'Geen grens tussen de 20l zeeland AVA VANDAAG DEMODAGEN! HKEF Bewoner kwam om door verstikking Politie deelt weer parkeerbonnen uit Volgende maand start ruiming van bommen Gemeente praat met kermisexploitanten Italiaanse schelp van Zeeuwse kweek SPIRITUALITEIT Een serie over inwoners van Schouwen-Duivelands met bijzondere gaven of denkbeelden. weekenddiensten Lunchconcert met Liszt in Het Diekhuus vrijdag 9 december 2011 Tijdens deze dagen demonstreren we de volgende merken: SONY ©YAMAHA Panasonic OPENINGSTIJDEN: Dl-VR: 9.00- 18.00 uur DO koopavond: 19.00 - 21.00 uur ZA: 9.00 - 17.00 uur Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl OOST-SOUBURG De 83-jarige bewoner van 't Para dijs op het randje van Oost-Sou burg, de boerderij die vorige week woensdag uitbrandde, is door ver stikking om het leven gekomen. Dat blijkt uit onderzoek door de po litie. Die heeft ook vastgesteld dat de brand in de woning is ontstaan. Het slachtoffer is gisteren begraven op de begraafplaats in Oost-Sou burg. Die ligt achter de boerderij. VLISSINGEN De afgelopen maanden heeft de ge meente Vlissingen foutparkeren op het Bellamypark door de vin gers gezien. Afgelopen zondag stond het plein zelfs nog vol auto's. Maar die tijd is voorbij. Vanaf vandaag mag uitslui tend nog worden geparkeerd in de aangegeven parkeervakken. Buiten deze vakken geldt op het he le park een parkeerverbod. Legaal parkeren is overigens, zolang de meters er nog niet staan, gratis. De herinrichting van het Bellamy park is bijna klaar. De komende we ken worden er plantjes en bomen geplant. Ook komt de gerestau reerde fontein terug. NIEUWVLIET-BAD Het werk om de Verdronken Zwar te Polder bij Nieuwvliet-Bad hele maal van explosieven te ontdoen, begint in januari. De locatie werd net na de Tweede Wereldoorlog ge bruikt om explosieven te laten ont ploffen, maar dat lukte niet altijd. Daardoor worden er nog regelmati ge niet-gesprongen exemplaren ge vonden. Het terrein wordt de ko mende tijd helemaal opgeschoond. OOSTBURG De gemeente Sluis inventariseert wensen en ideeën van kermisex ploitanten uit de regio. De gemeen te gaf een aantal jaar geleden aan te willen bezuinigen op de kermis sen. Exploitanten zeggen daar best ideeën over te hebben, maar voel den zich niet gehoord. Daar brengt Sluis nu dus verandering in. BIJ In het bericht over de installatie van de eerste bewonerscommissie van woon complex Valetta in Zierikzee is een on juist adres vermeld. Het betreffende ap partementcomplex staat op de hoek Ca- landweg De Jongestraat in Zierikzee. YERSEKE - De eerste binnendijks gekweekte tapijtschelpen zijn gistermiddag opgevist in Yerseke, om even later in de pannen van kok Rinus Kloet (foto) te belanden. Tien gerenommeerde restaurants zijn geselecteerd om de zacht-zil- te schelpen te testen op kwaliteit en klantwaardering. foto Willem Mieras door Marijke Vael Hij weet niets over aura of chakra's, want spiri tuele theorieën interes seren hem niet. Ed Dijst uit Dreischor is een natuur mens die vanuit zijn gevoel leeft. Hij kent namen en eigenschappen van honderden planten en is zeer geïnteresseerd in natuurlijke pro cessen, zoals de voortdurende ver andering der dingen; de evolutie. „Ik zie in de natuur hoe iets ont staat, zich aanpast en weer ver dwijnt. Dat vind ik extreem boeiend. Ik ben altijd met de na tuur bezig." De 69-jarige natuurhovenier is er van overtuigd dat er geen grens is tussen de natuur en spiritualiteit. Mede daardoor leeft hij in nauw contact met zijn gevoel; zijn inner lijke zelf. Dat manifesteert zich in hem als een spirituele gids. Een in nerlijke stem die hij omschrijft als 'Martin'. Ed: „Ik stel hem mij voor als een man van 45 a so jaar, half kaal met blonde krulletjes, slank en humoristisch. Ik ben hartstikke blij met hem want hij geeft aan wat ik het beste kan doen. Bijvoor beeld 'afstand nemen' of'door vra gen'." Ed ervaart het innerlijke zelf al ruim 30 jaar op deze directe ma nier. „Maar achteraf weet ik dat hij altijd al bij me was." Onder andere omdat de natuurhovenier al zijn hele leven mensen met verdriet of problemen ontmoet. „Meestal on bekenden die ik tegenkom op een verjaardag of expositie. Dan klikt het en stort zo iemand zijn hart bij je uit. Intuïtief wist ik altijd al hoe ik daarop moest reageren." Het contact met zijn innerlijke gids nam een vlucht toen de, ka tholiek opgevoede, Reisenaar in Tiel een sessie van Jomanda bij woonde. Ed: „Ik ging er met veel scepsis heen. Maar ik voelde dat het daar in die hal stikte van de geesten. Ik zag wezens neerdalen aan lange draden. Heel bijzonder." Het inspireerde hem om zelf aan 'gene zijde' hulp te vragen voor zijn ziekte. Ed: „Ik was in die tijd heel moe en lusteloos vanwege darmklachten. Weer thuis, vroeg ik 's avonds in bed om hulp. Ik kreeg direct een visioen van drie witte gestaltes die met elkaar over legden, naar me knikten en ver dwenen. Vervolgens zag ik een an dere persoon die zei: 'Ik ben je gids. Ik ga je helpen'. Binnen een week waren mijn darmklachten verdwenen, maar Martin is altijd gebleven als een stem in mijn hoofd." Met zijn gids als leidraad kocht Ed Dijst ongeveer 13 jaar geleden een stuk voormalige landbouwgrond en vormde dat om tot een natuur park dat hij Rana noemde. In de houten 'voorruimte' die hij daar bouwde en de grot die hij creëerde Ed Dijst in de grot die hij op aangeven van zijn persoonlijke gids bouwde op SfëSKHaoaaa mm ssasssag - m. Ui Zaterdag 10 en zondag 11 december 2011 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eiiandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432,Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zie rikzee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezelschapsdieren en uitsluitend op af spraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. MIDDELHARNIS - In de serie 'maan dagse lunchvoorstellingen' in het Diekhuus in Middelharnis bren gen Paul Stark en het Holland Jazz Ensemble een piano-kerstconcert. In het eerste deel van het program ma speelt Stark klassieke kerstmu- ziek van Franz Liszt. Na het lunch- buffet speelt het Holland Jazz En semble de Diekhuus-suite en een arrangement van bekende kerst-standards. Het ensemble bestaat naast Paul Stark op piano uit Jonas Linne- mann (slagwerk) en Jules de Vlam (bass). Het lunchconcert maandag begint om ïi.oo uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48