5 vormen fraaie buffer zeeland 119 Sponselees terug in café van weleer I tot Waterschap zit inwoners van Cadzand dwars g 12 et: 2 CD LU —I =D O Kerstboom uit Lapland zorgt voor extra sfeer vrijdag 9 december 2011 Het natuurgebied telt straks vijf waterpartijen met natuurlijke oevers, veel groen, maar ook tal van recreatieve voorzieningen. Er worden wandelpaden aangelegd en er is al een vissteiger geplaatst. bijvoorbeeld een grote vis- en aan legsteiger geplaatst. Er worden ook wandelpaden aangelegd. In het Landschapsuitvoeringsplan voor de Kanaalzone wordt het nieuwe natuurgebied omschreven als een 'parkachtig natuurlijk land schap, onderdeel van de ecologi sche hoofdstructuur, met natuur vriendelijke oevers en open land bouwgebied'. Een buffer aan de noordwestkant van Westdorpe, kortom, die het kanaaldorp moet afschermen van de glastuinbouw en industrie en mogelijke horizon vervuiling én lichtoverlast (kas sen) moet voorkomen. Een woordvoerder van het ha venschap daarover: „Met de aanleg - als onderdeel van de ecologische Nieuwe kreken en (straks) veel groen aan de Axelsestraat benoorden Westdorpe. maBtsaeaam hoofdstructuur - zien we een goe de ontwikkeling voor de leefomge ving, die past bij de missie dat we op een toegewijde en respectvolle manier zorgen voor de duurzame ontwikkeling van de logistiek en industrie in de Zeeuwse zeeha vens." Het werk begon in septem ber en wordt rond de kerst afge rond. Willy (tweede van rechts) en Roos (links) Sponselee nemen voor één keer hun oude métier weer op in café De Klaroen. foto Mark Neelemans foto's Mark Neelemans door Harmen van der Werf kloosterzande - Tijden van wel eer herleven komende zaterdag in café De Klaroen aan de Clooster- straat in Kloosterzande. Willy en Roos Sponselee nemen voor een avond weer plaats achter de bar, op uitnodiging van de huidige eige naresse Els Buys. „Het is tien jaar geleden dat Willy en Roos met het café zijn gestopt. Ze waren een begrip in Klooster zande. Het leek mij aardig hun nog eens te vragen een avond mee te draaien. Veel bezoekers van vroeger hebben goede herinnerin gen aan de tijd dat zij het café run den", geeft Els Buys als reden voor haar actie. Zaterdagavond om negen uur be gint 'het feestje'. Willy (inmiddels 71) zorgt voor de muziek. „Ik ga cd's draaien van gouwe ouwe uit onze cafétijd die ik mooi vind, zo als van Bruce Springsteen, Tina Turner, The Eurythmics en Sim- ple Minds." Roos (70) is specialiste tosti's bakken, met kaas, ham, sam bal, schijfjes tomaat en zoetzure komkommers. Zij pakt haar oude metier zaterdagavond (en wellicht -nacht) weer op. Willy is zo eerlijk te bekennen dat hij eigenlijk niet op een terugkeer in het café zit te wachten, al is het tijdelijk. „Maar ja, waarom zouden we het ook niet doen? We doen al tijd mee aan de Bamisfeesten in Kloosterzande en krijgen daar meest celezen 1Lekje ketelwagon Sas gedicht 2. Kerstmarkt Axel is afgelast 3. Sluis strooit kwistig zout zeeuwse kelder Zou het voetballen dit weekend door gaan? Of is de winterstop al begon nen? www.pzc.nl/zeeuwsekelder UW TIPS NAAR redtem@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto cadzand - Het Sluise gemeentebe stuur wil, net als bewoners van de Ringdijk-Noord in Cadzand, dat leeg transportverkeer vanaf de bouwprojecten in Cadzand-Bad een andere route neemt. Dat zou de overlast in Cadzand-Dorp doen afnemen. De voertuigen moeten dan wel over waterschapswegen rij den. „En het waterschap wil nog niet hard meewerken", zei wethou der Peter Ploegaert woensdag tij dens een commissievergadering van de gemeenteraad. Het schap is bang voor schade aan de wegen. Ploegaert beloofde in overleg te blijven en tegelijkertijd te zoeken naar andere oplossingen. www.denobelaerdomburg.nl cd g lu r*""" /"s g|S bO 1— p> g tz ÜJ "MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE. 80% OP DE NARCCAIN COLLECTIE vaak zulke leuke reacties van vroe gere klanten. Wat wil je ook, we hebben dertig jaar in De Klaroen gestaan. Voor velen waren wij een tweede vader en moeder. In het re- ceptieboek van ons afscheid staan 460 namen." De Sponselees hebben de hoogtij dagen van Kloosterzande als uit- gaansdorp meegemaakt, tot het veer Perkpolder-Kruiningen ver dween met de komst van de Wes- terscheldetunnel in 2003. „Twee duizend man was er wel op het dorp in het weekend. Terneuzen en Hulst waren jaloers op ons. De horecavereniging telde twaalf le den, kan je nagaan." Café De Klaroen was alleen in het weekend open. Willy had doorde weeks ook nog een hondentrimsa lon. Het sterke punt van De Klaroen was én is dat het tot in de vroege uurtjes open blijft; des noods tot vijf, zes uur 's ochtends. Nog altijd komen er veel klanten na sluitingstijd van andere horeca zaken voor een afzakkertje en voor de tosti's. Els: „Vijf broden gaan er dan makkelijk doorheen." Kloosterzande lijkt overigens als horecadorp weer wat op te krabbe len. De beroemde discotheek Love mag gesloopt zijn, de begin dit jaar geopende skihut De Lachende Eland bij Hotel De Linde trekt weer veel volk zaterdag- en zon dagavond. De Klaroen is daar goed mee, na sluitingstijd van De La chende Eland. westdorpe - Voor de dertiende keer wordt in het centrum van Westdorpe een immense kerst boom geplaatst. Hij komt uit La pland en wordt geschonken door Koninklijke Vopak, Kraanbedrijf Mammoet en op- en overslagbe drijf Swagemakers uit Westdorpe. De boom wordt zaterdagochtend met enig feestelijk ceremonieel tus sen 10.30 en 12.00 uur geplaatst. Terwijl dat gebeurt laten de kinde ren van het dorp witte ballonnen op, voorzien van een kerstwens. De winnaars van de ballonwed strijd worden vrijdag 6 januari, tij dens de kerstboomverbranding, be kend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55