Zeeland PZC lx7 Opnieuw fout berekening rondweg SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 SCHARENDIJKE Meerderheid gemeenteraad blijft voorkeur houden voor Waterlooptracé Inbraak in supermarkt Vlissinger met 40 km/u over snelweg Getuigen gezocht van poging tot aanranding almanak Sluimertaal 'Wie kies jij? Wees verstandig! Vrijdag 9 december 2011 'Het stikt hier op het eiland van het turntalent' 'Geen grens tussen natuur en spiritualiteit' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Opnieuw is geble ken dat de berekening voor de kos ten van het Waterlooptracé bij Scharendijke niet klopt. Wethou der Wim Stouten kwam woens dagavond vlak voor de behande ling van het raadsvoorstel met de mededeling dat 107.000 euro per ongeluk dubbel geboekt was. Het is de tweede keer dat dit voor stel naar de gemeenteraad is ge stuurd met fouten in de kostenbe rekening. Dit voorjaar veegde de gemeente raad de vloer aan met een eerste voorstel. De aanleg van het Water looptracé (de voorkeur van de raad) zou acht ton duurder uitval len dan het voorkeurstracé, de rou te waar het college en de provincie Zeeland (eigenaar) voor opteren. Daarop heeft de raad opdracht ge geven een nieuwe berekening te maken. Daaruit bleek dat de aan leg drie ton goedkoper zou uitval len. De CDA-ffactie ontdekte ver volgens dat ook hier weer een fout was gemaakt waardoor de route opnieuw een ton goedkoper is. De gemeenteraad maakte aan deze fout nauwelijks woorden vuil, maar boekte het voordeeltje dank baar in. Het maakte de keuze voor het (duurdere) Waterlooptracé al leen maar gemakkelijker. De pro vincie Zeeland (die de weg gaat aanleggen) eist dat de gemeente de meerkosten voor eigen reke ning neemt. Vrijwel de hele raad is in principe bereid dat te doen. Alleen de frac tie van LSD heeft nog twijfels. „Wij willen geen gemeenschaps geld steken in een weg van een an der", zei Jacqueline van Burg. „Als" dat zo is, waarom stemde LSD vo rige week dan wel voor een voor stel om 100.000 euro uit te geven aan een particulier voetpad", vroeg Bea Flach (CDA) zich af „Dat lag anders", verklaarde Van Burg. Er zijn nog wel twijfels hoeveel geld de provincie Zeeland uiteinde lijk zal bijdragen. Voor de weg is 2,6 miljoen euro gereserveerd. Stouten kon niet zeggen of dit he le bedrag wordt uitgekeerd. De raad heeft hem opgedragen hier over voor de raadsvergadering eind december duidelijkheid te verschaffen. „Ik weet niet of dat gaat lukken" sputterde Stouten nog wat tegen. „Dat is maar 14 dagen." De raadsle den willen toch dat hij zijn uiter ste best gaat doen. SIRJANSLAND - 'Wie kies jij? Wees verstandig', zette de leerling van OBS Duiveland in Sirjans- leverde Mark een ingelijste oorkonde en eeu- foto trots poserend temidden van zijn me- Voor Mark Hendriks (12) is de keuze duide- land twee jonge fietsers naast elkaar: eentje wige roem op. De school hield er een waarde- de-leerlingen - prijkt op het februari-blad van lijk. Voor de tekenwedstrijd van het Regionaal met en eentje zonder fietshelm. Die met de certificaat van 350 euro als aanmoedigings- de ROVZ-kalender voor 2012. Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) helm óp steekt de duim omhoog. De tekening prijs aan over. De tekening van Mark - op de foto Ronald den Dekker RENESSE Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag hun slag geslagen in Renesse. Ze zijn bin nen gekomen door twee gaten in het dak van de lokale supermarkt te zagen. De dieven zijn er vandoor gegaan met de kluis van het bedrijf. Een woordvoerder van de politie kon niet zeggen hoe groot de buit van de dieven was. HEINKENSZAND Een 28-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van woensdag op don derdag aangehouden omdat hij slin gerend en met een gang van 40 ki lometer per uur over de A58 reed. Politieagenten hielden hem om streeks vier uur aan ter hoogte van Heinkenszand. De man heeft geen rijbewijs en weigerde een blaas- en bloedtest te doen. Hij is meegeno men naar het bureau. MIDDELBURG De politie zoekt getuigen van een poging tot aanranding gisteren in Middelburg. Een dertienjarig meis je fietste rond 09.00 uur in het tun neltje onder de Schroeweg in Mid delburg. Vier fietsende jongens uit tegenovergestelde richting lieten haar stoppen, pakten haar arm beet en sloegen dreigende taal uit. Ge tuigen kunnen bellen naar 0900-8844. Hij heeft alles mee, die jonge Nieu- werkerker. Hij ziet er goed uit, is mu zikaal, speelt een aardig partijtje ten nis, is ondernemend en draagt een stevig steentje bij aan de opvoeding van zijn kinderen. Eigenlijk heeft'ie maar één makke; hij praat soms in zijn slaap. En dat biedt, weet vrouw lief, een onthullende kijk in de psy che van haar partner. Als hij weer Tip? redactie@pzc.nl eens nachtelijke communicatieve nei gingen heeft ligt zij met gespitste oren naast haar lief. je weet tenslotte maar nooit wat hij er in zijn slaap al lemaal uitflapt. Meestal blijft het bij opvoedkundige vermaningen aan de kinderen. Eén keer produceerde hij een nadenkertje: „Met dwergwerpen gooi je al snel te ver", klonk het. Het hield haar nog lang wakker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45