op De Pluimpot is mogelijk' c:n Ou GIJZEL! zeeland 121 Inwoners nog niks wijzer over toekomst baden Tholen wil fouten landhuizen repareren TOT g 12 Cfc 2 CD LU CL f m O LU g tl LU oDQ Binnen het jaar weer een bioscoop in Hulst GERARDM Bommen ruimen in Nieuwvliet-Bad lijstenmakeri jgftg vrijdag 9 december 2011 Zwembad De Spetter in Tholen is hard aan een grondige renovatie toe. In het voorjaar zal blijken of de gemeenteraad dat wil. Het bad trekt jaarlijks ongeveer 30.000 recreatieve zwemmers. foto Ronald den Dekker Honderden scholieren voerden in september actie voor het behoud van zwembad De Spetter in Tholen. door Rob Paardekam Een grote groep inwoners van Sint-Maartensdijk bevolkte woensdagavond de publieke tribune van de raadszaal in Tho len. De raad zou immers praten over de toekomst van de zwemba den. Veel wijzer werden ze echter niet. Opvallend genoeg waren er nauwe lijks mensen uit Tholen zelf aanwe zig. Daar lijken ze er een beetje van uit te gaan dat zwembad De Spetter toch wel behouden blijft. Het verdwijnen van het buitenbad in Sint-Maartensdijk lijkt een stuk waarschijnlijker. Met het alterna tief,*een nieuw overdekt zwembad op vakantiepark De Pluimpot, zijn de inwoners echter niet tevreden. Logisch dus, dat er met name van uit de Smalstad een grote delegatie op de tribune zat. Wie dacht dat er duidelijkheid zou komen over de toekomst van de zwembaden kwam bedrogen uit. Veel fracties lieten nog niet het www.denobelaerdomburg.nl "MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE 20% OP DE MARCCAIN COLLECTIE achterste van hun tong zien. Pas in het voorjaar zullen er definitieve keuzes worden gemaakt. Alleen CU, ABT en SP - niet ge heel toevallig de oppositiepartijen - waren duidelijk. Die laatste wil het behoud van de twee bestaan de openluchtbaden. CU en ABT zetten in op het behoud van een zwembad in beide kernen. In Tho len kan dat De Spetter zijn, in Sint-Maartensdijk een nieuw zwembad op De Pluimpot. Maar alleen een binnenbad van 250 vier- HULST - Als de procedures een beet je vlotjes verlopen, heeft Hulst bin nen een jaar weer een bioscoop. Dat is de overtuiging van project ontwikkelaar Karei Rietbergen, ei genaar van de voormalige Koning van Engeland en enkele andere ge bouwen aan de Houtmarkt in Hulst. Rietbergen kwam deze week zijn nieuwe plannen voor de realise ring van een vermaakcentrum toe lichten in de commissie Ruimte. De projectontwikkelaar heeft zijn eerdere plannen zodanig bijgesteld dat ze nu binnen het huidige be stemmingsplan passen. Dat bete kent dat er geen tijdrovende proce dures meer nodig zijn. kante meter vinden ze, net als veel inwoners, onvoldoende. Veel partijen vroegen het college te onderzoeken of een publiek/pri vate samenwerking mogelijk is in het toekomstig beheer van de zwembaden. Op die manier kun nen de kosten voor de gemeente wellicht worden gedrukt. „Want kostenbesparing is echt noodzake lijk", benadrukte Rob Duijm (CDA) nog eens. „We hebben im mers ook andere voorzieningen als scholen overeind te houden. verhuizingen en meubeiopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen heeft goede hoop dat ze de fouten die zijn gemaakt in de procedure rondom de landhuizen bij Tho- len-stad tijdig kan repareren, zo dat de Raad van State alsnog een gunstige uitspraak doet. Aan de Mosselhoekseweg moeten vier landhuizen komen op de plek waar nu nog een vervallen kassen complex staat. Dit gebeurt in het kader van de ruimte-voor-ruimte regeling. Die bepaalt dat mensen die een vervallen agrarisch ge bouw slopen daar één of meerdere woningen voor mogen terugbou- wen. Enkele agrariërs uit de buurt zien de komst van de landhuizen ech ter helemaal niet zitten. Ze vrezen dat de toekomstige bewoners zul len klagen over stank- en geluids overlast en dat ze daardoor wor den beperkt in hun bedrijfsvoe ring. De boeren zijn naar. de Raad van State gestapt en kregen in een soort tussenvonnis gelijk. Het hoogste rechtsorgaan stelt onder meer dat de gemeente onvoldoen de onderzoek heeft gedaan naar het woon- en leefklimaat van de toekomstige bewoners van de land huizen. De gemeente Tholen denkt de ge maakte fouten te kunnen 'repare ren' en heeft daarom een zogehe ten bestuurlijke lus aangevraagd bij de Raad van State. In dat geval krijgt ze de kans om de fouten nog tijdens de procedure te herstel len. De kans op een gunstige eind uitspraak wordt zo vergroot. NIEUWVLIET-BAD - Het werk om de Verdronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet-Bad helemaal van ex plosieven te ontdoen, begint in ja nuari. Dat zegt de Sluise burgemeester Jacques Suurmond. De locatie werd net na de Tweede Wereldoor log gebruikt om explosieven te la ten ontploffen, maar dat lukte niet altijd. Daardoor worden er nog regelmati ge niet-gesprongen exemplaren ge vonden. Het terrein wordt daarom de komende tijd helemaal opge schoond. DE SPECIALIST IN LIJSTE Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 4421 BV kapelle Fax 0113-340044 info@lijstenmakerijgijzel.nl www.lijstenmakerijgijzel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41