Gewonde bij schietpartij Biolandbouw scoort slecht in Zeeland llllll 11111)111, PZC 6 4 en 5 28 en 29 Betogers eisen voltooiing Jemenitische lente Incidenten in Sas van Gent en Terneuzen Kerstbomenoorlog Loe de Jong online wtEnmmmm Buitjes, later zon, 9° Met z'n allen tegen WD-premier Rutte Die pet past niet iedereen Van stoere taal naar slappe excuses MAANDAG 12 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 296 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN door Martijn de Koning TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen werd afgelopen weekeinde opge schrikt door twee schietpartijen: één in Sas van Gent en één in Ter neuzen. Bij die eerste raakte een meisje van 18 jaar lichtgewond. Het incident in Sas van Gent deed zich in de nacht van vrijdag op za terdag rond 3.30 uur voor op de Markt. De politie denkt te weten wie de dader is. Die man, woon achtig in België en een bekende van het slachtoffer, is met een au to gevlucht. De Belgische politie is gevraagd naar hem uit te kijken. De verdachte was gisteravond nog niet opgespoord. In Sas van Gent gaat het verhaal dat het slachtoffer uit Westdorpe komt. Ze zou verzeild zijn geraakt in een ruzie tussen twee mannen en daarbij in de voet geschoten zijn. De daders van de schietpartij een nacht later in de Jacob van Heemskerkstraat in Terneuzen, zijn wel gepakt Drie mannen scho ten rond 2.15 uur op de ramen van een woning. De bewoners waren thuis, maar er werd niemand ge raakt. Aan de hand van een signa lement werd een zoektocht op touw gezet, waarna de politie rond 5 uur drie mannen in een au to aanhield in de Goudenregen straat. Het gaat om Terneuzenaren van 22, 23 en 39 jaar oud. Overigens werd de auto van de be schoten familie een nacht eerder voor hun woning in brand gesto ken. Het voertuig brandde hele maal uit. De politie zoekt uit of de gearresteerde mannen dat ook op hun kerfstok hebben. Volgens omwonenden, die overi gens niet veel kwijt willen, wonen in het huis een moeder en twee zoons. Die jongens zouden een cri mineel verleden hebben, meldt ie mand die verderop in de straat woont. „Dit is een afrekening, dat kan niet anders", zegt hij. SANAA - Betogers eisen in de Jemenitische hoofdstad Sanaa dat Ali Abdullah Saleh wordt vervolgd als sluit stuk van de machtswisseling. De oud-president trad vo rige maand af na protesten tegen zijn bewind. Zaterdag is de nieuwe regering beëdigd, die geleid wordt door oud-oppositieleider Mohammed Basindwa De betogers dragen foto's mee van Tawakkul Karman, een aansticht- ster van de opstand in Jemen. Zij kreeg zaterdag de No belprijs voor de Vrede, evenals president Ellen Johnson Sirleaf en activiste Leymah Gbowee uit Liberia, foto EPA DEN HAAG - Bouwmarkten en su permarkten stunten met bodem prijzen. Dat gebeurt tot afgrijzen van de traditionele kerstbomenver kopers. De prijzen dalen dit jaar voor het eerst flink, zegt Rard Metz. Hij is directeur van Tuin- branche Nederland, de branchever eniging van fabrikanten, impor teurs en groothandelaren in tuinar- tikelen. Kwekers verlagen hun prij zen niet, maar aanbieders stunten elkaar de markt uit. „De kerstboom verkopers zeggen natuurlijk dat de kwaliteit van de bouwmarktbomen niet goed is, maar dat is onzin", vindt Metz. Straatverkopers spre ken de vrees uit dat het binnen drie jaar met hun werk gedaan is. mmmmmsmwsga hm 'imiiiiii rnrtstmmm DEN HAAG - Het standaardwerk van Loe de Jong over de Tweede Wereldoorlog is op veler verzoek sinds gisteren te downloaden via de site van het Nederlands Insti tuut voor Oorlogsdocumentatie (NIOD). Het betreftde wetenschap pelijke versie van 26 delen inclu sief alle voetnoten. In totaal gaat het om 18.000 pagina's. Ik wil in de toekomst meer biologisch eten kopen reageer op www.pzc.nl HH.MIMI.Vi reacties: 403 Stevig bezuinigen is dé manier om crisis te bezweren 60% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 door Edith Ramakers middelburg - De biologische land bouw in Zeeland blijft ver achter bij de rest van Nederland. Dat blijkt uit gegevens van de Skal, toe zichthouder van de biologische productie. In Zeeland wordt op ruim 1250 hectare biologisch geboerd. Alleen Limburg doet het slechter. Het Zeeuwse aandeel bedraagt slechts t,i procent. Dat van Flevoland is bijna acht keer groter. Het aantal Zeeuwse bioboeren is met 40 het laagst. Dat geringe aantal Zeeuwse bio boeren is vreemd, zegt Leen Jan maat van het Louis Bolk Instituut (organisatie voor advies en onder zoek binnen duurzame landbouw, voeding en gezondheidszorg.). „Want eigenlijk ligt in Zeeland de bron van de biologische land bouw. Vanaf 1928 is het Walcherse Loverendale bezig met biologische (dynamische) landbouw." Voor Zeeuwse boeren is dit bedrijf lang een vreemde eend in de bijt geweest. Wel is vanaf eind jaren negentig sprake van een opleving in de ecologische landbouw in Zeeuws-Vlaanderen. Daar zijn en kele bedrijven, die dichtbij elkaar liggen, in de laatste twintig jaar omgeschakeld van gangbaar naar biologisch. In Flevoland bestond eerder dan in Zeeland al een goed vestigings klimaat voor bioboeren. Leen Jan maat: „De (tweede) generatie, de opvolgers zorgden voor een stroom van akkerbouwers die mi lieuvriendelijker wilden telen." pagina 2 en 3: Pioniers willen nooit meer anders izmss'issssso"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1