Zeeland PZC Verkoop Scheldekwartier stagneert Klanten Vlissingse shops aangehouden WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 NIEUWBOUW AW Beheer komt al om de hoek kijken Netten boeten is niet moeilijk, leren boeten wel' almanak Letter Maandag 12 december 2011 Walcherse PvdA start met een ombudsteam Ramses Shaffy had een Sinatra of een Brei kunnen zijn Tip? walcheren@pzc.nl gau'jminMM—awmmmrati door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Met nog een paar maanden voor de oplevering en een stagnerende verkoop, begint 'achtervang' AW Beheer in beeld te raken voor het Scheldekwartier in Vlissingen. Sterker: de vastgoed belegger doet al mee. Alle woningen van het allereerste bouwblok van Bestevaer die niet voor de oplevering verkocht wor den, zou AW overnemen van pro jectontwikkelaar AM. Door die ga rantstelling kon de bouw in februa ri dit jaar eindelijk van start gaan. Een risico van een paar woningen, was toen de inschatting. Maar makelaar Bert Bimmel moet hetzelfde aantal verkochte wonin gen noemen als enkele maanden geleden: twintig, van de 51. En vrij wel alleen in de 'lagere prijsklasse', tot drieënhalve ton. „Mensen dur ven niet door te pakken. Terwijl er genoeg belangstelling is. Rondlei dingen in de nieuwbouw zijn al tijd volgeboekt. Vrijdag ook weer." A.M.P. van Velzen van AW Be heer heeft nog geen spijt van zijn toezegging. Al is hij wel 'een beet je geschrokken'. „Ik heb dit eerder meegemaakt, in de jaren tachtig. Toen moest je van alles verzinnen om kopers over de streep te trek ken. Maar het is toen ook goedge- komen." Aangezien AM sowieso van het risico is verlost, tovert AW nu al diezelfde 'trukendoos' tevoorschijn. Zo is er al een wo ning ingeruild. Tegen een lagere prijs dan de vraagprijs, dat wel. „Wij moeten die woning immers ook maar weer zien te verkopen. Maar we makèn ook afspraken dat mensen een woning in het Schel dekwartier kopen, onder voorbe houd dat hun huidige woning bin nen een bepaald aantal maanden wordt verkocht. Dat zijn er al vijf." Binnenkort worden ook vier wo ningen, elk van een ander type, als modelwoning ingericht om het hart van potentiële kopers sneller te doen kloppen. „Dan kun je la ten zien wat, behalve de kwaliteit, nog een voordeel is van dit bouw blok: doordat het een afgebakend deel is, komen bewoners er niet ja renlang in het stof te zitten zoals in andere nieuwbouwwijken." Met de bouwblokken die volgen, aan de andere kant van het dokje en op de Steenen Beer, verwacht Van Velzen niet nodig te zijn. Pro jectontwikkelaar AM kondigde dit najaar al aan daar minder wonin gen in de hogere prijsklasse te bou wen dan de bedoeling was. MIDDELBURG - Lieven Kusse uit Arnemuiden boet al veertig jaar netten. Zaterdag, tijdens de Zeeuwse Dag in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, liet hij zien dat het niet moeilijk is om netten te boeten. „Leren boeten is wel moeilijk." Zijn vrouw Tonny en hun vriendin Janny Schroevers waren ook present. Zij lie ten zien dat garnalen pellen ook niet moeilijk is. Zij zijn er zo bedreven in dat ze drie kilo per uur kunnen pellen. Maar er was een tijd dat ze uren en dagen achtereen pelden. Schroevers: „Vroeger moesten we pellen, nu door Emile Calon BRESKENS - Klanten van de Vlis singse coffeeshops kregen zaterdag te maken met een grote politiecon trole op het veerplein bij Breskens. Het was de vierde drugscontrole van dit jaar. Passagiers die van de veerboot uit Vlissingen kwamen en de bus rich ting België namen, werden gecon troleerd met behulp van een drugs hond. De drugshond gaf zijn gelei der een teken als deze verdovende middelen rook, waarna er een con trole volgde. Ook werden volgens de politie ver schillende personen gecontroleerd die van het veer uit Vlissingen kwamen en met eigen vervoer hun reis naar België of Frankrijk wilden vervolgen. Volgens de politie zijn in totaal twaalf verdachten staande gehou den waarvan er elf daadwerkelijk werden aangehouden voor overtre is het een hobby." Tijdens de Zeeuwse Dag waren er ook andere activiteiten, zoals babbe laars maken, paeremessen snijden en een kle derdrachtenpresentatie. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl ding van de Opiumwet omdat ze verdovende middelen wilden uit voeren. Alle aangehouden verdach ten hebben de Belgische of de Franse nationaliteit. Ze moesten ter plaatse vierhonderd euro beta len of kregen een dagvaarding mee. Allen verklaarden, aldus de politie, dat ze de verdovende mid delen hadden gekocht in de cof feeshops in Vlissingen. De politie nam 87,7 gram hennep en 11,9 gram hasj in beslag. Allez, nog eentje dan over de Sint. Voor Ties van vier uit Scharendijke was het een spannende tijd. Hij hoorde zijn zus roepen over cadeau tjes en verlanglijstjes. Veel snapte hij er niet van, maar dat er wat te halen viel had hij wel door. Sinterklaas deed zijn intocht in het dorpje en Ties zette grote ogen op toen hij een handvol lekkers kreeg dat hij ter plekke mocht opeten. Die avond mocht hij zijn schoen zetten, op de vensterbank in de woonka mer. Maar wat jammer nou dat Piet er niet aan had gedacht dat vroeg in de ochtend de verwarming in huis aan ging en dat de radia tor. De volgende ochtend sloop Ties naar beneden en vond een doosje in zijn schoen met een zacht warm zak je van cellofaan. 'Hoera!" riep hij. 'Chocolademelk!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13