aub terug' buitenland 19 Ineens leek Ratko Mladic even menselijk Duitse veilingmeester enorm in de fout met tapijt van 7,2 miljoen euro aantrekkingskracht op Turkse expats OP ON IZE GEGA RA NDEERD VERTREK! KOM NAAR ONZE GRATIS REISBEURS! laarde dat de Palestijnen 1 op het zuiden van Israël, 2. De doden waren lid van de militaire tak van Ha mas. Een van hen zou volgens Israël ook het brein zijn geweest achter een zelfmoordaanslag in Eilat in 2007. Daarbij kwamen drie Israëlische burgers om. foto Hatem Moussa/AP Ozan Cakmak van het ILO, de in ternationale arbeidsorganisatie in Ankara. Veel hoog opgeleide Turken zijn de afgelopen twintig jaren vertrok ken naar Europa en VS. „Meer wel vaart, hogere salarissen, stabiliteit waren de reden voor de 'brain- drain'. Veel jongeren die in het bui tenland zijn gaan studeren, keer den niet meer terug", zegt (Jak mak. Maar inmiddels is er veel ver anderd. Turkije, met een verwach te economische groei van 7,5 pro cent over 2011, doet het beter dan de meeste andere landen. De wetenschappelijke onderzoeks raad Tübitak roept al langer onder zoekers van Turkse afkomst in Eu ropa en VS op terug te keren. Ze kunnen aan de slag in de snel groeiende innovatieve industrie of op één van de universiteiten. De jacht op talent in het buiten land is opmerkelijk, gezien het feit dat veel afgestudeerde jongeren in Turkije geen baan kunnen vinden. De werldoosheid ligt rond 9,2 pro cent, en van de jongeren tussen de 15 en 24 jaar is maar liefst 17,9 pro cent werkloos. De duizenden jon geren die van universiteiten en be roepsopleidingen afzwaaien, ruim 500.000 in 2010, hebben moeite om een baan te vinden. Econoom Emre Deliveli: „Er is een grote mis match tussen de markt en het on derwijs." Technisch middenkader, waar het bedrijfsleven om zit te springen, is er bijna niet. DEN HAAG - „Ik betreur elk slachtof fer, van welke kant dan ook. Ik be treur elk onschuldig persoon die gedood werd. De oorlog was niet mijn wens. En niet van mijn land. Ik wil het woord oorlog niet meer horen." Ratko Mladic (69), de Bosnisch- Servische generaal die terecht staat bij het Joegoslavië-tribunaal we gens volkerenmoord, oorlogsmis daden en misdaden tegen de mens heid, liet ineens wat menselijk heid zien. Mladic gebruikte daar voor zijn nawoord bij een verder formele feitenzitting. Aan het begin van de drie uur du rende bijeenkomst toonde Mladic zich nog opstandig. Zo arriveerde hij in de rechtszaal in een dikke winterjas en.met een Russische bontmuts op. Pas na lang aandrin gen van rechter Alphons Orie was hij bereid de muts met speciale oorflappen, af te zetten. Direct daarna waarschuwde de rechter Mladic geen oogcontact te zoeken met mensen op de publieke tribu ne, of gebaren naar hen te maken. In het vervolg van de bijeenkomst startte een verward ogende Mladic herhaaldelijk op luide toon in het Servisch discussies met zijn raads man, dwars door redevoeringen van Orie heen. Die waarschuwde de aangeklaagde diverse malen dat te laten. Uiteindelijk gaf hij dat maar op. Als Mladic begon te spre ken zette hij de microfoons uit. In zijn nawoord bestempelde Mla dic zijn proces als 'zeer ingewik keld'. De aanklacht tegen hem gaf hij het etiket 'monstrueus'. Mladic pleitte opnieuw onschuldig, ook bij een nieuw onderdeel van de aanklacht: betrokkenheid bij de moord op meer dan 30 Bosnische mannen bij Bisina. Het Tribunaal streeft ernaar het proces tegen Mladic op 27 maart te laten beginnen. De rechters zien geen reden voor nieuwe medische onderzoeken van de voormalige Bosnisch-Servische legerleider. De sterk vermagerde Mladic is de laat ste maanden door diverse experts gezien. mmmmmsmmmzmmmmsmmmmmsiMS door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Door een blunder van een veilingmeester is een Beierse vrouw miljoenen euro's misgelo pen. De man uit Augsburg taxeer de haar Perzische tapijt op 900 eu ro. Bij de veiling leverde het maar liefst 19.700 euro op. Een mooie deal, zo leek het. De 73-jarige vrouw was in haar nopjes. Totdat er enkele weken la ter een tweede veiling kwam, bij Christie's in Londen. Daar verwis selde het tapijt in 2010 voor een re cordbedrag van 7,2 miljoen euro van eigenaar. Het was daarmee in een klap het duurste tapijt ter we reld. De vrouw eist nu via de rech ter een schadevergoeding van 350.000 euro. Volgens haar kwam de veiling meester in grote haast bij haar thuis om naar het tapijt te kijken. „Als ik had geweten wat het was, had ik het geweigerd", zei de schul dige voor de rechtbank. Zijn klei ne veilinghuis veilt jaarlijks zo'n 250 tapijten, maar doet geen mil- joenenzaken. Het standaardwerk 'Survey of Persian Art', waarin het stuk staat afgebeeld, kende hij niet. Het zeventiende eeuwse tapijt uit Iran was jarenlang in bezit van een Franse adellijke familie. In 1987 kocht een Duitse handelaar het. Hij gaf het aan zijn werkster, die het tapijt naliet aan haar vrien din, de nu gedupeerde vrouw. Volgens de advocaat van de veiling meester zegt de opbrengst niets over de waarde van het tapijt. Het komt vaak voor dat een werk meer opbrengt dan geschat. Chris tie's ging er van uit dat het enkele tonnen zou opbrengen. De man is bereid 40.000 euro com pensatie te betalen, maar daarmee neemt de vrouw geen genoegen. Het juridische getouwtrek kan nog weken gaan duren. Een handelaar uit Hamburg is intussen lachende derde. Hij zag het verschil tussen kunst en kitsch wel en bood het ta pijt aan bij Christie's. üSp 5% ^oof a"e reizen geldt getooride prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen, tenzij anders r vermeld, exclusief reservenngskosten. Bijdrage Calamiteitenfonds f. 2.50 per boeking, Inclusief Nederlandstalige reisleiding! Kerst in een Chateau bij Parijs 5-daagse busreis Highlights: Versailles, La Defense, Champs Ely- sées, Eiffeltoren, Notre Dame en het Louvre Inclusief: koffie met kerststol bij vertrek, reis per luxe Comfort Class touringcar, verblijf in Novo- tel Chateau de Maffliers*** o.b.v. halfpension, begeleiding tijdens de gehele reis door chauffeur en deskundige Nederlandssprekende reisleid(st)er, afscheidsmaaltijd Vertrek: 23 december www.dejonqintra.nl/kdpa r04 Romantiek en cultuur! Kerst in Dresden, Leipzig en Weimar 6-daagse busreis Highlights: Dresden, Leipzig, Freiberg, Weimar en Kassei Inclusief: koffie met kerststol bij vertrek, reis per luxe Comfort Class touringcar, verblijf in Hotel Wettinerhof*** o.b.v. halfpension en lx lunch, begeleiding tijdens de gehele reis door chauffeur, stadsgids in Dresden, afscheidsmaaltijd Vertrek: 22 december www.dejonqintra.nl/kdglc01 Zondag 8 januari 2012 in Hotel Mercure in Nieuwegein Presentaties over diverse bestemmingen Reismarkt met uitgebreide productinformatie door deskundige medewerkers Workshop fotografie (gratis!) Demonstratie cocktail shaken (en proeven!) Ga naarwww.deionaintra.nl/reisbeurs en meld u snel aan! Gratis gebruik van zwembad, sauna en stoombad! Kerstin Süd Tirol 8-daagse busreis Highlights: Male,Trento, Gardameer, Dolomieten en Madonna di Campiglio Inclusief: koffie met kerststol bij vertrek, reis per luxe Comfort Class touringcar, verblijf in Hotel Liberty Malè***+ o.b.v. halfpension, begeleiding tijdens de gehele reis door chauffeur, afscheids maaltijd Vertrek: 22 december www.dejonqintra.nl/kdmab03 Inclusief stadsgids in Heidelberg! Kerst in de Neckarvallei 8-daagse busreis Highlights: Stuttgart, Heilbronn,Tubingen, Zwarte Woud en Heidelberg Inclusief: koffie met kerststol bij vertrek, reis per luxe Comfort Class touringcar, verblijf in Hotel Blankenburg*"* o.b.v. halfpension en lx lunch, begeleiding tijdens de gehele reis door chauffeur, stadsgids in Heidelberg, afscheidsmaaltijd Vertrek: 22 december www.dejonqintra.nl/kddit01 Ga naar www.dejongintra.nl/weqener. bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR reisbureau voor de allerlaatste kerstreizen! vrijdag 9 december 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9