Zeeland PZC u 'Provincie correct over Waterdunen' Elf passagiers van veerpont gepakt met softdrugs op zak ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 BESLUIT Ministerie vindt dat Zeeland alle recht heeft grondbezitters te onteigenen Schuifelen door oudste stukje van Terneuzen Ambras ontvangt Cultuurprijs Kunstraad Dieven slaan slag in woningen-in-aanbouw Man aangehouden voor mishandeling Een trompe l'oeil houdt je even voor de gek Maandag 12 december 2011 Ramses Shaffy had een Sinatra of een Brei kunnen zijn Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning groede - De provincie heeft geen fouten gemaakt tijdens overleg over grondaankoop voor Waterdu nen. Ook de procedure om te ko men tot een onteigeningsverzoek is correct verlopen. Dat vindt het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Die conclusie is de reden voor het ministerie om de provincie toe te staan een onteigeningsprocedure op te starten tegen eigenaren die nu grond hebben in het plange bied van Waterdunen. Dat besluit werd vorige week al bekend; de re denen om tot toestemming over te gaan, zijn nu ook gepubliceerd. Tegen het voornemen van de pro vincie om tot onteigenen over te gaan, werd door met name particu liere grondeigenaren protest in- diend. Hun bezwaren zijn talrijk, en gaan onder meer over de veel besproken wijze waarop de provin cie het overleg over grondaankoop aanpakte. Grondeigenaren in het gebied klagen al geruime tijd dat vertegenwoordigers van de provin cie slecht communiceren, onwaar heden verkondigen en eigenaren tegen elkaar uitspelen. Daar is niks van gebleken, stelt het ministerie. Dat concludeert uit ingediende stukken dat de provincie het initia tief heeft genomen tot overleg, en daarna herhaaldelijk heeft aange drongen op voortzetting daarvan. De provincie heeft ook niets fout gedaan door tussen de stukken die ter inzage lagen, 'privacygevoelige informatie' te steken. Alle 'redelij kerwijs noodzakelijke' stukken moeten nu eenmaal ter inzage lig gen, stelt het ministerie. Boven dien was bepaalde informatie on leesbaar gemaakt. Over het feit dat, volgens de be zwaarmakers, grondverwerving op vrijwillige basis zou moeten plaats vinden, antwoordt het ministerie dat de provincie het besluit nam met de grondnota in de hand. En volgens die nota mag nu eenmaal een onteigeningsprocedure wor den opgestart. Ook de begeleiden de teksten bij het onteigeningsver zoek zijn inhoudelijk in orde, meent het ministerie. De bezwaarmakers gingen ook in op de inhoud van het plan Water dunen. Daarover doet het ministe rie echter geen uitspraak: die be keek alleen of aan de voorwaarden voor onteigening voldaan was. De Raad van State doet binnen een aantal weken wél uitspraak over de juridische geldigheid van het plan zelf TERNEUZEN - Eigenlijk had het een beetje moeten sneeuwen, dan was de ambiance hele maal 'af geweest. Maar ook zonder wit laagje ademde de kerstmarkt, die vrijdag en zater dag voor het eerst sinds een aantal jaar weer eens in de smalle, bochtige steegjes van Oud-Terneuzen werd gehouden, een op en top nostalgische sfeer. Die werd nog versterkt door deelname en openstelling van de pitto reske winkeltjes, horeca en vestzaktheater De Paerdestal. Groot was de markt, met enkele tientallen kramen, niet. Dat was misschien maar goed ook, want er was nu al niet veel plek voor de kraamhouders en de bezoekers. Die vrolijk-rommelige sfeer kon overigens nie mand deren. „Zo gezellig is het hier al lang niet meer geweest", vond een mevrouw, ter wijl ze zich met moeite tussen twee mensen door wrong die op straat een oliebol stonden te eten. foto Peter Nicolai BRESKENS HULT Volksmuziekgroep Ambras heeft zaterdag de Culturele Prijs ontvan gen van de Kunstraad Hulst. Die reikt zo'n prijs jaarlijks uit. Dat Am bras winnaar was, werd al in okto ber bekend. De feestelijke uitrei king was afgelopen zaterdag in het Hulster stadhuis. Ambras ontving een geldbedrag, een oorkonde en een beeld van Reynaert. De Kunst raad bestaat uit zeven inwoners van de gemeente Hulst met een cul turele achtergrond. SLUIS De politie zoekt getuigen van dief stallen uit woningen-in-aanbouw aan de Burgemeester van Hoote- gemstraat in Sluis. Dieven sloegen hun slag in de nacht van 7 op 8 de cember (woensdag op donderdag), en kwamen een nacht later nog eens terug. Ze stalen onder meer gereedschap, een cv-ketel, een ther mostaat, een magnetron en een vaatwasser. Die waren allemaal net geïnstalleerd. Getuigen wordt ge vraagd te bellen met 0900 8844. SLUISKIL De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag in Sluiskil een man aangehouden. Dat gebeurde in een woning aan de Drostlaan, om ongeveer kwart voor één. De man, een 43-jarige inwoner van het Belgische Zelzate, wordt ervan verdacht zijn 37-jarige vriendin te hebben mishandeld. De politie, die een melding had ge had, heeft de arrestant in de cel ge stopt. De politie heeft zaterdag op het Veerplein in Breskens elf mensen aangehouden die softdrugs bij zich hadden. Dat gebeurde tijdens een controle van passagiers die het veer vanuit Vlissingen kwamen af gelopen. De elf, allen Belgen en Fransen, hadden een bezoekje ge bracht aan coffeeshops in Vlissin gen en wilden hun reis per bus of auto vervolgen. Met behulp van drugshonden werd bij hen 87,7 gram hennep en 11,9 gram hasj ge vonden. Die werd in beslag geno men. De drugsbezitters kregen alle maal een boete van 400 euro. Als ze die niet konden betalen, kregen ze een dagvaarding mee. Het was voor de vierde keer dit jaar dat de politie een drugscontro le hield onder passagiers van de pont.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25