je even voor de gek zeeland 15 'Gsm aan de lader? Dat kost toch niks?' Kijkdag voor veiling bij loonbedrijf Baert trekt tweeduizend bezoekers Logeerhuis van SVRZ kennismaken met bijzondere kunstvorm svrz maandag 12 december 2011 warmte er door de ramen van je school verdwijnt? Toch wilde het duo nog wel even deelnemen aan de energiequiz. 'Kost het energie om de oplader van een gsm in het stopcontact te laten zitten?', kregen ze onder meer als vraag. Volgens sommige kinderen niet, maar daar betalen de ouders dan ook de energiereke ning. De oud-Hollandse spelletjes vielen in de categorie 'energievrij': daar was geen oplader of stopcon tact voor nodig, alleen eigen inzet. Dat bleek in veel gevallen echter te veel gevraagd. „Als het te moeilijk wordt, geven ze op", wist Jeroen, één van de helpers. „De kinderen steken er weinig eigen energie in." Alleen het kaasspel bleek erg in trek, maar dat kwam ook doordat de kleintjes dat spel ook al konden spelen. Hoewel Jutta Hoek (7) de hulp van vrijwilliger Peter van Vlierberghe wel kon gebruiken. „Ik heb ook de quiz gedaan", ver telde Jutta later. „Die was moeilijk, maar het lampje doet het." Daar mee doelde ze op een nachtlampje met energiezuinige ledverlichting, die alle bijna honderd deelnemers mee naar huis kregen. De eerste uitzending van Klus je Rijk is zaterdag om 16.30 uur op RTL 4. vorm valt." De Meijer, geboren in Biervliet en na omzwervingen door het land sinds twee jaar woonachtig bij Sint-Kruis, doet meer dan alleen trompes l'oeil ma ken. In zijn 'gewone' schilderijen kan De Meijer de diepgang en ideeën kwijt die hij niet in een trompe l'oeil kan steken. „Achter elk schilderij zit een verhaal", geeft: hij aan. Terugkerende thema's zijn De Meijers eigen leven, en Zeeuws-Vlaanderen. pe l'oeil maken. Deelnemers gaan aan de slag met een uitgezaagde kerstengel, of een ander onder werp. Alleen rondkijken kan ook. Er is een hapje en een drankje, en aanbod van sieraden en antiek. De Meijer, die ook lesgeeft bij Toonbeeld in Terneuzen, hoopt er wat opdrachten aan over te hou den. „Hier in de buurt heb ik al leen iets gedaan voor guesthouse Ensenada in Schoondijke. Terwijl ik denk dat veel meer mensen, bij voorbeeld restauranteigenaren, dit hartstikke leuk vinden." Peter van Vlierberghe helpt Jutta Hoek (7) bij het kaasspel. foto Peter Nicolai Het kunstwerk van Johnny Beerens op de Oostburgse watertoren: een voorbeeld van een trompe l'oeil. Het voordeel van trompes l'oeil is echter dat je er wat makkelijker opdrach ten mee binnenhaalt; mits je er enige bekendheid aan kunt geven. Om dat te bereiken, houdt De Meijer komend weekeinde open dagen met workshops in zijn wo ning en atelier. Iedereen kan er, met hulp van De Meijer, een trom- De open dagen bij Bram de Meijer zijn zaterdag en zondag van 10 tot 18 uur. Een workshop van twee uur kost 20 eu ro; wie de hele dag wil schilderen, be taalt 65 euro. Die prijs is inclusief hap jes en drankjes. Alleen rondkijken kan ook. Adres: Sint Pietersdijk 15, Sint Kruis. door Wilma Valk OOSTBURG - Op welke manieren je allemaal energiezuinig kan zijn, za gen en testten de leerlingen van de Oostburgse basisscholen zater dagmiddag op de Sint Ba- vo-school. Gina Lammens en Mo nique Schouten hadden een heel parcours uitgezet en allerlei activi teiten bedacht. Het duo doet mee aan het tv-programma Klus je Rijk van RTL 4. Doel is hun woning zo energiezuinig te maken als moge lijk. Maar ook met nevenactivitei ten, zoals het organiseren van een kindermiddag, kunnen ze punten verdienen. Cameramensen van RTL waren dan ook aanwezig om beelden te maken. De kinderen kwamen vooral voor de activiteiten. „We hebben kleur platen voor de kleintjes, oud-Hol landse spelletjes en een energie- quiz voor de groepen 4 tot 6„, ver tellen de dames. „En de grotere kinderen mogen ook onze warmte camera's hanteren." Die camera's bleken erg geliefd. De vrienden Mike en Pieter waren er zelfs speciaal voor naar school gekomen. Want wie wil er nu niet een keer testen hoe warm je vriend is aangekleed of hoeveel Een typisch voorbeeld van een trompe l'oeil, gemaakt door Bram de Meijer. Zijn de deuren echt, of niet? En het venster? En ligt achter de muur echt de zee? foto Peter Nicolai door Martijn de Koning KOEWACHT - Wie niet beter wist en zaterdag de honderden gepar keerde auto's bij Koewacht zag staan, moet wel gedacht hebben dat er een enorm evenement aan de gang was. In zekere zin was dat ook zo, al ging het niet om een feestelijke gebeurtenis. Bij loonbe drijf Baert aan de Klapweg wordt momenteel al het materiaal ge veild, en de kijkdag daarvoor trok zo'n tweeduizend bezoekers. Dat is erg veel, vindt ook Stef Hooijman van Troostwijk Veilin gen, dat de veiling organiseert. „Hoewel ik wel drukte had ver wacht. Op internet, waar al een aantal weken op het materiaal kan worden geboden, zijn ook al erg veel biedingen binnengekomen. Maar als je ook maar enigszins in de buurt woont, wil je natuurlijk ook wel echt zien waar je op biedt." De belangstelling, uit heel Europa, komt voor uit het prima materiaal dat Baert heeft staan, meent Hooijman. „Het bedrijf heeft een groot aantal knappe, ge wilde machines." De eigenaren van het 77 jaar oude familiebedrijf de neven Mark en Paul Baert, besloten eerder dit jaar te stoppen. Het werk werd steeds schaarser en duurder, gaven ze zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. aan. Voor de meeste van de acht tien werknemers is een andere baan gevonden. Het bedrijf heeft meer dan vijfhon derd zogenaamde 'kavels' (artike len) in de aanbieding. Daaronder zijn ruim tweehonderd werktui gen. Het aanbod gaat van een ban denspanningsmeter voor een paar tientjes tot een aardappelrooier die minstens 110.000 euro moet opbrengen. Via de website van Troostwijk (www.troostwijk.be) kan tot van daag 14 uur worden geboden. Ge kochte spullen kunnen volgende week maandag en dinsdag bij Baert worden opgehaald. I al 5 jaar een begrip in Zeeland Ivoor thuiswonende mensen met dementie I om de mantelzorger even te ontzorgen Logeren of werken in het Logeerhuis? Kijk op www.svrz.nl of bel 0900-7879777 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27