'Kunstblikkers' manifesteren 221 zeeland VERHUIZEI MET ZORG i 1 El Animo voor aanleg van sportveldjes op stranden 0113 22 22 1 !0 BLIK OP KUNST De Renesser kunstroute Blik op Kunst blijft tussen oktober en april gesloten, maar de deelnemers onttrekken zich aan de vergetelheid met een driedaagse presentatie. Blik op Kunst Bloemschikken in gebouw De Hoeksteen Klaverjaswedstrijd in het dorpshuis Dorpsvlag van Dreischor in productie zaterdag 10 december 2011 monpioL mouERs f door Joeri Wisse H.N.J. van Engelen - Kole Holding B.V. (in liquidatie) Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door H.N.J. Kole op 7 de cember 2011De rekening en verant woording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor eenieder tot 28 februari 2012 ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Arnhem, en ten kantore van H.N.J. van Engelen - Kole Holding B.V., Kam plaan 2, H.N.J. 6955 BH te Ellecom. door Ali Pankow BROUWERSDAM - Vier onderne mers hebben zich bij het Natuur- en Recreatieschap Grevelingen ge meld om een 'sportveld' voor strandsporten op de Brouwersdam aan te leggen. In totaal heeft het schap een ton uitgetrokken om drie 'courts' aan te leggen. Het schap hoopte vooraf dat zich zowel aan de Schouwse kant, aan de Goereese kant en op het mid den van de dam ondernemers zou den aandienen. Dat is volgens Nel- leke den Boon van het Natuur- en Recreatieschap gelukt. „Twee on dernemers werken samen voor één veld, twee andere bedrijven willen er één realiseren." Aanvankelijk zou alles rond deze tijd afgerond moeten zijn. Het aan vragen van vergunningen bij Rijks waterstaat en het Rijksvastgoed- en ontwikkelingsbedrijf, de eige naar van de stranden aan de bui tenzijde van de Brouwersdam. Met het beschikbaar stellen van de subsidie wil het Grevelingenschap de Brouwersdam nog meer op de kaart, zetten als hotspot voor strandsporten. Nu wordt er al volop gekitebuggyt en geblowkart. Als er, mits alles volgens planning verloopt, deze zo mer beachsportvelden zijn aange legd kunnen sportievelingen ook aan de slag met beachsoccer, beach- volleybal of 'speedminton', een strandvariant op badminton die volgens Den Boon momenteel sterk in opkomst is. De bedrijven die voor de subsidie in aanmerking komen, zijn allen al actief in de horeca, sport of evene mentenorganisatie op de Brou wersdam en richten zich samen op een brede doelgroep. Ze krijgen niet alles in de schoot geworpen, zegt Den Boon. „Er zijn strenge voorwaarden aan verbonden. Zo moeten de velden ook bepaalde perioden beschikbaar zijn voor strandgasten en hebben de onder nemers de plicht om de velden zes jaar lang tip-top in orde te hou den." Oeps! Dat was natuur lijk niet de bedoeling dat het fraaie deksel van die keramieken 'vogelpot' zou breken. De belang stellende dame draaide het kunst object alleen maar even op z'n kop om te kijken of er onderop een prijsje zat geplakt. Jawel, 95 euro. De organisatoren trekken even wit weg. Een ongelukje nog voordat de winterexpositie in de Zeeuwse Stromen in Renesse gisterochtend echt begonnen was. Een groepje gretige bezoeksters hield even een 'voorkijk'. Ze vertrekken sneller dan de bedoeling leek. Nadat net jes contactadressen zijn uitgewis seld natuurlijk. „Het zal wel geregeld worden", zegt Marga Meijrink zichzelf ge ruststellend. Zij is een van de zes exposanten tijdens deze drie-daag se manifestatie. De anderen zijn: Pieter Pauptit (atelier doeXelf), Jos van Soelen (JSBpaperart), Joke Prins (Keramiekhoek), Veronie Rens (galerie ZeeUwArt) en Anne- marie Heiligers (blikmuseum De Blikvanger). „Wij werken er graag aan mee en hebben daarom de zaal beschik baar gesteld en we serveren de be zoekers hier koffie en thee voor de halve prijs", zegt Ben Plettenburg van De Zeeuwse Stromen. De be drijfsvoering van dit hotel is er toch al op gericht de gasten op kunstuitingen te onthalen. In de gang prijken altijd schilderijen en collages aan de wanden. „Volgens mij worden er de komen de dagen vijftien kerstmarkten ge houden in de regio. Wij leggen dus bewust niet de nadruk op kerst", zegt Annemarie Heiligers. Zelf kan zij daar overigens niet echt omheen met de wisselexposi tie 'Engelen' in haar eigen blikmu seum'. Op deze expositie toont zij daar enkele voorwerpen uit. Keramiste Joke Prins treedt naar buiten met nieuw werk rond het thema 'zee'. Daartoe behoort on der meer een serie vrolijke zee paardjes, bolbuikige groene visjes en een strak vorm gegeven schaal met schelpen. Naast de tafel prijkt een standaard met kleinere kerami- ken objecten op steeltjes. „Iemand omschreef ze als luizenvangers, maar mijn kleindochter geeft er de naam 'kabouterhoedjes' aan." Ook Pieter Pauptit kan goed uit de voe ten met ludieke omschrijvingen. Op zijn tafel staan bijvoorbeeld 'ka- doosjes'. Het zijn kleine vierkante bakjes van keramiek met een 'bin- nendeksel' met daarop een per soonlijke kunstboodschap. Pauptit laat zich inspireren door de natuur en de architectuur. Hij verweeft soms een vleugje humor door zijn werk, zoals in een fraai beeldje van een 'vissenmens' in een promi nente zetel. Jos van Soelen noemt het 'paper- art', de schilderijen die zij maakt van papier. Zij werkt met wisselen de thema's en blijkt op dit mo ment voorkeur te hebben voor bloemen en strikken. Veronie Rens trad vorig jaar als nieuwste deelnemer toe tot de Blik op Kunst route. Zij presen teert zich hier met een mooie col lectie bronzen sculpturen. Al haar werken zijn unica's, er wordt één beeld gegoten volgens de zogehe ten verloren was methode. Marga Meijrink weet dat haar naam onlosmakelijk verbonden zit aan schelpen en sieraden. Zij weet enthousiast en in een vrijwel per manente stroom woorden te ver tellen over het maakproces van ket tingen, armbanden, broches en ceintuurs. Alles in combinatie met oesterschelpen, want dat zijn ech te eyecatchers. 'De Kunstblikkers' lieten op eigen kosten 2500 flyers en veel affiches drukken. „Als we wat mensen bin nen willen hebben, moeten we er natuurlijk wel wat voor doen." Zes deelnemers van de route Blik op Kunst houden dit weekend een winterexpositie in hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse. De kunstwerken zijn te zien in zaal Pier 8. Een blikkenrobot in de lounge ver wijst naar de expozaal. Bij de en tree is ook een tafel met streek producten ingericht en is het kook boek (h)eerlijk Schouwen-Duive- land' van Ladies' Circle Schou- wen-Duiveland verkrijgbaar. De tentoonstelling is vandaag geo pend van 12.00 tot 19.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. 'Dickens'-tafereeltje uit de collectie van 'De Blikvanger' te zien tijdens de Winterfair in De Zeeuwse Stromen. SCHARENDIJKE De afdeling Noordwelle van de Vrouwen van Nu gaat maandag 12 december bloemschikken in ge bouw De Hoeksteen in Scharendij- ke. Een dag later houdt de afdeling daar haar kerstviering. Het bloem schikken begint om 09.30 uur. De Kerstviering begint om 14.30 uur. SEROOSKERKE Woensdag 14 december wordt in het dorpshuis in Serooskerke (S) een klaverjaswedstrijd gehouden. Opgeven kan tot 12 december bij Hugo van Buuren (0111-671165) of Krina de Graaf (0111-671963). De westrijd begint om 20 uur. Serie keramieken zeepaardjes van Joke Prins, een van de deelnemers aan de Blik op Kunstroute in Renesse. DREISCHOR - Nu wappert alleen Kor van der Werve er nog mee, maar binnenkort kunnen ook an dere Reisenaren de blauw-wit- groene vlag uitsteken. De dorps raad heeft het plan opgevat om de dorpsvlag in productie te laten ne men. Om ze voor 12,50 per stuk te kunnen verkopen, moeten er vijf tig exemplaren besteld worden. De teller staat inmiddels op 25 bestel lingen. Het plan ontstond bij de of ficiële opening van de zwemstei- ger eerder dit jaar. Daar wapperde h.et dundoek dat in 1954 door enke le dames van het dorp was ge maakt, nadat de dorpsvlag bij de watersnoodramp verloren was ge gaan. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62