eiland1 Strijd BIZ nog niet beslecht 'Het stikt hier op het i8| zeeland De Coereese kust in panorama thema expo Brogum zet traditie tweedaags festival Local Underground voort INSPRAAK NIEUWBOUW Onderdeel van het nieuw te bouwen sportcomplex in Zierikzee is de turnhal. Gemeente en turnvereniging Delta Sport hebben zojuist een samenwerkingsovereenkomst afgesloten. Aanbesteding Inrichting turnhal vrijdag 9 december 2011 S (opblaas)tumblingbaan door Melita Lanting zierikzee - De oprichting van vier bedrijfs investerings zones (BIZ) roept veel twijfels op bij de raadsle den. Mede naar aanleiding van in spraakreacties waarin onder ande re werd gezegd dat de procedure niet klopt, zijn de raadsleden gaan doorvragen bij wethouder Ad Ver- seput. Toen bleek dat het raads voorstel nog niet compleet is. De gesprekken zijn nog niet afgerond en dat kan tot kleine wijzigingen leiden in de uiteindelijke stukken. Bovendien moeten de BIZ-zen aangeven wat ze gaan doen met het geld en ook die gesprekken zijn nog niet afgerond. Verseput beloofde die stukken voor de komende raadsvergade ring toe te sturen. De oprichting van de vier investeringszones (Zie- rikzee-centrum, Zierikzee-Greve- lingenstraat, Zierikzee-bedrijven- terrein-zuid en Groot-Renesse) staat onder grote tijdsdruk. De ex- perimentwet loopt af en dat bete kent dat de gemeenteraad nog voor het einde van het jaar de plannen moet goedkeuren. Ge beurt dit niet, dan is het afwach ten of zich nog ooit een nieuwe mogelijkheid gaat aandienen. De grootste problemen zijn in Zie- rikzee-centrum, waar met name kleine ondernemers zich keren te gen de investeringszone. In Renes- se zijn ook wat problemen. Een ondernemer sprak in tijdens de commissievergadering. Hij vertel de dat hij nu jaarlijks 250 euro kwijt is aan de ondernemersveren ging. Deze contributie wordt be paald aan de hand van omzetcij fers. Als de BIZ doorgaat, is hij 1850 euro per jaar kwijt omdat de bijdrage aan de BIZ wordt bere kend aan de hand van de WOZ waarde. „Ik heb de pech dat ik in een duur pand zit", zei hij. Bij de overige twee zones zijn geen pro blemen bekend. vaf(kuil) toestelspringen mini-trampoSinesprin wedstnidtafel De inrichting van een 3-sterren turnaccommodatie met dezelfde afmetingen als de te bouwen Zierikzeese hal. Donja Odijk Bron: A Star Is Born van de KNCU door Esme Soesman De talenten van toen zijn inmiddels tien jaar ouder, maar de eindstreep lijkt nu écht in zicht. Deze week hebben gymnastiek-, dans- "en turnvereniging Delta Sport en de gemeente Schouwen-Duive- land een samenwerkingsovereen komst gesloten voor de nieuw te bouwen driesterren turnhal in Zie rikzee. „Die accommodatie gaat heel veel voor de gemeenschap be tekenen. Ook voor de dorpen", ver wacht voorzitter Kees Verkerke van Delta Sport. De mogelijkheden zijn legio. Zo biedt de nieuwe locatie de sport club de kans herenturnen aan het aanbod toe te voegen. In het huidi ge pand is geen ruimte voor de zes onderdelen die bij herenturnen (bij dames is sprake van vier on derdelen) horen. „Vanaf 9 januari gaan we met jongenstumen begin nen. Dan hebben we tweeëneen half jaar de tijd om iets met die jongens op te bouwen", blikt Ver kerke vooruit. De bedoeling is dat het nieuwe sportcomplex aan de Lange Blokweg in Zierikzee in 2014 de deuren opent. Delta Sport telt nu rond de 270 le den. „Wij denken tot een uiterste van 400, 450 leden door te kun nen groeien." Die zullen overigens niet alleen op Zierikzee aangewe zen zijn. „Wij willen juist zorgen dat er overal op het eiland gesport kan worden", stelt Verkerke. Nu al heeft Delta Sport een samenwer king lopen met DFS in Burgh- Haamstede, waar 60 kinderen trai nen. Ook in Bruinisse is Delta Sport in het dorp zelf actief „Het is ideaal als kinderen na schooltijd gewoon op hun eigen dorp kunnen sporten", schetst Ver kerke de achterliggende gedachte. Talenten in de dorpen kunnen, als ze dat willen, in Zierikzee aan de slag. Om Schouwen-Duivelands ta lent te ondersteunen, speelt de club onder meer met het plan vrij willigers in te zetten om deze spor- tertjes vanuit de dorpen naar Zie rikzee te vervoeren. „Het is echt bijzonder zo'n accommodatie, daar moet je gebruik van maken. Het stikt op het eiland van het ta lent." Ook van buitenaf (Mid den-Zeeland en Goeree-Overflak- kee) verwacht de club aanloop. De aanbesteding van het sportcom plex is in oktober gestart. Er zijn 5 combinaties bouviers/exploitan ten die meedoen. Tot eind december hebben zij nog de mogelijkheid vragen te stellen. Vandaag gaan de antwoorden op de laatste vragen de deur uit. Half februari moeten de aanbiedin gen bij de gemeente binnen zijn. In april wordt het project gegund. Daarna volgen de ontwerpfase en de bouw (die start, volgens schat ting, in maart 2013). coedereede - De Goereese kust staat centraal op een expositie in het gemeentehuis van Goede reede. Vanaf 15 december 2011 han gen er verschillende panorama's en studies van het project Kustwer- ken. De expositie is een gezamen lijk initiatief van de gemeente Goedereede, Stichting XXL Art en Kunststichting Goedereede. Sinds 2009 is Stichting XXL Art be zig met Kustwerken, een project dat de gehele kustlijn van Neder land laat vastleggen door een groep nationale en internationale kunste naars. De kustlijn gaat de komende jaren veranderen door het verstevi gen en verhogen en zal nooit meer zijn zoals nu. Elke provincie wordt bezocht met een boot vanwaar de kunstenaars aan het werk gaan op panoramadoeken van 250 cm x 50 cm. Het schilderen van de Goe reese kust heeft in de zomer van 2011 plaatsgevonden. De panora ma's zijn van Rob Jacobs, Piet Groe nendijk, Dorien van Diemen, Jur- gen Leippert, Ernst Voss en Corin- na Weiner. De studies zijn ook aan boord gemaakt en zijn van Dorien van Diemen en Rob Jacobs en de lokale kunstenaars: Lidy Bentum en Ceciel Schone. De expositie wordt 15 december geopend in aan wezigheid van Kunst 8c Cultuur wethouder E. Tuk. door Ali Pankow zierikzee - Wat je van ver haalt, is lekker luidt het gezegde, maar de programmeurs bij Brogum in Zie rikzee bieden toch ook bands uit de naaste omgeving graag eens een poppodium. Dat gebeurt tradi tiegetrouw met het jaarlijkse festi val Local Underground, dat van avond en morgenavond weer wordt gehouden. Het muziekfestijn biedt een bonte mix aan bands met hun roots op Schouwen-Duiveland. De aftrap wordt vanavond gegeven door Dumpster Baby met energievolle groove rock met een tikkeltje blues en funk. Daama volgen nog optredens van de 'rockin stoner band' Herrera en van The Chim ney met onvervalste pure rock. Een vette gitaar, een dikke bas, pompende drums en een ijzerster- ke zangeres zijn de kenmerken van Deft, de band die de tweede festivalavond mag openen. Deft doet dat met covers van onder meer Anouk en Foo Fighters, maar ook met enkele eigen num mers. Voor een rustiger moment tijdens Local Underground zorgen Inge 8c Band. Inge van der Schelde maakt easy-listeningnummers en weet zich gesteund door vier enthou siaste en talentvolle muzikanten. Shag, Whiskey 8c Botox staan voor bluesrock covers. Dit om ie dereen de kans te geven mee te swingen op southern rock. Zij la ten zich inspireren door Lynyrd Skynyrd, ZZ Top en Black Crowes. Themrock tekent met invloeden van rock, metal, surf punk en pop voor een show met een gevarieer de sound. De bandleden Beef, Bil ly, Skinny en Gin beloven te ko men met 'meezingbare' nummers, waarop uiteraard ook goed te dan sen valt. Vrijdag- en zaterdagavond, Poppodium Brogum, 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46