PZC 'De EK-loting is prachtig!' EK 2012 Meer klanten naar voedselbank Zeeuwen zijn het laagst opgeleid meest celezen op www.pzc.nl Partij Poetin wint nipt Minder disco's in Zeeland Zware beroepen ontzien Eurolanden gaan eigen weg video van de week 12 zaterdag 10 december 2011 Yuri Baart kijkt uit naar mooie wedstrijden. foto Willem Mieras IN BEELD De loting voor het Europees Kam- pionschap voetbal van 2012 is op 2 december geweest Marco van Basten zorgde er tijdens de loting voor dat Nederland het moet opnemen tegen Duitsland, Portugal en Denemarken in de eerste groepsfase. Yuri Baart uit Goes, een groot Oranjefan vindt de poule prachtig: „Ik vólg elke EK- en WK-wedstrijd al sinds 1996 en ben daar dan ook vaak bij. Grote wedstrijden zijn altijd mooi om te zien. Nu mogen we beginnen tegen de Het Europees Kampioenschap voetbal 2012 zal plaatsvinden van 8 juni tot en met 1 juli in Polen en Oekraïne. Nederland is in de eerste groepsfase ge loot tegen Duitsland, Portugal en Denemar ken. Zij spelen in Charkov, Oekraïne. 0 Ruim 1,3 miljoen mensen bekeken de uit zending over de loting van het EK op Ne derland 1. door Rob Nobels grootmachten Duitsland en Portugal, dus dat kan alleen maar mooie wedstrijden opleveren." Een poule des doods wordt deze indeling ook wel genoemd voor Oranje. „Ja, dit kun je echt wel een poule des doods noemen met drie landen die kans maken om in de finale te staan. Ik heb de kaarten al gekocht voor de wed strijden tegen Duitsland en Portugal en daar ga ik dan samen met mijn vader naartoe. De beste man volgt al sinds 1988 elke wedstrijd die Oranje speelt en is er bij elke EK- en WK-wedstrijd bij ge weest." Er was een hoop ophef over de plaats waar Oranje de eerste drie wedstrijden moet spelen. Veel oranjefans waren niet blij met de speelstad Charkov in Oekraï ne. Voor de supporters wordt dit een veel langere rit dan naar Polen. Het zou duur der zijn en bovendien helemaal niet gezel lig. Baart is het met die kritiek niet eens: „Ik ga naar die wedstrijden om echt het voetbal te beschouwen. Afgelopen keer in Zwitserland waren er zoveel duizen den Oranjefans op straat, dat het eigenlijk te druk voor mij werd. Dan waren er ook nog genoeg mensen die alleen maar kwa men voor de feesten en waar voetbal dus eigenlijk op de tweede plek kwam. Nu we dus de eerste wedstrijden zullen spe len in Charkov, zal dat waarschijnlijk be tekenen dat alleen de echte voetbalfans daar naartoe zullen gaan. Dat is voor een voetbalfan zoals ik prachtig. Een betere locatie kunnen we dan ook eigenlijk niet hebben." De wedstrijd waar Baart het meest naar uitkijkt is die van Nederland tegen Duitsland: „De laatste ontmoeting ging niet zo geweldig voor ons (3-0 voor Duitsland, red.), maar dat was slechts een oefenwedstrijd. Veel maakte dat dus niet uit. Nu zal de wedstrijd zwaar wegen en ik verwacht dan ook een prachtig duel. Natuurlijk hoop ik dat Nederland die wedstrijd zal winnen, maar het zal geen gemakkelijke klus worden." reacties: 486 Ik ben blij een Zeeuw te zijn 'De Temeuzense coffeeshop Checkpoint heeft de grenzen nop van het gedoogbeleid op flagrante wijze overschreden.' Advocaat-generaal John van Krieken De Zeeuwse voedselbanken, met uit zondering van die op Schouwen-Dui- veland, zien het aantal klanten toene men. Armoede treft vooral eenouder gezinnen, alleenstaanden jonger dan 65 jaar, mensen in de bijstand en kin deren. Volgens het SCP en het CBS neemt het aantal huishoudens dat net rond kan komen met 55.000 toe. In Zeeland wonen relatief gezien de minste hoger opgeleide mensen van Nederland. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. Dat komt omdat jongeren voor het volgen van een universitaire opleiding de provincie moeten verla ten, zegt Chantel Melse van het CBS. Bovendien is er in Zeeland weinig werk voor hoger opgeleiden. 1. Niet meer rechtstreeks naar Schiphol door nieuwe dienstre geling 2. Blof zegt concerten af 3. Stralende 103-jarige Rouw uit Kapelle IN BINNEN- EN BUITENLAND De partij Verenigd Rusland van de Russi sche premier Vladimir Poetin heeft maar net de absolute meerderheid in het pari- ment weten te behouden bij de verkiezin gen van zondag. Het Westen toont zich be zorgd over fraude die internationale waar nemers hebben geconstateerd. Het aantal discotheken in Zeeland is de afgelopen vijftien jaar gehalveerd, zo blijkt uit cijfers van het bedrijfschap Horeca en Catering. Landelijk geldt dezelfde trend: van de 440 disco theken die Nederland vijf tien jaar geleden telde, zijn er al bijna 200 geslo ten. Discotheek El Toro in Goes. foto Izaak Verkeste Werknemers met een jaarsalaris tot 27.500 euro bruto - anderhalf keer het minimum loon - kunnen na verhoging van de pen sioenleeftijd toch op hun 65e stoppen met werken zonder al te veel in te leveren op hun koopkracht. Dat heeft minister Henk Kamp van Sociale Zaken gemeld De aanpak van de eurocrisis heeft voor een scheiding in de Europese Unie gezorgd. De zeventien eurolanden gaan een verdrag werken waarin strikte begrotingsdiscipline wordt vastgelegd. De regeringsleiders wer den hiertoe gedwongen, nadat het Vere nigd Koninkrijk bleef dwarsliggen. MAANDAG 12 DECEMBER Uitreiking trofee door Fede ratie van Ondememings- verenigingen Veere. DINSDAG 13 DECEMBER Nederlandse Bach Vereni ging speelt Hohe Messe in Zeeuwse Concertzaal. WOENSDAG 14 DECEMBER Lievensbergziekenhuis geeft uitleg over nieuwe operatierobot. DONDERDAG 15 DECEMBER De gemeente Temeuzen beslist over financiering van Delta. VRIJDAG 16 DECEMBER Uitreiking wisselbeker verkiezing 'Beste leraar van Zeeland 2011.' ZATERDAG 17 DECEMBER Gratis busritten voor bezoekers Kortgeense ijsfestival Blij dat ik Glij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82