gewond aan zijn been en is hij vervolgens met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. THOLEN Een gezelschap uit Tholen met twee kinderen is zaterdagmiddag ongedeerd gebleven toen de auto waarin ze zaten van de dijk afrol de. De 20-jarige bestuurster, net twee weken in het bezit van een rij bewijs, nam de bocht van de Post weg naar de Vrouweweg te ruim. De auto rolde over de kop, maar zonder nare gevolgen voor de vrouw, man en de twee kinderen. BRESKENS Klanten van de Vlissingse coffeeshops kregen zaterdag te ma ken met een politiecontrole op het veerplein bij Breskens. Het was de vierde drugscontrole dit jaar. Passa giers uit Vlissingen die de bus naar België namen werden gecontro leerd met een drugshond. Elf men sen, Fransen en Belgen, zijn aange houden. Er is 87,7 gram hennep en 11,9 gram hasj in beslag genomen. GOES De Merral bioscoop in Goes is over genomen door leisure-concern Libéma en omgedoopt tot DaVinci Cinema. Zaterdag 17 december is er open dag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Het interieur is vernieuwd, de bioscoop houdt weer pauzes in films, drankjes en hapjes in de zaal zijn voorbij. Daarvoor is een Cine- maShop ingericht. De bioscoop ver toont nu ook in 3D. Tijdens de open dag worden door lopend trailers van de nieuwe films gedraaid. www.davincicinema.nl door Claudia Sondervan GOES - Mitchel Verburg uit Goes is dit kartseizoen tweede geworden in de klasse 03 bij het Nederlands Kampioenschap Outdoor Karten. Het was voor Verburg zijn debuut in dit kampioenschap. Bij de laatste voorronde eind okto ber in Genk wist Verburg ook al de tweede plaats in het eindklasse ment te behalen. De zestienjarige karter kwam zaterdag uit in een sterk rijdersveld van 28 coureurs. De eindstrijd werd verreden op cir cuit Nieuw Zevenbergen in het Gelderse Berghem. Vanaf april tot en met oktober dit jaar werden er MIDDELBURG - De Zeeuwse politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag vier beschonken automobi listen aangehouden bij alcoholcon troles op verschillende plaatsen in de gemeente Borsele. Eén bestuurder had zoveel alcohol op dat zijn rijbewijs is ingenomen. De overigen kregen een rijverbod van enkele uren. De controle duurde van vrijdaga vond 20.00 tot zaterdagmorgen 03.00 uur. door Claudia Sondervan GOES - Alleen gezamenlijke contro les door gemeente, arbeidsinspec tie, belastingdienst en UWV op de manier waarop arbeidsmigranten uit Oost-Europa worden gehuis vest en tewerkgesteld, gaan de uit wassen tegen. Dat is de overtui ging van de Zeeuwse gemeentebe stuurders die zaterdag in Goes met beoogd PvdA-voorzitter Hans Spekman debatteerden over pro blemen met arbeidsmigranten. Veel overlastklachten uit de Zeeuwse samenleving worden ver oorzaakt door de uitbuiting van ar beidsmigranten, beaamde burge meester Anton Stapelkamp van Kapelle. Het debat, georganiseerd door het PvdA-gewest Zeeland, draaide om de huisvestings- en overlastproble- men met arbeidsmigranten. Spek man waarschuwde tegen de nei ging van gemeenten als Reimers- waal om migranten op geïsoleerde plaatsen te laten huisvesten door detacheringsbureaus. Hij pleitte er voor de gastarbeiders verspreid in dorpen en wijken in normale om standigheden te laten wonen: „We staan op het punt dezelfde fout te maken als in de jaren zestig. Veel van deze mensen blijven hier, stichten gezinnen. Maar we huis voor het kampioenschap in totaal tien races gereden op verschillen de locaties in Nederland, België en Duitsland. Mitchel rijdt met het merk Birel onder de vlag van het Roosendaal- se bedrijf Paauwer Kart Racing van Jaco Paauwe uit Kapelle-Bieze- linge. Nadat de eindbeoordeling zaterdag bekend was gemaakt is Mitchel ge huldigd op het circuit in Berghem. De karter neemt ook een trofee mee naar huis omdat hij de mees te poule-posities heeft behaald. Dit jaar is er geen winterstop voor de Goese rijder, want hij rijdt mee in de wedstrijden voor de Chrono Wintercup. Wethouder van Reimerswaal Jaap Sinke, PvdA-Kamerlid Hans Spekman, de Vlissingse wethouder Piet Polderman en Er zijn in totaal 479 bestuurders ge controleerd. De politie schreef veertien bekeuringen uit voor an dere overtredingen. Elf mensen werden bekeurd omdat zij hun rij bewijs niet paraat hadden, een taxichauffeur had zijn taxipas ook niet bij zich. Het rijbewijs van een andere bestuurder bleek op twee dagen na een jaar verlopen. Nog een automobilist bleek niet te heb ben voldaan aan de plicht tot het dragen van een autogordel. GEERSDIJK - Warm gehouden door de vuurtonnen, de chocolademelk en glühwein verzamelde Geersdijk zich zaterdag weer voor de kerstmarkt in het Noord-Bevelandse dorp. Het was vooral een uitstalling van wat dorp en omgeving aan lekkers te bieden hebben, aangekleed met kerstzang, schaap jes en een ezelin met veulen van de Ezelboerderij. foto Willem Mieras KLOETINGE - Bij een arrestatie in verband met het spuiten van graffi ti zijn zaterdag in Kloetinge drie verdachten opgepakt. Eén van hen liep daarbij een beet van een poli tiehond op. Zaterdagochtend rond 05.00 uur zag een getuige drie mannen graffi ti spuiten op een skatebaan. De po litie zette surveillancehonden in die al snel het geurspoor oppikten. De drie spuiters, 19 en 23 jaar oud en afkomstig uit Goes, Kapelle en Heinkenszand, zijn ingerekend; twee op het Noordeinde in Kloe tinge, de derde werd achterhaald op de 's Heer-Elsdorpweg in Goes. De gebeten verdachte is door een arts behandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32