ava Telussa wil Middelburg www.vuurwerkundgoes.nl 241 zeeland Nieuw café in het hart van Rilland Raad Tholen in geweer tegen dure regiotaxi Ook andere gemeenten r 1 VANDAAG DEMODAG! Turner aan de slag als sportambassadeur Duoscootmobiel voor cliënten SVRZ Kamperland WINTERBANDEty! Dorpsvlag Kerstmarkt Beurs in De Pit VUURWERK NODIG. KIM EERST RP KHIÏigmt 2,4461 Ml Gons zaterdag 10 december 2011 Tijdens deze dag demonstreren we de volgende merken. OPENINGSTIJDEN: Dl - VR: 9.00 - 18.00 uur DO koopavond: 19.00 - 21.00 uur j ZA: 9.00 - 17.00 uur Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl door Lilian Dominicus RILLAND - Rilland krijgt in 2012 een nieuw café: Mem Co. De ei genaars Mehmet Dolma en Marco Minnaard zijn op dit moment nog midden in de verbouwing, maar hopen medio januari officieel open te gaan. Wie niet tot die tijd kan wachten, is uitgenodigd om naar de Decem ber Pre-Party te komen. Op vrij dag 23 december, zaterdag 24 de cember en zaterdag 31 december doet het café alvast, met speciale toestemming van de gemeente, de deuren open. Het café is gevestigd in de Hoofd straat, waar het circa vijf maanden lang nog café Rico's heette. Mem Co, zo genoemd naar de eige naars, wordt een voetbalcafé voor jong en oud. Mede-eigenaar Marco Minnaard heeft er alle vertrouwen in dat het een succes wordt. „De jongens van de voetbal staan nu al te trappe len. Mensen uit het dorp komen langs om te vragen of ze mee moe ten helpen." kamperland - Cliënten van SVRZ groepswoningen aan het Alexiap- lein in Kamperland hebben een duoscootmobiel van Thuiszorgcen trum Zeeland-Emcart gekregen. Cliënten en medewerkers waren bezig een actie op touw te zetten om een duofiets aan te schaffen, maar Zeeland-Emcart besloot een duoscootmobiel cadeau te doen zo dat ook cliënten die niet meer kun nen meefietsen hem kunnen ge bruiken. De scootmobiel zorgt er voor dat de mensen samen met een vrijwilliger of familielid een stukje kunnen rijden. De scootmo biel is als het ware een tandem, maar heeft meer weg van een zij span. door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen lijkt de kont tegen de krib te gooien als het gaat om het duur der maken van de regiotaxi. De CU dient volgende week een mo tie in om de kostenstijging te be perken. Die lijkt op steun te kun nen rekenen. De zeven gemeenten in de Ooster- schelderegio willen de regiotaxi duurder maken om geld te bespa ren. Ouderen en zieken met een in komen van meer dan 1,5 keer het minimumloon reizen vanaf 1 ja nuari niet meer voor 18 cent per ki lometer, maar voor 1,30 euro. Dit voornemen zorgt voor veel op hef onder gebruikers. Ook veel fracties in de Thoolse raad maken zich grote zorgen. Ze vrezen dat veel gebruikers afhaken en in een isolement belanden. De raad nam hierover al eerder een kritische motie aan, maar wet houder ]an Oudesluijs heeft bij de andere gemeenten geen versoepe ling kunnen bewerkstelligen. Dat zei hij deze week tijdens de verga dering van de commissie samenle ving. De Christenunie zal daarom volgende week een motie indie nen waarin staat dat het tarief voor de taxi zo'n 42 cent per kilo meter mag gaan bedragen. VOORDEELGARAGE Livingstoneweg 10 Goes (0113) 21 24 22 www.speedy-goes.nl Prijsopgave? 0113-212422 Reserveer Nül door Carla van de Merbel Topturner Jeffrey Telussa (21) heeft er, naast zijn sportcarrière en zijn werk als bewegingstrainer voor voetbalclub Heerenveen, een op dracht bij: Hij is verkozen tot sport ambassadeur 2012 van de gemeen te Middelburg. „Ik ben heel ver eerd." Telussa's eerste officiële optreden als sportambassadeur zal zijn tij dens de nieuwjaarsreceptie in het stadhuis. Gisteren bracht hij een eerste kennismakingsbezoek aan zijn 'nieuwe werkgever'. Hij werd, samen met zijn ouders, op het Stadskantoor ontvangen door wet houder Albert de Vries (PvdA, sport) en medewerker Patrick de Guchteneire. Ook initiatiefnemer voor de sportambassadeur atlete Anjolie Engels-Wisse was erbij. De sportambassadeur heeft als taak het promoten van sport bij vooral jongeren. Want sport is be langrijk, zei De Vries tegen Telus sa. „Mensen beleven er plezier aan. Sport geeft een belangrijke so ciale binding. Het houdt de samen hang in de samenleving in stand. Mensen die het goed doen in de sport, zijn een voorbeeld en een stimulans voor anderen. Jij bent ge kozen om je sterke persoonlijk heid en omdat je al ervaring hebt met lesgeven. Wij willen jou steu nen; het is leuk dat jij iets voor ons wilt doen." Telussa zal in 2012 in Middelburg een aantal keren activiteiten of eve nementen bijwonen en sportles sen geven. Hij krijgt daarvoor 1000 euro uit het Delta Zeeland Fonds van Delta en per activiteit 250 eu ro van de gemeente. Telussa turnt vanaf zijn tiende. „Best laat om te beginnen. Daar voor voetbalde ik. Na een goal maakte ik altijd een salto. 'Waar om ga je niet turnen', zei iemand eens. Ik ben toen begonnen met trampolinespringen bij de Middel burgse Turn Vereniging (MTV) en later verder gegaan bij GVK (Gym nastiek Vereniging Koudekerke, red.)." De combinatie voetbal en turnen, die hij ook in zijn werk bij FC Heerenveen maakt, zal ook in zijn werk als sportambassadeur voor Middelburg terug te zien zijn. „Ik maak een kruisbestuiving tus sen voetbal en turnen." dreischor - Dreischor krijgt zijn eigen vlag. De dorpsraad heeft het plan opgevat om de blauw-wit- groene vlag in productie te laten nemen. Om ze voor 12,50 euro per stuk te kunnen verkopen moeten er vijftig exemplaren besteld wor den. De teller staat nu op 25. Het idee voor het aanstel len van een sportam bassadeur in de ge meente komt van atlete Anjolie Engels-Wisse uit Middel burg. Zij bedacht het project 'Adop teer een talent'. „In 2002 werd ik gekozen tot sportvrouw van Zee land. Je wordt dan even in het zon netje gezet met een bos bloemen hansweert - In zorgcentrum Ma- riaoord in Hansweert wordt van daag een kerstmarkt gehouden. Er zijn onder meer kerstkaarten, deco raties en kerstmaterialen te koop. Er is tevens een verloting met mooie prijzen. De markt duurt van 13.00 tot 16.00 uur. en daar bleef het bij. Ik denk dat daar meer mee gedaan kan wor den. Ik had veel meer ingezet kun nen worden." Zo kwam ze tot haar plan waarin alle dertien ge meenten in Zeeland een sportief talent uit hun gemeente adopte ren. Ze stuurde het in voor een prijsvraag van energiebedrijf Delta naar het 'beste idee van Zeeland' mmmsmmmm goes - In buurthuis De Pit in Goes-Zuid wordt vandaag een boe ken-, cd- en platenbeurs gehou den. Er zijn ook koffie, soep en broodjes verkrijgbaar. De beurs duurt van 9.30 tot 13.30 uur. Het buurthuis is te vinden aan de Appelstraat 2a. Jeffrey Telussa doet een turnoefening aan de balie in het Stadskantoor. Met stip de beste woonhuisverzekering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48