zeeland 13 Anderhalf jaar wachten op een koper D Dader mishandelde ook Actie op de weg Rick Lambert wint scriptieprijs HEDEN Kijkdag commentaar Stranden krijgen meer zand Paul P I M vrijdag 9 december 2011 huizen staan er momenteel in heel Zeeland te koop. 'Ik ken een stel in Terneuzen dat momenteel elke maand bij de bank moet gaan vertellen hoe het er voor staat met de verkoop van het huis.' Mark Faasse, voorzitter NVM-makelaars in Zeeland Ondertussen anderhalfjaar om hun huis aan de Rehobothstraat in Oost-Souburg te verkopen. foto Marcelle Davidse Ondertussen zijn al verschillende maatregelen genomen om mensen met dubbele lasten tegemoet te komen. Vooral het kabinet denkt mee, de gemeenten zijn minder coöperatief. De regeling waarbij woningbezit ters na een verhuurperiode weer recht hebben op hypotheek renteaftrek, geldt tot eind 2012. Is de oude woning verhuurd, dan mag na afloop van de verhuurperio de opnieuw de hypotheekrente worden afgetrokken. Ook wordt de periode waarin de dubbele hypotheeklasten afgetrok ken mogen worden verlengd van twee naar drie jaar. De verhoogde grens van 250.000 euro voor een hypotheek met Na tionale Hypotheek Garantie blijft ook komend jaar van kracht. Mensen met dubbele woonlasten hoeven geen eigenwoningforfait aan te geven voor de woning die leeg te koop staat. Voor mensen die hun te koop staande lege woning verhuren op basis van de Leegstandswet, geldt de uitgebreide huurbescherming niet. Een manier om een oude woning sneller te kunnen verkopen is de overbruggingsgarantie. Met zo'n garantie bieden verkopers van een woning de koper een maandelijkse compensatie voor eventuele dub bele lasten. Het is aan gemeenten om te bepa len of ze mensen met dubbele las ten vrijstellen van het betalen van onroerendezaakbelasting voor ei genaren voor een van die panden. at huis zijn jullie zó kwijt, zei iedereen anderhalf jaar geleden tegen Jaap en Ka- thy Huisman (63 en 65). Maar nu bungelt er nog steeds een verkoop bord in de voortuin van hun een gezinswoning aan de Rehoboth straat 8 in Oost-Souburg. Het echtpaar begrijpt er niets van. Hun huis, dat gebouwd is in 1990, is goed onderhouden, heeft vier slaapkamers, een flinke tuin en staat midden in het dorp, op steen worp afstand van de winkels, [aap: „]e hebt de gemakken van een grote stad: alles bevindt zich op vijftig meter afstand. Vanuit de tuin heb je een prachtig zicht op VL1SSINGEN - Pabo-student Rick Lambert (24) uit Hulst won giste ren de prijs voor de beste scriptie van de Hogeschool Zeeland, de HZ-Stern. Rick, die zelf in zijn vrije tijd beel dend kunstenaar is, won de prijs van 1000 euro met een onderzoek naar het herkennen en ontwikke len van artistiek talent bij leerlin gen van de basisschool. Elf studenten van de HZ waren ge nomineerd voor de scriptieprijs. de kerktoren. En je zit op vijf mi nuten van een treinstation waar de intercity stopt." Kathy: „Twin tig jaar geleden stonden de men sen in de rij voor deze huizen." 'Twintig jaar geleden stonden mensen in de rij om deze huizen te kopen' Dat is nu wel anders: in anderhalf jaar tijd is er één keer iemand ko men kijken. Heel frustrerend.. Jaap: „Dan zaten we maar te wachten tij dens de openhuizendag met een bloemetje op tafel. Er kwam geen hond." De vraagprijs van het huis is in middels in totaal met 15.000 euro verlaagd naar 174.000 euro. Jaap en Kathy hebben een nieuw huis gekocht in het nieuwbouw project de Tuin van Vlissingen bij de Hercules Segherslaan in Vlissin gen: een toekomstbestendige wo ning met badkamer en slaapkamer op de begane grond, én twee extra slaapkamers voor als de kinderen en kleinkinderen op bezoek ko men. Jaap: „Dit huis past precies in het plaatje dat we voor ogen hadden." SPORT Al het internationale, nationale en Zeeuwse sportnieuws vindt u op www.pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De man (47) die ver dacht wordt van het op 27 augus tus in Breskens vermoorden van zijn vrouw (35) had haar kort daar voor ook meerdere keren mishan deld, zo bleek gisteren tijdens een tussentijdse zitting van de Middel burgse rechtbank. De man had daarom een contactverbod gekre gen. De onderzoeken door een psychia ter en psycholoog naar de achter gronden van de man zijn nog niet afgerond. Volgens de officier van 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' in van der Valk hotel Middelburg van 14.30 tot 20.00 uur Veilingmeesters R.J.L. van Kleef A.l. Verhage 06-38930733 zie www.middelburgsveilinghuis.nl De aankoop van het nieuwe huis was een dilemma, omdat het huis in Oost-Souburg nog niet verkocht was, zegt Kathy. „Ik sliep er in het begin slecht van, maar we hebben alles goed laten doorrekenen." Van grote financiële problemen is ge lukkig geen sprake. Jaap vindt dat de overheid men sen meer moet stimuleren om hui zen te kopen, ook tijdens een eco nomische crisis. „Mensen zijn ge woon bang om te kopen. Het te rugbrengen van de overdrachtsbe lasting naar 2 procent was een half slachtige maatregel: die had ge woon helemaal afgeschaft moeten worden." justitie duurt het nog enige tijd voor die zijn afgerond. De man moet op 1 maart daadwerkelijk voor de rechtbank verschijnen. De gedragswetenschappers moe ten ook nog een onderzoek doen naar de Middelburger (22) die ver dacht wordt van het om het leven brengen van een Vlissinger (26) op 18 september van dit jaar. Ook wil zijn advocaat dat nog een dertien tal getuigen worden gehoofd. Hij moet op 29 maart voor de recht bank verschijnen. De kleine transportbe drijven spelen met vuur. Hun organisa tie Vern voert actie tegen de inzet van goedkope Oost-Europese truckers. Daar om rijden de Nederlandse chauffeurs maandag aan het eind van de ochtend een tijdje niet sneller dan 60 kilometer. Vern staat niet alleen. Ook FNV Bondgenoten probeert de 'on eerlijke concurrentie' door Oost-Europese chauffeurs te be strijden. Maar deze bond ziet nog wel mogelijkheden om dit via de gebruikelijke kanalen te doen. Bijvoorbeeld in cao-on derhandelingen of in overleg met de regering. Dat lijkt beter dan publieksonvriendelijke ac ties. Als Vern maandag zonodig een punt moet maken, kan dat oök met een ludieke actie ge richt op Den Haag of Brussel, niet op de automobilisten. Het verkeer lamleggen is een grof middel dat meer irritatie zal op leveren dan begrip. Ook door nu al te speculeren op hardere vervolgacties roept Vern onno dig weerstand op. MIDDELBURG - De Zeeuwse stran den worden van 2014 tot 2016 op gespoten met nieuw zand. Reden hiervoor is het handhaven van de strandgrenzen die in 1990 zijn be paald door de overheid. De werk zaamheden maken deel uit van een plan van Rijkswaterstaat om de hele Nederlandse kust te ver sterken. Hierbij wordt 48 miljoen kubieke meter zand gebruikt. KOOPZONDAG 11 december 12.00 uur- 17.00 uur UITVERKOOP Jan Gielenplein 6 OUDENBOSCH Tel: UI65 330620 www.paulpim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30- 18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3