Nieuw leven voor 2 Heeren Zeeland PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 24 en 25 22 en 23 D T: gratis internet in gemeente Terneuzenaren nemen deel aan Miljoenenjacht Vaatkeurmerk voor ziekenhuis TJ O 'Saamhorigheid houdt Sint Kruis aangenaam' Vissers verliezen steeds meer terrein door natuurbeleid Zaterdag 10 december 2011 TERNEUZEN Pannenkoeken en speciaal bier Beroemde gast bij St. David's Minstrels Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het voormalige pand van café De 2 Heeren in Terneu- zen is eindelijk van de associatie met een 'schiettent' af In het Arse naalgebouw in de Nieuwstraat be ginnen Michael en Sandra Liesveld restaurant De Pannenkoekenko ningin en biercafé De Koning. De 2 Heeren werd in januari geslo ten door burgemeester ]an Lonink na een schietpartij nabij het ge bouw. Daarbij raakten drie men sen gewond. De rechter bepaalde daarna dat het café drie maanden dicht moest; het restaurant mocht na twee maanden weer open. Zo ver kwam het niet. Rein Glans beek, eigenaar van het Arsenaalge bouw, ging over tot een rechts gang om de exploitatie weer in handen te krijgen. Vlak voor de rechterlijke uitspraak bereikten de voormalige exploitant en Glans beek een akkoord. Daarna ging Glansbeek op zoek naar een nieu we exploitant. Die vond hij in de familie Liesveld, eerder actief bij De Napoleonhoeve in Breskens. „De namen De Koning en De Pan nenkoekenkoningin verwijzen naar Koning Willem 1, die op dracht gaf om het Arsenaalge bouw te bouwen. Er wordt flink gerestaureerd, zodat bijvoorbeeld de gewelven van het gebouw tot zijn recht komen." Michael Liesveld hoopt het café na de ketst te openen; het restaurant volgt medio januari. „In het café hebben we zes speciaalbieren op de tap en zestig tot zeventig soor ten in de fles. Het wordt geen feest- café, maar een kroeg voor jong en oud met rustige achtergrondmu ziek." Michael en Sandra Liesveld stopten bij De Napoleonhoeve, omdat de camping in 2012 sluit vanwege het plan Waterdunen. OOSTBURG - Ze traden al op in Tsjechië, Oostenrijk en Wales, maar zelden waren de leden van het Zeeuws- Vlaamse mannenkoor St. David's Minstrels zo zenuwach tig als voor het concert van gisteravond in het Oost- burgse Ledeltheater. De groep zong acht nummers, in gezelschap van niemand minder dan Ernst Daniël Smid. Het repertoire van de show van Smid, vooral kerstliede ren, paste eigenlijk niet zo in het straatje van de Minstrels, maar het aanbod was te mooi om te laten lo pen, meenden de leden. Dat vonden bezoekers blijk baar ook, want het theater was al weken uitverkocht. Naast de Minstrels en Smid leverden ook de Amerikaan se gospelzanger Dennis LeGree en de Vlaamse zangeres Elke Buyle bijdragen. Muziek kwam van orkest Maxemil- lecorde van dirigent Max Smeets. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Vijftig Terneuzena ren die deelnemen aan de Postco deloterij doen zondag mee aan het tv-programma Miljoenenjacht, het 'spel met de koffertjes', gepresen teerd door Linda de Mol. Het gaat om mensen wiens postcode be gint met 4532. In het programma nemen tien wijken van vijftig per sonen het tegen elkaar op. Uitein delijk blijft er één persoon over. Die wint, afhankelijk van hoe hij of zij het finalespel speelt, meestal een flink geldbedrag. Ook andere aanwezigen gaan met een flinke geld- of materiële prijs naar huis. Het programma wordt zondag om 21.30 uur uitgezonden op RTL 4. OOSTBURC - De fractie van Dorps belangen Toerisme in de Sluise gemeenteraad wil dat het college bekijkt of het mogelijk is in delen van de gemeente gratis draadloos internet aan te bieden. In onder meer Veere gebeurt dat al. Met na me toeristen zijn er blij mee. Burgemeester Jacques Suurmond antwoordde dat de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten deze mogelijk heid samen bekijken. TERNEUZEN - Patiëntenvereniging kwaliteit van behandelingen van Hart- en Vaatgroep heeft het Zorg- aandoeningen in de slagaders van saam Ziekenhuis een vaatkeur- benen, bekken, buik, hals en de merk gegeven. Dat gaat over de aorta. Kom gezellig ee, da9je naar Jntratuin U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur Kom gezellig langs bij onze spectaculaire kerstshow Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke). Tel. 0118 551 623 - Donderdag mtratum en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl - twitter: @intratuin0118

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53