'Ons spel wordt steeds losser' cultuur 117 agenda Bo de Jong maakt portret Arean Bief zegt twee concerten af Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie zaterdag 10 december 2011 MIDDELBURG - Beeldend kunstena res Bo de Jong is gèselecteerd voor het tv-programma 'Sterren op het^ doek', gepresenteerd door Hanne- ke Groenteman. Zij maakt hier voor een portret van zangeres, ac trice en cabaretière Jenny Arean. De poseersessie is al geweest; op 9 januari onthullen De Jong en de twee andere deelnemende kunste naars het resultaat. De tv-uitzen- ding is op 21 februari. MIDDELBURG - Blof heeft de concer ten voor dit weekeinde, in Zwolle en Brussel, afgezegd. Paskal Jakob- sen kampt met een virus. „Het komt zelden voor dat we een show moeten afzeggen, dus ik baal hier dan ook enorm van", aldus de zanger. Het optreden in Zwolle is" verplaatst naar tr februari. Voor het concert in Brussel kon geen an dere datum worden gevonden. ZEELAND GEBOEKT Nieuwe aflevering van de Schrijvers- corner op het weblog Zeeland Ge boekt: www.pzc.nl/zeelandgeboekt STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl JAZZ Saxofonist Jasper Blom treedt met zijn kwartet op in Middelburg door Mischa Beckers Vorig jaar kwam Dexterity uit, het tweede album van het Jasper Blom Kwartet. Het bevat smaakvolle moderne jazz, met een spraakmakende identiteit en een goocheldoos vol spannende ele menten. Blom voorziet zijn saxo foongeluid daarbij niet zelden van elektronische effecten. Terwijl de complexe stukken soms onnavolg baar zijn zorgen Blom, gitarist Jes se van Ruller, bassist Frans van der Hoeven en drummer Martijn Vink voor een toegankelijke, frisse en uitnodigende uitvoering. Woensdag speelt dit Jasper Blom kwartet, op uitnodiging van Mu- ziekpodium Zeeland, in Middel burg Dexterity, staat dat voor behendig heid, handigheid of rechtshandig? „Ik vond het plaafje met de hand op de albumhoes een mooi ver volg op de eerste cd", zegt Blom. „Als je er dan een titel bij verzint, moet je volgens een bevriende kunstkenner altijd zorgen dat er iets aan de verbeelding wordt over gelaten. Dus laat ik het aan de luis teraar om de titel Dexterity te inter preteren." Bij het schrijven en uitvoeren van muziek wordt Blom gedreven door het bevredigen van zijn nieuwsgierigheid. Leidraad is vaak een stijl of geluid uit de muziekge schiedenis waar hij mee aan de slag gaat. Op Dexterity is het num mer Waltz for magnus bijvoor beeld geïnspireerd op middeleeuw se harmonieën en Candy op de dis- co-rage van de jaren zeventig. Hij bouwt daarmee voort op zijn werkwijze bij het vorige album, Statue of Liberty. „Ik ben eigenlijk continu aan het evolueren, zowel Jasper Blom: „Ik ben eigenlijk continu aan het evolueren." in mijn spel als in mijn compositie stijl. In principe zou je dus kun nen zeggen dat Statue of Liberty een document is van waar ik me toen mee bezighield en datzelfde geldt voor Dexterity, twee jaar la ter. Van beide cd's spelen we nog altijd stukken die nu anders klin ken dan op de plaat, omdat we als band ook weer geëvolueerd zijn. Bij het schrijven van het repertoire gebruik ik verschillende composi tietechnieken, nieuwe technieken, maar ook oudere stijlen die ik me eigen heb gemaakt." Bloms manier van werken houdt in dat hij ongeveer twee maanden met een en hetzelfde onderwerp bezig is. Dat kan zijn onder in vloed van een muziekstuk dat hij hoorde, of een concert dat hij be zocht. „Soms is het ook een ge sprek dat ik voerde of een opmer king die niet eens met muziek te maken hoeft te hebben. Na onge veer twee maanden switch ik naar iets anders. Op deze manier bouw ik langzaam een veelzijdig vocabu laire op waar ik in mijn spel en in mijn componeren gebruik van maak." De band speelt in Middelburg een mix van nieuwe stukken die ko mende jaar worden opgenomen voor de derde cd en nummers van de twee vorige albums. Blom: „In deze bezetting gaan we in totaal tien cd's opnemen!" De hele band veroorlooft zich nu veel meer vrijheid. „We worden steeds losser in het spelen van de oude stukken en daarom spelen we ze ook heel graag. We gaan als band er steeds beter door klinken. Aan de andere kant moet er een derde cd opgenomen worden en moeten we die vrijheid ook vin den in de nieuwe stukken. Van daar in Middelburg een uitgebalan ceerd programma van oud en nieuw." Jasper Blom kwartet, woensdag in 't Schuttershof, Middelburg. Aanvang 21.30 uur. Bezetting: Jasper Blom (sax), Jesse van Ruller (gitaar), Frans van der Hoeven (bas), Martijn Vink (drums). Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma staan op de website van de krant. OP PAD ZATERDAG 10 DECEMBER Brouwershaven Kerstmarkt. Sint Nicolaaskerk, 10.00-21.00 uur Burgh Winterfair in Dickens-stijl. De Burghse Schoole, 14.00-20.00 uur Geersdijk Kerstmarkt. Le Petit Bonheur, 15.00-21.00 uur Goes Kerstmarkt. Gasthuis, 13.30 uur Haamstede Kerstmarkt. Kerkzaal herv. kerk, 10.00-16.00 uur 's-Heer Hendrikskinderen Vogelbeurs. Heer Hendrikshuis, 10.00-12.00 uur Kloetinge Kerstmarkt ten bate stichting Jayden. Hof Ravenstein, 10.00-17.00 uur Kortgene Serious Bubbles, inzamelactie voor Se rious Request. Hoofdstraat, 16.00 uur Kruiningen Kerstmarkt. Ons Dorpshuis, 10.00-15.00 uur Middelburg Zeeuwse Dag, met demonstraties, mo deshow klederdrachten, Westkappels Koor en vertoning film Mrs. Henderson. Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-16.00 uur Winterfair tbv diaconale projecten. Oostkerk, 9.00-15.00 uur Wandelsportvereniging Willen is Kun nen houdt een wandeling (5/10 km) langs beelden en kunstwerken. Start: A. Coortelaan 1, 15.30-17.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Wintermarkt 'Onder de kerstboom'. Kerk, 14.00-17.00 uur Scharendijke Kerstmarkt. Gebouw De Hoeksteen, 10.00-16.00 uur Sint Maartensdijk Snerttocht, wandelen (5/7,5/15 km). Start Markt, 13.00 uur Vlissingen Dickens-kerstmarkt in Paauwenburg. Majoraat, 13.00-20.00 uur Zierikzee Kerstmarkt. Willibrorduskerk, 9.30-16.00 uur Afsluiting viering 100-jarig bestaan Scouting met spel kinderen 7-15 jaar Muziektent, 9.30 uur ZONDAG 11 DECEMBER' Brouwershaven Kerstmarkt in de Sint Nicolaaskerk. Sint Nicolaaskerk, 12.00-17.00 uur Ellewoutsdijk Oecumenische bijeenkomst. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Kats Kerstmarkt. Katse Kerk, 11.00-17.00 uur Middelburg Kinderworkshop kerstversiering. Zeeuws Museum, 13.00-14.30 uur PODIUM ZATERDAG 10 DECEMBER Domburg Theaters Zeelandia brengt 'Het Land'. De Parel, 20.00 uur Markt Zessie Band Guests. Café Markt Zes, 21.30 uur Dreischor Jubileumconcert 10 jaar Delta Brass Adriaanskerk, 20.00 uur Goes De Eetclub, theatervoorstelling. Theater De Mythe, 20.00 uur DJ Sandstorm (eclectic funky grooves). Plan B, 20.00 uur Optreden rapper Steen. Support: hip- hopgroep De Formatie plus Dubsik. 't Beest, 21.00 uur Hulst Clubavond met elektr. dansmuziek. Cafe de Jonkvrouw, 22.00 uur Kortgene Optreden Goese band The Venues. Café Graaf van Buren, 22.00 uur Middelburg 'Going Maximal I': Real Quiet. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Middelburgs Minitheater: 'De Freules'. Minitheater, 20.30 uur Afscheidsconcert Dan Musk. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Cabaretier Jeroen van Merwijk. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Noordgouwe Kerstconcert Giardino Musicale. Driekoningenkerk, 20.00 uur. Oostburg Exit Sintman Tour: metal Rayzor (Me- tallica-tribute), Nuclear Sushi en Gottlieb. The Lane, 20.30 uur De voorstelling van Ernesto Marcelli no in het Ledeltheater is geannuleerd. Oost-Souburg Kerstconcert en samenzang met 'Wal- chers kerstkoor' en Vlijt Volharding. Historische Kerk, 20.00 uur Renesse Kerstconcert Schouws Kamerkoor. Jacobuskerk, 20.00 uur. Arie Koomen Edo Brunner (cabaret). Theater aan Zee, 20.00 uur Terneuzen Opblaaspop - The Final Edition. De Pit, 14.30 uur Jubileumshow Balletschool L. Butler. Scheldetheater, 19.30 uur Tholen Zangavond met kerst- en sfeerliederen van het Cultikoor en Casembrootkoor. OLV Hemelvaart Kerk, 19.30 uur Vlissingen 90's NOW! Dansfeest. Timmerfabriek, 21.00 uur. Adventsconcert Zeeuws Byzantijns koor Srétenje en het RAChoi. Sint Jacobskerk, 20.00 uur Zaamslag Kamermuziekconcert Charaban Trio. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Concert trio East of the Sun. De Rode Kamer, 20.00 uur Local Underground: Deft, Inge Band, Shag, Whiskey Botox en Themrock. Brogum, 20.15 uur ZONDAG 11 DECEMBER Aardenburg Winterse OpKikker Salon, met o.a. de verjongde Rodanborgh Troubadours. GaleRichel, 14.00 uur Groede Trees Verwilligen draagt de Driekonin gentriptiek van Felix Timmermans voor. De Twee Duiven, 15.00 uur Middelburg Muzikantendag met jamsessie. De Spot, 13.00 uur Mantra meezingconcert. Padma (Verwerijstraat 51),14.00 uur Alex Highton presenteert zijn debuutal bum bij Avonduren. Inclusief high-tea. Ko D'oooooooor, 14.00 uur 'Going Maximal II': optreden Andrew Russo (VS), piano. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur Bachkoor zingt Ero Cras. Nieuwe Kerk, 16.30 uur Optreden coverband Jam-Pact. 't Schuttershof, 17.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Finale ClassidFever. De Wegwijzer, 14.30 uur Oostburg Petra de Boevere met haar eerste thea terprogramma 'Luctor et aborto'. Ledeltheater, 14.30 uur Terneuzen Jubileum Balletschool Lilianne Butler. Scheldetheater, 14.00 uur Openbare workshop Tineke Postma. Porgy en Bess, 11.00 uur Concert Tineke Postma Quartet. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Optreden Blue-Jeans Bigband. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Quirine Viersen (cello), Antje Weithaas (viool) en Silke Avenhaus (piano). Sint Jacobskerk, 15.30 uur Optreden Going Dutch. Panta Rhei, 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17