81 buitenland achter protest verkiezingen Turks talent, ke Ontvoering in Mali door POGtlli: VS al-Qaeda opgeëist Schietpartij Virginia Tech Iran toont beelden van spionagevliegtuigje VS RUSLAND 'Kritiek Clinton was startsein' Doden bij luchtaanval Israël 'Vaticaan moet ook ozb betalen' HOOGOPGELEIDEN Bloeiende economie heeft grc Aanslag op oliepijpleiding Syrië Rel om quota voor migranten in volkstuintjes vrijdag 9 december 2011 RABAT - De Nederlander en vier andere toeristen die in het noor den van Mali waren ontvoerd, zijn gegijzeld door de Noord-Afrikaan- se tak van terreurorganisatie al-Qaeda. Dat schrijft al-Qaeda in de Islamitische Maghreb in" een verklaring aan het Franse persbu reau AFP. De Nederlander werd vorige maand met een Zuid-Afrikaan en een Zweed ontvoerd bij de histori sche trekpleister Timboektoe. De partner van de Nederlander kon zich in veiligheid brengen. Een Duitser die weerstand bood, werd doodgeschoten. Een dag eerder wa ren twee Fransen ontvoerd, vol gens al-Q_aeda spionnen. „We zullen onze eisen binnenkort doorgeven aan Frankrijk en Mali", stelt al-Qaeda in de Islamitische Maghreb in de verklaring. Het is niet bekend hoe de Neder lander en de andere gijzelaars er aan toe zijn. De Malinese minister van Buitenlandse Zaken Soumey- lou Boubeye Maiga zei vorige week te vermoeden dat de vijf nog leven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken reageert nog niet op het be richt. Mali heeft deze week be loofd maatregelen te nemen om de veiligheid te verbeteren op toe ristenlocaties. Aanleiding is een reeks recente ontvoeringen en een moord. rome - Nu de Italianen van hun nieuwe premier Mario Monti op nieuw miljarden aan onroerend- goedbelasting moeten betalen, groeit de roep om te snoeien in de belastingprivileges van het Vati- caan. De Rooms-Katholieke Kerk bezit alleen al in Rome 23.000 ge bouwen en stukken grond. In veel van haar gebouwen zitten commercieel gerunde hotels, privé- klinieken en luxe sportscholen. Premier Poetin beticht Hillary Clinton van opruiing. Buitenland zou miljoen dollars hebben besteed om verkiezin gen te beïnvloeden. Duizenden Russen protesteer den deze week tegen fraude bij verkiezingen. moskou - De Russische premier Vladimir Poetin heeft gisteren op vallend hard uitgehaald naar de VS. In een van zijn krachtigste tira des tegen de VS in jaren, beschul digde hij de Amerikaanse minister Hillary Clinton ervan dat ze het startsein heeft gegeven voor de ver kiezingsprotesten in Rusland. „Ze zette de toon voor sommige acti visten", aldus de premier. De afgelopen dagen protesteerden duizenden Russen tegen fraude-in cidenten bij de parlementsverkie zingen van zondag. De politie ruk te massaal uit, samen met de jeugdbeweging van Poetins partij Verenigd Rusland. Clinton had maandag gezegd 'ern stig bezorgd' te zijn over de verkie zingen. Ze voegde eraan toe dat de Russen volledige opheldering ver dienen over alle gemelde onregel matigheden. Clinton reageerde koel op de kri tiek van Poetin. Ze zei dat haar zor gen gefundeerd zijn. „Wij steunen het recht en het verlangen van het Russische volk om vooruitgang te boeken." Poetin zei ook dat het buitenland honderden miljoenen dollars heeft besteed om het verloop van de stembusgang in Rusland te beïnvloeden. Zijn partij verloor veel zetels bij de verkiezingen. De beschuldigingen van Poetin zijn volgens deskundigen vooral bedoeld voor zijn eigen verkie zingscampagne. Poetin hoopt op 4 maart weer president van Rusland te worden. Poetin blijkt in elk geval een ande re mening te hebben dan zijn par tijgenoot president Dmitri Medve- dev. Hij zei gisteren nog dat de be togingen 'de democratie weerspie gelen' in het grootste land van de wereld. „Als mensen hun zegje over de verkiezingen willen doen, is dat goed." zie onze website:buiten!and 'Russische internetgeneratie heeft er schoon genoeg van' blacksburc - Op de campus van de Amerikaanse universiteit Virgi nia Tech zijn gisteren zeker twee mensen doodgeschoten. Dat heeft de universiteit op haar website gemeld. Een van de doden is een politie agent. Hij werd doodgeschoten toen hij een auto wilde controle ren. Volgens getuigen stapte de schutter vervolgens uit en liep hij naar een parkeerplaats. Daar werd een tweede dode gevonden. On duidelijk is of de schutter is opge pakt. De universiteit heeft alle studen ten en werknemers gewaarschuwd binnen te blijven. Virginia Tech omschrijft de schutter als een blan ke man met een grijze broek en een kastanjerode trui. Hij zou een rugzak dragen. In april 2007 schoot een 23-jarige student van Virginia Tech 32 me destudenten en docenten dood. Daarna pleegde hij zelfmoord. CAZA-STAD - De Israëlische luchtmacht heeft giste ren in het hart van Caza-Stad twee Palestijnen ge dood. Hun auto werd getroffen door een raket. Twee andere mensen raakten gewond. Een zegsvrouw van het Israëlische leger v een aanslag voorbereid langs de grens met Eg> de al-Aqsa Martelaren Het Turkse bedrijfsleven roept talent in het buiten land op terug te keren. En dat terwijl veel afgestudeer den in het land zelf geen baan kunnen vinden. door onze correspondent Jessica Maas Het is tijd om onze bur gers in het buitenland op te roepen terug te keren. Kom ons land verder ontwikkelen. Zo luidt een noodkreet van de teheran - De Iraanse televisie heeft gisteren voor het eerst beel den getoond van een neergescho ten onbemand Amerikaans spiona gevliegtuigje. Op de beelden is te zien hoe mili taire functionarissen de drone be kijken, aldus de Britse omroep BBC. Het toestel lijkt grotendeels onbeschadigd. Washington heeft toegegeven een drone kwijt te zijn. Het is voor het eerst dat de Amerikanen een der gelijk toestel, dat ook bekend is on der de naam RQH70 Sentinel, heb ben verloren. Het Pentagon is bezorgd dat Iran door het vliegtuig mogelijk geavan ceerde technologie in handen krijgt. Volgens Iran is het vliegtuig je in het oosten neergehaald toen het over de stad Kashmar vloog. Die ligt 225 kilometer van Afgha nistan. De Navo heeft laten weten dat een drone die een missie bo ven het westen van Afghanistan uitvoerde, vorige week is verdwe nen. The New York Times meldde giste ren echter dat de neergeschoten Sentinel zou worden gebruikt door de inlichtingendienst CIA om informatie te vergaren over Iraanse nucleaire faciliteiten. Was hington verdenkt Teheran ervan in het geheim te werken aan een kernwapen. Iran ontkent dat ten stelligste. HOMS - Een grote zwarte rookwolk laat de plek zien waar een oliepijp leiding is opgeblazen nabij de op standige Syrische stad Homs. De pijpleiding is cruciaal voor leveran ties aan een raffinaderij bij Homs. Er zijn geen gewonden gevallen en het is onduidelijk wie er achter de explo sie zit. Syrische veiligheidstroepen hebben gisteren in Homs zeker ze ven burgers gedood. De Verenigde Naties schatten dat sinds het begin van de betogingen in maart meer dan 4000 mensen bij het neerslaan van de protesten zijn omgebracht. foto anp Turkse Luchtvaartindustrie (TAI) op zijn website. De snelgroeiende industrie, die het eerste Turkse ge vechtsvliegtuig gaat ontwikkelen, zit om goede ingenieurs te sprin gen en is een opmerkelijke cam pagne begonnen. En met succes. Meer dan honderd ingenieurs van Turkse origine uit Europa, Canada en VS hebben al gereageerd. De bloeiende economie in het oude vaderland heeft aantrekkings kracht. Het is niet alleen de lucht vaart die naar het buitenland lonkt. Ook het bedrijfsleven zoekt talent buiten de landsgrenzen. „Hoogopgeleide Turken in het bui tenland beginnen nu telefoontjes te krijgen van bedrijven in Turkije. Kom terug is de boodschap", zegt hamburg - Migrantenquota in een volkstuintjescomplex in het Noord-Duitse Norderstedt zorgen voor een rel. De leden van het com plex hadden besloten dat nog maxi maal 12,6 procent van de hobbytui- nen mag worden gepacht door bur gers van buitenlandse komaf. De al lochtonen zouden niet meedoen aan gemeenschappelijke activitei ten en te veel lawaai maken. De ledenvergadering heeft voor 12,6 gekozen omdat dat het percen tage migranten is in de deelstaat Sleeswijk-Holstein. Volgens burge meester Hans-Joachim Grote van Norderstedt is de regeling in strijd met het discriminatieverbod. Hij dreigde gisteren het pachtcontract op te zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8