Zeeland Bittere armoe ligt op de loer KOOPZONDAG WALCHEREN 22 en 23 almanak Foto Landschapspark krijgt grond TJ II Bestel nu en profiteer van gratis vuurwerk! door Theo Giele MIDDELBURG - Om te voorkomen dat volgend jaar arme gezinnen en chronisch zieken in bittere armoe wegzinken, zinnen de Walcherse gemeenten op steunmaatregelen. De gemeente Middelburg ver wacht zeker zestig gezinnen te moeten helpen omdat zij volgend jaar door het snoeien in uitkerin gen, hogere eigen bijdragen en an dere bezuinigingen in zware pro blemen komen. Het zijn mensen die door meerde re bezuinigingsmaatregelen wor den getroffen. Middelburg wil de effecten van de stapeling van be sparingsmaatregelen laten onder zoeken. Hoewel men nog niet in al le bestanden heeft kunnen kijken, gaat wethouder Chris Simons nu uit van een getal van zestig gezin nen die straks te weinig geld over hebben om van te kunnen leven. Daarbij gaat het niet alleen om mensen met een uitkering die straks minder geld krijgen als ge volg van de 'huishoudstoets'. Daar bij wordt het totale inkomen in een huishouden de norm. Ouders met een uitkering kunnen dan ge kort worden als hun inwonend kind gaat werken en omgekeerd. „Ook werkende armen kunnen in de problemen komen door bijvoor beeld het verhogen van de eigen bijdrage", aldus Simons. Het gaat om mensen die door de zogeheten 'piepgrens' zakken. Zelf is Simons niet erg gelukkig met deze term, maar het geeft wel aan dat het gaat om een uiterste grens die nog lager ligt dan de be dragen die normaal als 'armoede grens' worden genoemd. De zorg van het Middelburgse col lege van B en W gaat vooral uit naar gezinnen met kinderen. „We mogen als gemeente niet aan inko menspolitiek doen. Toch willen we kijken hoe we deze groep men sen kunnen helpen", aldus Si mons. Hij verwacht dat die steun de gemeenten behoorlijk wat geld zal kosten. Veere, Vlissingen en Middelburg willen die dreigende armoedeproblemen samen aanpak ken. Om een indicatie van de om vang van de problematiek te krij gen zijn in de gemeente Middel burg de beschikbare bestanden van onder meer uitkeringsinstaties doorgenomen. Daaruit rolde het getal van zestig gezinnen. Eind de cember beslist de Eerste Kamer over de maatregelen. Daarna pra ten de Walcherse wethouders over wat hun te doen staat. In januari willen ze hierover met voorstellen komen. Zaterdag 10 december 2011 Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Lydia Duerink uit Terneuzen was giste ren een van de mensen die de ouderdag bezochten van de opleiding Veiligheid en Vakmanschap (VeVa) van het ROC in Middelburg. Haar zoon Pieter volgt de opleiding die hem voorbereidt op een militaire opleiding. De ouders mochten proeven van verschillende aspecten van de opleiding. Zo had het ROC voor deze dag de 'stormbaan' van het naastgelegen 'Klimavontuur' op het Zep afgehuurd. Wie durfde mocht zelfs tien meter naar beneden abseilen. Lydia vond het 'geweldig'. Naast het afdalen vanaf de klimtoren konden de ouders ook deel nemen aan onderdelen als militaire zelfverdediging, een lesje exercitie en militaire search. De opleiding VeVa telt inmiddels 230 leerlingen. Dit jaar kent de opleiding twee takken. Een die jongeren voorbereidt op werk bij de particuliere beveiligingsbedrijven en een die zich spe cifiek richt op defensie. Volgend schooljaar komt er een derde tak bij: een vooropleiding voor jongeren die later een politieopleiding willen gaan volgen. Over belangstelling heeft deze tak van het ROC niet te klagen. Leerlingen voor de opleiding Veiligheid en Vak manschap komen uit heel Zeeland maar ook uit West-Brabant. foto Ruben Oreel video op www.pzc.nl/video Turner Telussa gaat Middelburg tot sporten aansporen Besluit over theater niet onomkeerbaar Tip? redactie@pzc.nl De herindeling in Zeeuws-Vlaande- ren is alweer acht jaar geleden, maar nog steeds zijn er mensen die het niet kunnen verkroppen dat hun woon plaats sindsdien onder Terneuzen, Hulst of Sluis valt. Er hoeft maar een kleinigheidje te gebeuren of de ge voeligheden worden weer gevoed. Zo was een fotograaf van deze krant er maar wat trots op dat hij een mooie luchtfoto van Terneuzen had ge maakt. Hij liep met een enorme af druk onder zijn arm door Axel om het prachtwerk aan een bekende te laten zien. Hij was nog maar net op pad of er werd door een passant al le lijk gedaan. „Als je de volgende keer met zo'n foto door Axel loopt, pak je 'm dan alsjeblieft in met kranten?" MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Chris Simons (WD) droeg gistermiddag op symboli sche wijze achttien hectare grond over aan Stichting Landschapspark Veerse Meer. De overdracht is no dig zodat de stichting aan de slag kan met het park en de boscom- pensatie die de ontwikkelingen bij het Veerse Meer vormgeven. Kom Y U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur j d^Zellig eenl Kom gezellig langs bij onze l "Yj'e naar J spectaculaire kerstshow \^':ratuiny Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke). Tel. 0118 551 623 - Donderdag intratuin en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl - twitter: @intratuin0118

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21