zeeland 119 Drie sterren van het turntalent' Zaterdag 10 dec. Zondag 18 dec. Kerst met lichtjes én maaltijd voor 111 man Strijd om de Krabbetrofee barst weer los Actiemaand bij Watersnoodmuseum Levende kerststal bij de kinderboerderij Natuurvergunning dijktraject ter inzage CDA verkiest Ganzeman tot supervrijwilliger Coverband met soul! 15:00 kerstmarkt 24,26 en 31 dec. vrijdag 9 december 2011 De nieuwe bal is 39 bij 25 meter groot, 6 meter hoog, heeft een trainingsvloer van 770 vierkante meter, een vaste landingskuil en een tribune voor 150 mensen. De hal zal zowel door recreatieve als selectiesporters worden gebruikt. burgh-haamstede - De laatste grootste Nederlandse viswedstrijd wordt zaterdag 17 december gehou den in Burgh-Haamstede. Op het Westerschouwse strand barst daar de strijd om de Krabbe-trofee los. De organiserende hengelsportvere niging De Krabbe verwacht zo'n tweehonderd sportvissers aan de waterlijn. Magazine 'Zeehen gelsport' stelt de Zilveren Mustad- haak beschikbaar. Inschrijven voor de wedstrijd kan op de wedstrijd dag zelf en wel van 08.15 tot uiter lijk 09.45 uur in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Wie zich tevoren op wil geven kan bel len (0111-651401) of mailen naar hsvdekrabbe@zeelandnet.nl. door Piet Kleemans ouwerkerk - 'Leefbaarheid ma ken we samen. Nu en in de toe komst!'. Onder dat motto wordt za terdag 10 december de kersttijd in Ouwerkerk ingeluid met het ont steken van de kerstverlichting op het dorp. Ouwerkerk zou Ouwerkerk niet zijn als ze het niet nét even anders zouden doen. Sinterklaas komt er sinds jaar en dag op vrijdag in plaats van zaterdag aan en voor de kersttijd is ook weer iets nieuws bedacht; een wintermaaltijd voor 111 dorpelingen. Na de stamppot in het dorpshuis maken de Ouwer- OUWERKERK Het Watersnoodmuseum in Ouwer kerk heeft in december diverse ac ties voor bezoekers in petto. Zo zij'n er op vier vrijdagmiddagen gra tis rondleidingen en zijn er de hele maand kortingsregelingen. Ook kunnen jonge bezoekers een gratis (foto)speurtocht maken. Normali ter worden rondleidingen alleen gehoudeij voor groepen speciaal verzoek en tegen vergoeding. In de cember kunnen bezoekers zich óok individueel aanmelden voor een rondleiding met gids op de vrijdagmiddagen 9,16, 23 en 30 de cember. Aanmelden: 0111 - 644382 of: info@watersnoodmuseum.nl ZIERIKZEE Op het terrein van kinderboerderij De Punt verzorgen cliënten van zorgkoepel voor verstandelijk ge handicapten Gors woensdag 14 de cember een levende kerststal. Ma ria, Jozef en een aantal engelen zin gen - vergezeld van een ezel - kerst liedjes en vertellen kerstverhalen. In de lunchroom op het terrein van de Punt kunnen bezoekers te recht voor een glaasje glühwein of warme chocolademelk, 's Middags kan er geknutseld worden op de kinderboerderij. De knutselmiddag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. ZIERIKZEE De provincie Zeeland is van plan in 2012 een natuurvergunning te verlenen voor versterking van het dijktraject langs de zuidkust van Schouwen, van Borrendamme tot het Havenkanaal bij Zierikzee. Na dit werk door waterschap Schelde- stromen kan langs het hele traject buitendijks worden gefietst. De ver betering van het dijktraject is voor 2013 gepland. Het ontwerpbesluit van de natuurvergunning ligt tot en met 19 januari ter inzage. Het gaat om werk in Natura-2000-ge- bied Oosterschelde. In de vergun ning zijn voorwaarden opgeno men om de natuur te beschermen. ZEEUWSE BUNDEL Ali Pankow las deel II van de bundel 'Verhalen van Zeeuwse bodem'. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST CELEZEN 1. Ingetogen vergaderen na ongeluk raadslid. 2. SGP en CU tegen koopzondag. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto burgh-haamstede - Voorzitter Marcel Ganzeman van het CDA Schouwen-Duiveland is door het landelijke partijbureau uitgeroe pen tot 'supervrijwilliger' van Zee land. Daarmee wil de partij haar waardering uitspreken voor zijn ja renlange inzet voor het CDA. Ganzeman was in zijn jonge jaren actief bij de jongerenorganisatie van de partij, hij bekleedde een be stuursfunctie binnen het CDA Zee land en zat een periode in de Zeeuwse Staten. Verder schreef Ganzeman mee aan verkiezings programma's en maakte hij zich onder meer verdienstelijk als vrij williger tijdens verkiezingscampag nes. Het CDA heeft de titel super vrijwilliger ingesteld om belangrij ke leden die relatief onzichtbaar blijven een hart onder de riem te steken. De afgelopen maand konden kan didaten worden voorgedragen door partijgenoten in hun regio. In elk van de twaalf gewesten is een CDA'er tot supervrijwilliger uitgeroepen. De supervrijwilligers worden in het ledenblad van het CDA in het zonnetje gezet. De huidige zaal in de Mulockstraat is te oud en te klein. Turnoefeningen moeten wegens ruimtegebrek in aangepas te vorm worden afgewerkt. foto Ronald den Dekker Den Osse 5d - Brouwershaven - 0111-695419 www.eetcafehetopstapje.nl vanaf 21 :OQ kerkers gewapend met fakkels dan wel lampionnen onder muzikale begeleiding van fanfare Nieuw Le ven een muzikale rondgang over het dorp waarna de kerstverlich ting van de Ouwerkerkse kerst boom op het grasveld aan de dorpsring wordt ontstoken. Na dat plechtige moment volgt een aprés-ski party in het dorps huis. Uiteraard compleet met mu ziek, glühwein en/of warme choco lademelk. De dorpsraad tekent voor de organisatie van het festijn en vraagt de dorpelingen zelf een fakkel of lampion mee te nemen. De feestverlichting wordt om 19.00 uur ontstoken. www.soulism.nl div. kramen, country dancers,stamppottenbuffet €7,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47