natuur en spiritualiteit' G JZ zeeland 121 F! Sanering weg kost 1 miljoen Gene zijde Reeds begonnen 12 Cfe: CD LU CL d n 1 gfcrüJ TOT Dorpsraad wil mailactie behoud bibliotheek 'Het spiritueel ontwaken is nu enorm' Voorspellende dromen en pijn wegnemen GERARD H Goes verruimt bedieningstijden sluis lijstenmaker! jaftüfl 1 LlJ vrijdag 9 december 2011 Ed Dijst: „Ik was een tijd heel moe en lusteloos vanwege darmklachten, 's Avonds in bed vroeg ik hulp. Ik kreeg een visioen van drie witte gestaltes die met elkaar overlegden en naar me knikten. Vervolgens zag ik een ander die zei: 'Ik ben je gids. Ik ga je helpen'." De omslag die wordt voorspeld voor 2012 is volgens Ed Dijst al lang begonnen. „Het spirituele gevoel van kinderen met deze aanleg in hun genen is sterker ontwikkeld dan bij hun ouders. En bij hun eigen kinderen is het nog weer sterker aanwezig." op een kruispunt van leylijnen (energiebanen die door het land schap lopen) houdt Ed spirituele sessies. „In het park hangt heel veel posi tieve energie waarmee ik mensen met lichamelijke of geestelijke klachten kan helpen." Een sessie begint met een gesprek in de voor ruimte. „De energie daar opent mentale blokkades waardoor opge hoopte emoties naar buiten ko men. Vaak moeten mensen huilen terwijl ze geen idee hebben waar om. Sommige krijgen het heel warm of worden afwezig, soms zelfs in trance." Via een wandeling door de tuin, waarbij Ed wetenswaardigheden over de planten vertelt, gaat men vervolgens naar de grot. Ed: „Een sacrale plaats, die werd aangege ven door mijn innerlijke gids." Aan de helende werking van de energie daar, draagt Ed zelfbij door een gesprek of handopleg ging- „Ik ben slechts een dirigent die er voor zorgt dat de muziek kan klin ken," benadrukt hij. een kruispunt van krachtige ley-lijnen, energiebanen in het landschap. foto Oirk-Jan Gjeltema www.denobelaerdomburg.nl n I qd O LU cdDQ "MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE 80% OP DE MARCCAIN COLLECTIE 50 KRUININGEN - De dorpsraad Krui- ningen roept inwoners van het dorp op om gemeenteraadsleden een e-mail te sturen-voor behoud van de bibliotheek. Wethouder Hans de Kunder gaf deze week tijdens de dorpsraadver gadering uitleg over de nieuwe koers die Reimerswaal gaat varen met het bibliotheekbeleid, waar over overigens al door de gemeen teraad is besloten. Yerseke en Krabbendijke behou den hun bibliotheek, in de andere dorpen gaan de gebouwen dicht en komen er zogeheten 'plug-in' bibliotheken; een soort onbe- menst loket. Een sterke intuïtie ofwel gevoel voor spiritualiteit is volgens Ed Dijst uit Dreischor grotendeels een kwestie van aanleg. „Maar het spiritueel ontwaken is momenteel enorm. De omslag die wordt voor speld voor 2012 is al lang begon nen. Het spirituele gevoel van kin deren, met deze aanleg in hun ge nen, is sterker ontwikkeld dan bij hun ouders. En bij hun kinderen is het nog weer sterker aanwezig." Ed ervaart dat door de wijze waar op verschillende generaties reage ren op de energie in de 'droom- grot' in Rana natuurpark. „Sommi ge kinderen, die in de tuin nog druk rennen en spelen, zijn in de grot stil en soms zelfs in een tran ce." Volgens de natuurhovenier is de toenemende belangstelling voor spiritualiteit onderdeel van de tijdgeest. Ed: „De natuur zal zich herstellen. Maar eerst gaat het helemaal fout met de mensheid, op economisch, lichamelijk en mentaal gebied." Uit herinneringen aan zijn jeugd in Amsterdam en in het Gooi weet Ed Dijst dat hij reeds als kind veel voelde. „Onge veer vanaf mijn 9e had ik voorspel lende dromen. Over bekenden die overleden, soms jonge gezonde mensen. Op het moment dat het ook echt gebeurde wist ik dat ik het al gedroomd had." Tegenwoor dig heeft de gepensioneerde na tuurhovenier 'medium' op zijn vi sitekaartje staan. „De mensen die ik kan helpen komen 'vanzelf naar me toe. Dat wordt van boven geregeld. Ik maak nooit reclame". Volgens de Reisenaar zijn het vaak personen met een burn out. Ed: „Maar ik voel dat ik nog meer moet doen. Mijn volgende stap is lichamelijke pijn wegnemen bij mensen." verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Theo Giele middelburg - Sanering van de grond waarop de nieuwe Oostperk- weg in Middelburg komt te liggen, kost 1 miljoen euro. Aan de provin cie is om een subsidie van ruim 8 ton gevraagd uit de pot voor stede lijke vernieuwing ISV. Bovendien wil de gemeente 230.000 euro aan ISV-gelden die ze eerder kreeg voor Arnestein nu overhevelen naar Ramsburg. De Oostperkweg is de doorgaande route over bedrijventerrein Rams burg en is sinds de opening van de N57 ook een belangrijke route naar het centrum van de stad. Mid delburg wil het oude bedrijventer rein omvormen tot een aantrekke lijke entree. Verlegging van de Oostperkweg is daar onderdeel van. De gemeente heeft inmiddels praktisch alle grond in handen om met de aan leg van de nieuwe Oostperkweg te beginnen. De kosten bedragen 14,6 miljoen euro, inclusief het mil joen dat nodig is om de grond schoon te maken. Het gaat om 4500 kubieke meter grond. Onderzoek heeft uitgewezen dat de grond op Ramsburg bijna over al vervuild is. Er zit vooral veel puin in de grond. Schoonmaken van de bodem is een voorwaarde om het bedrijventerrein te kun nen omvormen tot een aantrekke lijk gebied om te wonen en te wer ken. De plannen voor Ramsburg behelzen zo'n 550 woningen en ruimte voor kantoren, nieuwe be drijven en voorzieningen. Het mil joen dat nu nodig is, gaat niet over de sanering van het hele gebied, maar alleen het deel van de verleg ging van de Oostperkweg. GOES - De bedieningstijden voor de sluis en bruggen in het kanaal Goes-Goese Sas worden per 1 ja nuari uitgebreid. Dat hebben burgemeester en wet houders besloten naar aanleiding van een enquête onder gebruikers van het kanaal. Daaruit bleek dat er behoefte is aan ruimere bedieningstijden in het voor- (15 april-15 juni) en na seizoen (15 september-15 oktober. De sluis en de bruggen zullen met name 's middags en in de weekein den vaker worden bediend om de gebruikers tegemoet te komen. DE SPECIALIST IN LIJSTEN. Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 4421 BV Kapelle Fax 0113-340044 info@lijstenmakerijgijzel.nl www.lijstenmakerijgijzel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49