F Vrouwenpolder straUi 241 zeeland Besluit over theater niet onomkeerbaar Werk voor sport, kerk en Oranje beloond Oud-wethouder Hanny Thomaes overleden VANDAAG DEMODAG! TOERISME Hotel Duinoord wordt blikvanger tussen dorp en strand SP: referendum Hollandse avonce zaterdag 10 december 2011 Tijdens deze dag demonstreren we de volgende merken door Henk Postma Dl - VR: 9.00-18.00 uur OPENINGSTIJDEN. DO koopavond: 19.00 - 21.00 uur j ZA: 9.00 - 17.00 uur Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl door Theo GieEe middelburg - „Wat besluiten we nu eigenlijk op 19 december over de schouwburg", vroeg Christen- Unie-raadslid Evert Heringa zich donderdagavond af na afloop van een commissievergadering waarin vooral de burgers zich lieten ho ren. Het voorstel dat voorligt bestaat uit het verstrekken van de op dracht aan de architect om een de finitief ontwerp te maken en het beschikbaar stellen van geld voor de aanleg van het park en de bouw van het nieuwe theater. Wethouder Albert de Vries zei donderdagavond dat pas als het de finitief ontwerp er ligt, ook de exacte bedragen bekend zijn. Het college vraagt nu alleen om het geld, dat beschikbaar is, te re serveren. Over de daadwerkelijke inzet wordt pas beslist als de bouw moet worden aanbesteed. middelburg - De SP-afdeling in Middelburg wil een referendum over de theaterkwestie. „Nu het ontwerp en de locatie bekend zijn moet de mening van de Middelbur ger de doorslag geven", laat de afde ling weten. Na het debacle met de bouwput hield de gemeente ook een rondvraag. Geen enkele va riant kreeg toen een meerderheid. Pas dan wordt het krediet ver strekt en kan het geld ook echt worden uitgegeven. Verschillende burgers deden don derdag een dringend beroep op de raad om jn deze economisch mage re tijden 'pas op de plaats' te ma ken. Ook een aantal raadsleden maakt zich grote zorgen. Raadslid Jeanet- te de Vis zei 'pijn in de buik' te krijgen van het financiële zware weer dat aan de einder opdoemt. „Jarenlang hebben we gespaard voor het theater. Maar het is econo mische crisis, moeten we dan de inhoud van de spaarpot nog in fun steken." Namens de LPM, een van de vier coalitiepartijen, wees Piet Kraan er op dat het geld nu alleen gepar keerd wordt. Kraan zei: „We beslissen pas als volgend jaar definitief bekend is wat de kosten zijn en hoe we er dan financieel voorstaan." zoutelande - Voor zijn vrijwilli gers werk voor onder meer de sport en voor de kerk heeft Jan Louws uit Zoutelande gisteren een koninklijke onderscheiding ont vangen. Hij is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Louws heeft zich ingezet voor voet balvereniging de Meeuwen en Oranjevereniging Zoutelande. Daarnaast is hij actief voor Stich ting Welzijn Veere, Marathon Zee land en is hij voorzitter van het college van kerkrentmeesters van de Protestantse gemeente Zoute lande. In 2006 is Louws lid gewor den van de projectgroep tbv de res tauratie van de Catharinakerk te Zoutelande. Hij ontving zijn ko ninklijke onderscheiding bij de in gebruikname van de kerk. otel Duinoord moet voor Vrouwenpolder het 'visitekaartje' worden van de kust zone. Daarom wor den hoge eisen gesteld aan de uit breidingsplannen van het hotel. Het is de bedoeling daar ook een uitkijktoren te bouwen. Die komt dan op de top van het duin, langs het pad naar het strand. Dat staat in het dorpsplan Vrouwenpolder 2020, dat de gemeente Veere heeft laten opstellen in nauw overleg met ondernemers en bewoners van het dorp. Er wordt gewerkt aan een nieuw uitbreidingplan voor Hotel Duin oord, nadat burgemeester en wet houders van Veere afgelopen maand een vorig plan van de hand wezen wegens gebrek aan kwali teit. Hotel en uitkijktoren moeten het 'scharnierpunt' worden tussen het dorp en de kustzone. De ex ploitant van het hotel, Duinoord BV, is bereid daar aan mee te wer ken, zegt mede-eigenaar Huibert Wattel. Maar de ambities moeten dan wel financieel haalbaar blij ken. Het is de bedoeling het aantal ho telkamers fors uit te breiden: van twintig naar zestig. Daarbij wordt gedacht aan een gevarieerd aan bod, waaronder ook luxere verblij ven in de vorm van suites en well- nesvoorzieningen. Als het aan de gemeente ligt, wordt het hotel een 'architectonische blikvanger' van hoge kwaliteit, landschappelijk goed ingepast, met inbegrip van de parkeervoorzieningen. Een an dere eis is dat Duinoord meebe taalt aan de herinrichting van de Fort den Haakweg, de route van het dorp naar de duinovergang, tot een badweg van allure. Daarover moet nog stevig worden onderhandeld. De eigenaren van Duinoord hadden aangeboden mee te betalen aan de verfraaiing van de duinovergang. Logisch, want aan de andere kant van het duin liggen hun strandpaviljoen en hun slaapstrandhuisjes. Maar de gemeente wil wat anders met die 'vereveningsvergoeding'. Het is de bedoeling dat het geld terecht komt in een pot voor de aanpak van de hele Fort den Haakweg. An- Hotel Duinoord bij de duinovergang in Vrouwenpolder. Burgemeester Van der Zwaag felici teert Jan Louws met zijn lintje. hoofdplaat - Hanny Thomaes, oud-wethouder van de gemeente Oostburg, is gistermorgen op 73-ja- rige leeftijd plotseling overleden na een hartinfarct in zijn woon plaats Hoofdplaat. WD'er Thomaes was bijna twin tig jaar lid van de Oostburgse ge meenteraad, waarvan veertien jaar als wethouder. Als beheerder van de portefeuille financiën ging hij er prat op dat Oostburg financieel gezond was en de laagste onroe- rend-zaakbelasting van Zeeland hief Behalve in de gemeenteraad zat Thomaes ook enkele jaren in Provinciale Staten. Maar de agrariër voelde zich meer thuis in woonplaats Hoofdplaat: 'een dorp dat weinig vraagt en nooit iets krijgt'. In tegenspraak met dat gezegde kreeg de 'burge meester van Hoofdplaat' - zoals Thomaes vaak half bewonderend, half gekscherend werd genoemd - het voor elkaar dat na decennia plannen maken de voormalige Vos- sekaai uiteindelijk veranderde in recreatiepark Village Scaldia. Na zijn bestuurlijke carrière bleef hij de (gemeentelijke) politiek op de voet volgen. Hij deed dat onder meer door zoon Philip, lid van de Sluise gemeenteraad, 'gevraagd en ongevraagd van advies te voor zien'. 'S-HEERENHOEK - In eetcafé De MiRt den in 's-Heerenhoek vindt van daag een Hollandse avond plaalo Er zijn optredens van Ron Moc-p man, de Maffooos en J&J 2 mpe company. Het thema van ter avond is 'Niet te benauwd, kledim mot fout'. Aanvang: 21.00 uur. ,nt Met stip de beste woon huis verzekering dere ondernemers die 'meeliften' met de verfraaiing van die weg zul len ook een duit in dat zakje moe ten doen. Wel is in het dorpsplan opgeno men dat bij Duinoord, bovenop de duinovergang, een uitkijktoren ver rijst. Die zou een plek moeten krij gen op een 'natuurlijk platform' dat nog resteert uit de Tweede We reldoorlog. Op die plek biedt de to ren niet alleen een 'prachtignoet zicht, zowel op het Veerse eend en de Noordzee als tot ver vcwen Middelburgs Lange Jan. De uispla toren kan daar ook dienst doterde baken dat vanaf de Veerse Gaserir publiek naar Vrouwenpolder :n d Dat past in het plan om het we en de kust zowel visueel alswe verbindingen dichter bij clkarlcr brengen. „Recreëren in de ku et

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24