El Clasico sport 33 Lyon waarschuwt Ajax Groene Ster met zuur gevoel winterstop in Carvalho mist topper intelaar trefzeker voor Schalke 04 ADO Den Haag te sterk voor Heracles Derde nederlaag voor handbalsters Zwemmers net naast EK-podium Den Bosch wint tweede periodetitel zaterdag 10 december 2011 De Portugese voetballer Ricardo Carvalho mist van daag de topper in de Spaanse competitie tussen Real Madrid en Barcelona. De speler van Real heeft last van een knieblessure. Carvalho stond de afgelopen maan den ook al aan de kant vanwege rugproblemen. Vilber Hack IAAC - Co Adriaanse begrijpt van de manier waarop Pepe jeregeld tijdens de klassiekers a Real Madrid en Barcelona festeert. De Braziliaans Portu- /erdediger, die onder de hui- lainer van FC Twente bij FC een transfer naar De Konink- verdiende, viel op door een tackle op Dani Alves en ite Lionel Messi bij een van itste Clasicos in het gezicht. Porto had ik nooit proble- met zijn discipline", zegt inse. „Het verbaast me dat soms zo over de schreef gaat. s jammer dat hij zich zo moei- an beheersen, want hij heeft lelemaal niet nodig." 'ijl trainer José Mourinho bij Madrid langs de lijn voor en t strijd van de Spaanse gigan- let vuurtje oppookte, deed Pe- jn vernietigende werk binnen ijnen. El Clasico maakte het t in hem los. C Porto kreeg Pepe aanvanke- ;een kans van de Franse trai- /ictor Fernandez. Diens opvol- :o Adriaanse kon hem echter I gebruiken in zijn systeem irie verdedigers. „Hij speelde j het tweede elftal. Jorge Costa rl jaren de rots in de bran- Als nummer twee en aan- i Ier was hij het gezicht van FC o", aldus Adriaanse. „Maar aan ind van de voorbereiding ver- ik Pepe boven Costa. Hij is su- nel, een enorme atleet, steeds rcentreerd en in staat om fou- 'an anderen te corrigeren. En leeft een fantastische tackle, ijl hij ook het vermogen heeft ijn eentje het centrum van de lediging te bestrijken." kwaliteiten van Pepe bleven onopgemerkt. Dat Real Ma- Co Adriaanse roemt de kwaliteiten van Pepe. drid in 2007 ruim dertig miljoen euro neertelde voor de speler ver baasde Adriaanse niet. Pepe werd na zijn eerste Clasico (1-0 winst voor Real) meteen uitgeroepen tot 'Man of the match'. Samuel Eto'o had geen schijn van kans. Alvo rens hij zich met zijn wangedrag begon te onderscheiden. Op de training van Real Madrid raakte hij in 2008 slaags met zijn ploeggenoot Javier Balboa, die met een bebloed hoofd het trainings veld moest verlaten. Een jaar latei- raakte Pepe ook tijdens een wed strijd in opspraak. Het moment waarop hij volledig door het lint ging staat in de Spaanse voetbalge schiedenis bekend als 'de minuut van de furie'. Pepe beging op 21 april 2009 in de wedstrijd tegen Getafe een fout op Javier Casquero, die na een duw en trekduel in het strafschopge bied onderuit ging. De verdediger schopte twee keer naar zijn liggen de tegenstander en trof hem één keer vol in de rug. Hij sloeg Getafe-speler luan Albin - die het slachtoffer wilde ontzet ten - in het gezicht, trok aan de ha ren van Casquero en ging nog een keer met zijn volle gewicht op het lichaam van de spits van Getafe staan. Nadat hij eindelijk het veld verlaten had, moesten drie begelei ders van Real voorkomen dat hij opnieuw het veld in ging. Uiteinde lijk werd hij de catacomben in ge werkt. In de eerste halve finale van de Champions League tegen Barcelo na stelde Mourinho Pepe op als verdedigende middenvelder. Hij rende als een bezetene rond en kreeg rood na een tackle op Dani Alves. Die uitsluiting was goed voor flinke discussies. Uit beelden bleek dat Pepe de rechtsback van Barcelona niet geraakt had. De Ca talanen werden afgeschilderd als si mulanten. In het competitieduel bleef een schop van Pepe in het ge zicht van Lionel Messi onbestraft. In de aanloop naar de wedstrijd van vanavond (aanvang 22.00 uur) in Estadio Bernabéu is het opval lend stil in beide kampen. )osé Mourinho meed zelfs de laatste persconferentie op het complex La Ciudad Deportiva de Valdebebas. Door zijn assistent Aitor Karanka te sturen brak hij met een traditie. Real Madrid lijkt geen intimidaties nodig te hebben. Het voelt zich sterk. Ook Barcelona heeft met maar negen punten uit zes uit- duels weinig zin om hoog van de toren te blazen. De grootste vraag die de media bezig houden, is voor welke tactische variant coach Pep Guardiola gaat kiezen. Net als lohan Cruijff is het zijn gewoonte om in Madrid van het gangbare af te wijken. Bij de 2-6-zege in 2009 liet hij Eto'o buiten de ploeg en speelde Lionel Messi als valse spits. Een jaar later koos hij voor vijf middenvelders en won Barcelo na met 0-2. De kalme aanloop zegt echter niets. Met het eerste fluitsignaal komt vanavond de furie los. En an ders is er altijd Pepe nog. DEN HAAG - Olympique Lyon heeft Ajax gewaarschuwd niet langer de suggestie te wekken dat er een luchtje zat aan de Champions-Lea- guewedstrijd tegen Dinamo Za greb van woensdag. „Het staat Ajax vrij om alle onder zoeken in de wereld aan te vragen, maar de Nederlandse club moet weten dat Olympique Lyon zich met alle wettige middelen zal ver dedigen, tot aan vergoeding van de schade die ons kan worden aan gedaan door elke lasterlijke insi nuatie, elke aanslag op de eer en in tegriteit van de ploeg, de staf en de leiding", aldus een verklaring van de club. Direct na de wedstrijd had Dina mo Zagreb ook al een dergelijke tekst op de website geplaatst. De Fransen hebben de geruchten iets langer aangehoord, maar zijn het nu duidelijk zat, blijkt uit het com- muniqé.„Dit is beledigend en inac ceptabel voor l'OL, zijn spelers en het publiek." De politie heeft twee officials van de Kroatische voetbalbond (HNS) aangehouden op verden king van omkoping. Dit meldde het persbureau Hina gisteren. Vi- ce-voorzitter en oud-scheidsrech ter Zeljko Siric en het hoofd van de scheidsrechterscommissie, St- jepan Djedovic, zijn beiden opge pakt. Siric stond bekend als een van de beste arbiters in Kroatië. Si ric en Djedovic zouden de uitslag van zeker één wedstrijd uit de hoogste Kroatische divisie hebben beïnvloed. DEN HAAG ADO Den Haag heeft gisteravond tegen Heracles Almelo de zesde overwinning van het seizoen be haald. Het werd in een matig duel 2-0. Het eerste doelpunt werd in de achtste minuut gemaakt door Mike van Duinen. Acht minuten voor tijd verdubbelde Lex Immers de marge. Door deze zege nam ADO op de ranglijst van de eredivisie de tiende plaats over van Heracles met 21 punten uit zestien wedstrij den. Heracles zakte naar de elfde positie met twintig uit zestien. BARUERI Het wereldkampioenschap hand bal in Brazilië verloopt bijzonder stroef voor het Nederlands vrou wenteam. De ploeg van bonds coach Henk Groener leed gistera vond al zijn derde nederlaag in de groepsfase. Zuid-Korea bleek veel sterker dan gedacht en won met 38-26. Bij rust leidde de Aziaten al met 18-10. Oranje eindigde door het verlies als vierde in groep B en treft mor gen in de achtste finales Noorwe gen. SZCZECIN De Nederlandse zwemmers heb ben halverwege de EK kortebaan in Polen nog steeds geen medaille veroverd. Op de tweede dag van het evenement kwamen Joeri Ver- linden en de estafetteploeg 4x50 meter vrije slag een fractie te kort om het brons te ontvangen. Verlin den noteerde op de 100 meter vlin der een tijd van 50,57 seconden en was daarmee 0,13 seconde te lang zaam voor brons. De zwemsters op de estafette hadden een halve tel rapper moeten zijn voor eremetaal. EINDHOVEN FC Den Bosch heeft gisteravond be slag gelegd op de tweede periodeti tel in de eerste divisie. De club speelde op bezoek bij Eindhoven met 2-2-gelijk en dat bleek voldoen de voor kwalificatie voor de play-offs. Den Bosch kwam uit op zestien punten uit acht duels en had daarmee een punt meer dan Sparta, Cambuur en Volendam. Overigens bleef FC Zwolle in de tweede periode ongeslagen, maar die club had zich reeks verzekerd van de eerste periode. door Maurice Steketee tLIJN - Klaas-Jan Huntelaar was gisteravond opnieuw fzeker voor zijn club Schalke 04. De Nederlandse ts maakte één treffer in het met 1-2 gewonnen duel Hertha BSC. Door de overwinning stijgt de ploeg van ub Stevens naar de tweede plaats in de Bundesliga. Schalke heeft evenveel punten als koploper Bayern Mü- nchen maar een duel meer gespeeld. In de Belgische competitie verloor Anderlecht met 2-1 van KV Meche- len. David Destorme, oud-speler van Hoek, maakte een van de Mechelse doelpunten, foto Markus Schreiber/AP MIDDELBURG - De zaalvoetballers van Groene Ster hebben de eerste competitiehelft afgesloten met een nederlaag. De Vlissingse formatie verloor in sporthal Baskensburg met 4-7 van FC Westland. „Een volkomen on nodige nederlaag", vond coach Mo Ahrouch na afloop. „We hebben vandaag ontzettend veel kansen ge mist en dat is zuur. Bovendien keepte de doelman van Westland een wereldpartij. Als we hadden gewonnen, hadden we goede za ken kunnen doen." De wedstrijd in Vlissingen kwam gisteravond pas in de tweede helft echt goed op gang. Voor de pauze wisten beide ploegen het net geen een keer te vinden. Na rust zette Said Bouzambou de thuisploeg op voorsprong, maar Westland kwam snel daarna al langszij.. Pas bij 3-3 liepen de bezoe kers iets uit, maar via André Siere- veld en Lorenzo de Groot (2x) toonde Groene Ster veerkracht. „We hadden verdiend om te win nen maar het mocht niet zo zijn. We speelden het ook niet goed uit." Hoewel de zaalvoetballers van Groene Ster met een zuur gevoel aan de winterstop beginnen, is Ah rouch wel tevreden over de plaats die zijn team inneemt op de rang lijst. „We zijn op de goede weg om on ze doelstelling te halen. Als we compleet zijn moeten we zeker in het linkerrijtje kunnen eindigen." Ook het tweede team van Groene Ster kwam gisteravond in actie. De reserves wonnen het uitduel in de eerste klasse tegen FC EL 2 met 5-5-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33