201 zeeland Mogelijk toch beperking Dorpsraad en Escalda boos Groot Hontenisse en Van Eek willen onderzoek naar leegloop Den Dullaert TWEEDE WONING Vijf kleine Sluise dorpen lijken hun zin te krijgen: aanschaf van een tweede woning blijft er mogelijk taboe. Lading medailles voor Nachtegaal Kerstmarkt bij Blaauwe Hoeve Oude Kerkstraat in Oostburg toch geen éénrichting r>A cappendijk toyota De nieuwe Toyota Verso S Tomorrow Nu bij ons in de showroom! sm vrijdag 9 december 2011 mmmaammmmmamm mm"iii" i r roeselare - Op de prestigieuze Gouden Ring Vogelshow in Roese- lare (5600 vogels) wonnen 5 leden van de Nachtegaal uit Nieuw Na men samen 45 gouden, 18 zilveren en 6 bronzen medailles. René Acke spande de kroon met 24 gou den, 9 zilveren en 3 bronzen plak ken bij de parkieten. Michel Noten- baert won 9 keer goud, 3 keer zil ver en 2 keer brons met zebravin- ken. De zebravinken-mutanten van André Braque scoorden 7 keer goud, 3 keer zilver en 1 keer brons. Eric van den Branden behaalde met tropische vogels en kruisingen 3 keer goud en 1 keer zilver. Gino van Overmeiren tenslotte won met zijn ingezonden parkieten 2 keer goud en 2 keer zilver. Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 2 december 2011 is op verzoek van ASHA AHMED YUSUF, wonende te Hulst, betekend aan NUUR HUSEIN ABDI, thans zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, de beschikking d.d. 30 november 2011 gegeven door de recht bank Middelburg, sector civiel recht, tus sen Yusuf als verzoekster en Nuur als gerequestreerde, bij welke beschikking ondermeer de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk is uitgesproken. Van dit exploot kan voornoemde belang hebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 hulst - In de Truffinozaal van de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt vandaag een gezellige kerstmarkt gehouden. De kerstmarkt begint om ïo.oo uur en duurt tot 16.00 uur. Er staan allerlei kraampjes met ver schillende kerstattributen, zoals kerstkaarten en sieraden. Verder hapjes en drankjes - van oliebollen tot glühwein - en een loterij. z oostburg - Er wordt toch geen éénrichtingsverkeer ingesteld in de Oude Kerkstraat in Oostburg. B en W kunnen daardoor de belofte aan bewoners over twee brede stoepen niet nakomen. Bewoners van de straat klaagden eerder bij de gemeente over gevaar in hun straat, die onder meer ge bruikt wordt voor verkeer van en naar Albert Heijn en Aldi. Het col lege beloofde de bewoners toen de straat te versmallen en brede stoe pen aan twee kanten aan te leg gen. Dat zou ook leiden tot het in stellen van éénrichtingsverkeer. Dat leidde tot fel protest van met name winkeliers uit de Zuidzand- sestraat. Die laten zich, aan de ach terzijde, via de Oude Kerkstraat be voorraden. Ook omwonenden vreesden voor een toename van verkeer door omliggende straten, zoals de Veerhoeklaan. De tegenstanders dienden be zwaar in, waarna de bezwarencom- missie de gemeente dwong op nieuw met betrokkenen in ge sprek te gaan. Dat leidde bij het ge meentebestuur niet tot andere in zichten; wel kwam er een nieuwe bezwarenprocedure op gang. De bezwarencommissie gaf de tegen standers daarna opnieuw gelijk. Het college wil de straat nu breder maken dan ze eerst van plan was, maar kijkt wel of vrachtverkeer uit de straat kan worden geweerd. Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 2 december 2011 is op verzoek van ALDERT ANTHONIE DE DOELDER, wonende te Terneuzen, betekend aan VIRGIL S.VAN DAAL, thans zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, de grosse van het vonnis d.d. 16 november 2011 gewezen door de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, tus sen De Doelder als eiser en Van Daal als gedaagde en waarbij tevens bevel is gedaan aan Van Daal tot betaling van de daarin nader vermelde hoofdsom, rente en (proces)kosten. Van dit exploot kan voornoemde belang hebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 door Martijn de Koning Het is nog onduidelijk of het vanaf volgend jaar is toegestaan om in de gemeente Sluis een 'tweede woning' aan te schaffen. Partijen in de Sluise gemeenteraad zijn erg verdeeld over het al dan niet beperken van die mogelijkhe den. Dat bleek woensdag tijdens een commissievergadering van de gemeenteraad. Wie goed luisterde, kon wel een mogelijke meerderheid ontdekken voor het idee om tweede wonin gen overal toe te staan, behalve in de 'kustdorpen' Groede, Nieuw- vliet, Zuidzande, Cadzand en Ret- ranchement. luist in die dorpen is de weerstand om de 'tweede wo- ningenmarkt' vrij te geven, het grootst. Het zou, vrezen dorpsra den, leiden tot beperking van de leefbaarheid in de dorpen. WD en CDA zijn wel gevoelig voor die argumenten. De PvdA lijkt ook niet onwelwillend een dergelijk voorstel te steunen. Dorpsbelan gen en Toerisme, dat liever ziet dat de koop van tweede woningen he lemaal aan banden wordt gelegd, zou zich ook kunnen aansluiten. Daarmee zou een meerderheid ontstaan. De overige fracties (Nieuw Gemeentebelang, Lijst Ba- bijn, Helder Zeeuws en coalitiepar tij D66) willen juist afschaffing van alle beperkende maatregelen. Denigrerend, respectloos, alsof we de vijand zijn. Inwoners van Retranchement reageer den woensdag tijdens de bespre king van het onderwerp 'tweede woningen' woedend op de reactie van het Sluise college op een ziens wijze van hun dorpsraad. B en W antwoorden in een 'nota van ant woord' puntsgewijs op alle reac ties die binnenkwamen op het voorstel om tweede woningen in Door de voorzichtige vorming van die twee stromingen lijkt geen van de fracties iets te voelen voor het voorstel van het college om twee de woningenbezit in de kleine dor pen wel toe te staan, maar in de dragende kernen Oostburg, I]zen- dijke, Breskens, Aardenburg en Sluis niet. B en W kozen voor die oplossing om de leegstand in klei ne dorpen tegen te gaan en het ge bruik van voorzieningen in de gro tere kernen optimaal te garande ren. Leegstand is er echter nauwelijks, bepleitten dorpsraadbestuurders van Retranchement en Groede voor de commissie. Sterker nog: voormalige tweede woningen wor den de laatste tijd steeds vaker ge kocht door lokale jongeren, vertel de Rini Bouwens van de dorps raad Groede. Bram Basting, voor zitter van de dorpsraad Retranche ment, wees erop dat zijn dorp in de wintermaanden wel heel stil wordt als het aantal tweede wonin gen nog verder toeneemt. Jan Smits van belangenorganisatie Recron, ook tegenstander van het vrijgeven van tweede woningen, had uitgerekend dat elk huis dat als tweede woning wordt gebruikt, de regio jaarlijks 20.000 euro min der aan inkomsten oplevert. Zijn pleidooi om dergelijke financiële gevolgen eerst eens goed na te reke nen, vond echter geen gehoor bij de raadsleden. dorpen toe te staan. Daarbij kozen B en W ervoor om zéér zakelijk te reageren, en om aannames van briefschrijvers te weerleggen door eigen aannames als de waarheid te presenteren. Gegevens die dorpsra den over hun eigen dorp aanvoer den, worden meerdere keren met een simpel 'onwaar' terzijde ge schoven. Het argument van wet houder Peter Ploegaert 'dat zo'n nota zakelijker geschreven wordt dan een brief aan je oom en tante Retranchement heeft nogal wat in Amerika', maakte het humeur van de dorpelingen niet beter. 'Denigrerend en respectloos', noemde dorpsbewoner Lucien van Vlaenderen de houding van het college. „Je zou juist denken dat het college dankbaar is voor het meedenken door burgers. Dit is op het agressieve af" Ook dorps raadvoorzitter Bram Basting zei verbijsterd te zijn door de vijandi ge manier van antwoorden. Net zo boos was Basting over het inhou- door Jean-Lou de Gucht hulst - Grootste collegepartij Groot Hontenisse wil laten uitzoe ken waarom het aantal activiteiten in gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst afneemt. Jo van Remortele stelde in de com missie Samenleving dat Den Dul laert blijkbaar een probleem heeft met de bedrijfsvoering. „Iedere keer komt de situatie terug op de agenda van de raad. Kennelijk is er nu weer een probleem met de klanten die ontevreden zijn. Zo heb ik gehoord dat nu een voetbal vereniging een toernooi ook niet meer in Den Dullaert organi seert." Van Remortele kreeg bijval van onafhankelijk raadslid ]os van Eek. „We zien een leegloop van ac tiviteiten. Ik wijs op het vertrek van de stichting Gehandicaptenbe leid. Ik wil wel eens duidelijkheid van de wethouder." Uit onvrede zijn bijvoorbeeld ook het streek- programma Van bij ons en volks muziekgroep Ambras uit Den Dul laert vertrokken. Hulst Cultureel laat het gebouw ook links liggen. Wethouder Frank van Driessche ging niet in op de verzoeken, maar zag het wel als een steun in de rug bij de beslissing om de jaarlijkse huldiging van sportkampioenen uit het gemeenschapscentrum weg te halen. Die huldiging vindt vanavond in het Reynaertcollege plaats. „Met dat besluit hebben wij Den Dullaert geen pootje willen lichten. Wij hebben er toch ook niet de hand in dat andere vereni gingen vertrekken." Fons Dobbelaer van oppositiepar tij Algemeen Belang Groot Hulst geloofde niets van de woorden van de wethouder. „Hier is duide lijk opzet in het spel. De gemeente heeft het Reynaertcollege voorge trokken en maakt misbruik van de maatschappelijke stage van scholie ren." Volgens Van Driessche ge beurt dit met toestemming van de ouders. I TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Today Toyota Vanaf 15.990,- TOYOTA A. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56