61 binnenland Zevenklapper met een luchtje Zéér sfeervolle Kerstmarkt in Veere Ajax ligt uit de Champions League na de 7-1 van Lyon tegen Zagreb. De club wil onderzoek, maar dat komt er niet. 'Logo alcohol en zwangerschap' vrijdag 9 december 2011 UITSCHAKELING Wedstrijdverloop ucaiiejóno-i Ajax - Real Madrid: 0-3 Dinamo Zagreb - •Olympique Lyon: 1-7 32' Lodeiro 36' Sulejmani afgekeurd afgekeurd 41' Higuain 0-2 28' Leko Rode kaart 40 Kovacic1-0 52' Gomis 1-4 48' Gonalons 1-2 48' Gomis 1-3 45'Gomis 1-1 Jimmy Briand (Lyon) passeert Dinamo's Adrian Calello. foto Darko Bandic/AP Het ongeloof is nog groot bij Ajax na de 7-1 zege van Lyon tegen Zagreb waar door de Amsterdammers miljoenen mislopen. Omko ping of wanprestatie? door Hans Leber Het zal door Ajax niet als een troost worden erva ren, maar Dinamo Za greb is de slechtste deel nemer ooit aan de groepsfase van de Champions League. Nul pun ten, 22 doelpunten tegen. Het is nooit vertoond. Dat de Kroaten eerder in verband werden ge bracht met omkoping, zal in Am sterdam met beduidend meer inte resse worden gevolgd dan dit statis tische feit. Vooropgesteld dat Ajax tegen de Kroaten evenzeer met hogere cij fers had kunnen winnen en ook Real Madrid dat deed, dan nóg is het de moeite waard een blik te werpen op een publicatie van de Kroatische internetkrant Nacional van twee jaar geleden. In dat arti kel worden omkopingsverdenkin gen geuit naar aanleiding van twee eerdere Europese wedstrijden van Dinamo: in 2006 tegen Arsenal en in 2009 tegen Timisoara. De doel man van Zagreb, Ivan Turina, werd voor zijn rol in die laatste partij zelfs op het politiebureau van Zagreb ontboden. Op basis van 'internationale verdenkingen', meldde Dinamo-president Zdrav- ko Mamic destijds. Er zou door de Uefa vaker onderzoek zijn gedaan naar Dinamo, getuige artikelen in de Kroatische media. Aan de 1-7 van Dinamo Za- greb-Olympique Lyon zit volgens menig Amsterdammer een lucht je. Dat Franse en Belgische gokau- toriteiten, en ook grote wedkanto ren als Unibet en Lotto, gisteren na onderzoek lieten weten dat er zich geen opvallende gokbewegin- gen rond de bewuste wedstrijd hebben voorgedaan, laat voor de liefhebbers van een eventueel om kopingsscenario alleen nog maar Lyon als mogelijke 'omkoper' over. In Zagreb heeft Mamic alvast de media bedreigd. Elke verdachtma king jegens zijn club, als zou de wedstrijd tegen Lyon zijn 'gekocht' zal met alle rechtsmiddelen wor den bestreden. Maar de knipoog van Dinamo's Domagoj Vida tegen Lyons Bafé- timbi Gomis tijdens de wedstrijd roept nu eenmaal vragen op, zoals ook het gestuntel van de Kroati sche doelman Ivan Kelava. En ook de algehele apathie die zich in de tweede helft van Dinamo meester maakte. Tegen de achtergrond van alle 'suspense' en nóg ongefundeer de verdachtmakingen en geruch ten, past nog een andere niet eer der verwoorde suggestie. Want wat als ze bij Dinamo woensdag rustig aan deden, omdat ze daar nog steeds vinden dat Ajax in 2009 tegen Anderlecht in de laat ste poulewedstrijd van de Europa League er evenzeer met de pet naar gooide? De Amsterdammers waren al geplaatst en traden in ei gen huis aan zonder sterspeler Sua- rez. Er werd met 1-3 verloren en in de Kroatische media werd gesteld dat Ajax met een B-team niet aan haar sportieve plicht jegens Dina mo, dat ook in de poule zat, had voldaan. Toen duidelijk werd dat Anderlecht die avond zou gaan winnen, en Zagreb dus zelfs met winst tegen Timisoara niet door zou gaan, hebben (volgens de ver denkingen) de Kroaten de wed strijd weggegeven. Om het nog gekker te maken: Dan Alexa, verde diger van Timisoara, beweerde des tijds juist dat hem vóór de wed strijd een half miljoen euro was aangeboden door 'mensen van Di namo' om een strafschop te ver oorzaken en zo Dinamo een hand je te helpen. Maar bewezen werd het allemaal nooit. En zal het waar schijnlijk ook nooit worden. Zoals het ook maar zeer de vraag is of de wedstrijd van woensdag ooit van zijn geheimzinnigheid wordt ont daan. Want werkelijk alles lijkt mo gelijk: omkoping, wraak op Ajax maar dus ook gewoon een heel slechte prestatie van een sowieso al heel erg slechte ploeg. Morgen (za. 10 dec) en overmorgen (zo. 11 dec) In ca. 40 kramen koopt u de lekkerste etenswaren en de bijzonderste kerstdecoraties Grote kerstbomen te koop vanaf 17,50 per stuk Alle winkels en horeca geopend |^L Zie ook: www.kerstmarktveere.nl Locatie: Markt Veere, open 11.00 - 17.00 uur. Gratis toegang, gratis parkeren in heel Veere. Hk Bezoek ook de goede doelen-adventsmarkt in de kleine kerk. Vanavond (vrij. 9 dec.) van 19.00 - 21.00 uur én za. 10 dec van 10.00 - 16.00 uur. Ingang Kapeilestraat. O.a. heerlijk huisgemaakt gebak, www.veere-stad.nl DEN HAAG - Een zwangere vrouw in silhouet met daaromheen een rode cirkel en een streep erdoor. Dat logo moet op alle alcoholhou dende dranken worden aange bracht. Dat vinden de FASstich- ting en het Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid. In een brief aan minister Edith Schippers van Volksgezondheid pleiten ze voor de invoering van dit logo. FAS staat voor Foetaal Alcohol Syndroom. Als een vrouw tijdens haar zwangerschap alcohol drinkt, krijgt haar baby die alcohol ook binnen. Dat kan leiden tot groei- en ge dragsstoornissen en hersenbescha digingen bij de baby, schrijven de organisaties aan de minister. Liesbeth Spies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6