z'n bloed kolkte zeeland 117 De finale van ClassiclFever kent alleen maar winnaars musici en publiek Tekening Toorop levert 2500 euro op Twee voorpremières Film by the Sea ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Hij wilde niet eenzaam zijn, maar toch had hij bindingsangst. De ba sis van de voorstelling is dan ook zijn gevecht met de eenzaam heid." Volgens Hoes werd zijn ge drag in die strijd bepaald door het idee 'als ik charmant het voortouw neem, heb ik een voorsprong, daar na zien we wel weer'. Dat kon be tekenen dat hij daarna vertelde wat hij wérkelijk voelde en dan moest je oppassen." Dreigt het gevaar dat de ac teurs zich met hun rol ver eenzelvigen? „Ik hou daar niet van", zegt Hans. „Toch is dat soms dichtbij. Dan moet je echt moeite doen om los te komen van die rol." Spaaij bekent dat hij in een scène over liefde en eenzaam foto Joris van Bennekom heid zo diep in zijn rol opging dat hij begon te huilen. De voorstelling toont Shaffy tij dens zijn laatste levensjaren. Hoes: „In de periode daarvoor was hij zichtbaar aan de drank. Men sen zien dat niet graag, ze meden hem. Hij wist dat het ooit scheef zou gaan. Onder druk van Lies- beth liet hij zich uiteindelijk ver zorgen en kwamen er medicij nen." „Jammer van die drank", vindt Spaaij. „Hij had op het niveau van een Sinatra en een Brei kunnen staan. Ik bewonder hem dan ook niet alleen, hij fascineert me ook." 'Ramses', za. 17 dec. in Scheldetheater, Terneuzen; do. 19 jan. in Stadsschouw burg, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. MIDDELBURG - De recent ontdekte tekening van Jan Toorop is zater dag bij het Middelburgs Veiling huis verkocht voor 2500 euro. De koper is een verzamelaar uit Am sterdam. Het veilinghuis had op 3000 a 4000 euro gerekend. De tekening uit 1882 was sinds de jaren twintig in het bezit van een familie in Veere. Erfgenamen heb ben het werk onlangs aangeboden om te veilen. Het gaat om een af beelding van de rattenvanger van Hameien. Het veilinghuis verkocht ook on der meer enkele werken van Rei- mond Kimpe. Populair waren ver der de Zeeuwse juwelen en het zil verwerk. Een comtoiseklok die op too a 150 euro was getaxeerd, ging voor 850 euro van de hand. maandag 12 december 2011 TERNEUZEN - 'Film by the Sea door het Jaar' heeft deze week als voor premières Crazy Heart (de film waarvoor Jeff Bridges de Oscar voor Beste Acteur won) en de spio nagethriller Tinker, Tailor, Soldier, Spy, naar het gelijknamige boek van John le Carré. Crazy Heart is vandaag en morgen te zien in bioscoop CineCity in Terneuzen om 20.00 uur. Tinker, Tailor, Soldier, Spy wordt morgen om 14.00 en 19.30 uur vertoond in CineCity in Vlissingen en woens dag om 16.00 en 20.00 in CineCity in Terneuzen. door Rolf Bosboom NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Bij de regionale bandcompetities in Zee land, zoals HooiiKoorts en Regio- Ruis, wordt fanatiek om de hoofd prijs gestreden. In de aanzienlijk ingetogenere variant ClassiclFever is er geen sprake meer van een competitie-element. Vandaar dat gisteren in de finale 2011, in thea ter De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland, uitsluitend win naars op het podium stonden. Bij het podiumproject verkennen jongeren tussen de 15 en 25 jaar de grenzen tussen klassiek, jazz, akoestische pop en folk. Een jury is er niet. Wie mee wil naar de vol gende ronde, is welkom. „Bij Clas siclFever gaat het om het samen spelen en het plezier van op het podium staan", zegt coördinator René de Dreu. „Ze leren heel veel van elkaar. Dat begint al met het maken van goede afspraken, zoals over de toonsoort waarin wordt ge speeld." Tijdens de muzikale kruisbestui vingen van dit jaar zijn opnieuw diverse talenten boven komen drij ven. Zij stonden gisteren dan ook centraal, met name Geert van Oor schot misschien wel het grootste ta lent dat momenteel in Zeeland rond- Wim Steenbakker en Amie Vroonland, twee van de jonge talenten in de fi nale van ClassiclFever 2011. foto Lex de Meester loopt', aldus De Dreu), Wim Steen bakker, Tim Gorter, gitarist Julio Melio, Veerle Koens (dwarsfluit, saxofoon) en harpiste Amie Vroon land. Zij traden in wisselende samenstel lingen op met meer gevestigde ta lenten. Dat leverde vaak mooie re sultaten op, zoals Geert van Oor schot die samen met 'coach' Mar sha een fraaie uitvoering van Co lors van Amos Lee speelde. ClassiclFever probeert de talenten ook na de finale verder te helpen, bijvoorbeeld door hun masterdas- ses aan te bieden. Verder leven er ideeën voor een gezamenlijk pro ject met het Zeeuws Jeugdorkest. De Dreu hoopt het project ook in 2012 voort te zetten. „Het is nog even afwachten of we financieel ook de kans krijgen om door te gaan. Maar als je dit weghaalt, ver dwijnt ook de bodem voor muzi kanten die later op de podia moe ten staan." Quirine Viersen te horen en mooi gedoseerde tril lers in de pianopartij. In het derde deel klonken volksmuziekachtige wijsjes en het slotdeel ademde vreugde. Het tweede trio in Es op. too van Schubert was totaal an ders van sfeer. Schubert schreef het een jaar voor zijn dood en in tegenstelling tot veel van zijn wer ken werd dit trio tijdens zijn leven uitgegeven en gespeeld. Het werk is een prachtig voor beeld van de kenmerken van de muziek van Schubert: heerlijke melodieën, een overvloed aan mo dulaties, grote afwisselingen van tempi en dynamiek en ook de overgangen van tragisch, smartelij ke passages naar vrolijke heldere frasen. Het thema uit het Andante (Winterreise), bleef nog lang na het concert in mijn hoofd zitten. Deze compositie werd contrast rijk, spannend en stuwend ver tolkt. Dames, heren kids-kleding Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Rosner, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans www.bouwmanlifestylk.nl Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Riverdaie, Riviera-maison, Silk-ka, Lifestyle home collection. Van der Leeden mandwerk. Pip Home, Countryfield, Zusss. domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 middelburg NOORDSTR A AT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29