Borselse Bode Een toonkamer voor de uitgekleed i8| zeeland mber VOORDEEISPEKTAKEI PRIJS Borsele gaat met andere uitgever in zee NATUURLIJKWISSENKERKE Gemeente richt oude garage De Moor in om Brandpreventie in de klas Politie deelt weer parkeerbonnen uit op Bellamypark Vlissinger met 40 kilometer over A58 Roze dienst in doopsgezinde kerk Getuigen gezocht van poging tot aanranding Bewoner kwam om door verstikking automondo tri vrijdag 9 december 2011 1 B OOSTDIJK - De leerlingen van groep 7 en 8 van basisschool De Bornput in Oostdijk hadden gisterochtend een wel heel speciale les. Brandweerman Marco Tramper (r) kwam langs om brandpreventie te geven. Maar dat was nog niet alles: ook burgemeester Jan Huisman en commissaris van de konin gin Karla Peijs luisterden achterin de klas mee. foto Willem Mieras VUSSINGEN - De afgelopen maan den heeft de gemeente Vlissingen foutparkeerders op het Bellamy park door de vingers gezien, afgelo pen zondag stond het plein zelfs nog vol auto's. Maar die tijd is voorbij. Vanaf vandaag mag uitsluitend nog worden geparkeerd in de aan gegeven parkeervakken. Buiten de ze vakken geldt op het hele park een parkeerverbod. Legaal parke ren is overigens, zolang de meters er nog niet staan, gratis. De herinrichting van het Bellamy park is bijna klaar. De komende weken worden er plantjes en bo men geplant. Ook komt de geres taureerde fontein terug. HEINKENSZAND Een 28-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van woensdag op don derdag aangehouden omdat hij slin gerend en met een gang van 40 ki lometer per uur over de A58 reed. Politieagenten hielden hem om streeks vier uur aan ter hoogte van Heinkenszand. De man heeft geen rijbewijs en weigerde een blaas- en bloedtest te doen. Hij is meegeno men naar het bureau. GOES In kerk van de Doopsgezinde ge meente aan de Westwal 41 in Goes wordt morgen een roze advents- dienst gehouden. De viering is be doeld voor homo's, lesbiennes en iedereen die zich verbonden voelt met deze groep. Voorganger is Mar ij n Vermet, pre dikant van de doopsgezinde ge meente in Aardenburg. De dienst begint om 15.30 uur. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Frans Rademaker van uitgeverij Farr in Heinkens zand vindt dat de gemeente Borse le te weinig gebruik maakt van plaatselijke bedrijven. „Het credo van de gemeente is: wat van ver komt, schijnt beter te zijn." Aanleiding van zijn stelling is het besluit van Borsele de gemeentelij ke informatie niet langer te plaat sen in de Borselse Bode, een uitga ve van Farr. De gemeente gaat in zee met de Bevelandse Bode van uitgever Vorsselmans uit het Noord-Brabantse Zundert. Die is volgens de gemeente goedkoper. „Ik heb in april een nette offerte neergelegd. Pas op 21 oktober kreeg ik een reactie van de ge meente." Borsele drong volgens Rademaker ook aan op inhoudelijke verande ringen van de Borselse Bode. „Daar ga ik natuurlijk nooit mee akkoord. Ik ben 22 jaar geleden be gonnen met de Borselse Bode. Het is mijn kindje. De gemeente be paalt niet voor mij hoe ik mijn blad moet maken." Een woordvoerder van de gemeen te spreekt dat laatste tegen. „Wij hebben alleen gevraagd of de uitge ver iets aan het kleurgebruik en de lay out kon doen. Wij hebben de uitgever echt niets opgelegd." Borsele begrijpt echter zijn teleur stelling. „Maar zoals bij iedere aan besteding telt het economisch aspect zwaar mee." Rademaker gaat wel door met de Borselse Bo de. „Stoppen is het laatste waar ik aan denk. We gaan de Bode met ingang van volgend jaar wel op een andere manier maken. We be kijken nog hoe we dat gaan doen." door Claudia Sondervan Toegegeven, het oude ga- ragepand van De Moor stookt als een kerk, warmtekanon en gaska chel ten spijt. Duur zaam is de nieuwe 'bouwkamer' van de gemeente Noord-Beveland wat energie betreft niet, maar het doel heiligt de middelen. Dat doel is het promoten van de duurzaam te bouwen wijk NatuurlijkWissen- kerke, de werktitel voor de wijk op de voormalige sportvelden. Morgen om 10.00 uur begint de verkoop van de woningen tijdens een informatiedag in de garage, die op de nominatie staat een Al- di-winkel te worden. Dat vooruitzicht is ook een troef om mensen te winnen voor Wis- senkerke, vindt wethouder Adrie van der Maas. „Wil je in deze tijd kopers te trekken naar je nieuwe wijk, dan dien je onderscheidend te zijn. Deze wijk combineert ver schillende vormen van duurzaam bouwen met verschillende woning bouw voor diverse levensstijlen. Met de bouwkamer komen we de bouwers en de kopers tegemoet. We willen als Noord-Beveland best ons nek uitsteken." Er staan panelen met uitleg over de huizen die de acht aannemers MIDDELBURG De politie zoekt getuigen van een poging tot aanranding gisteren in Middelburg. Een dertienjarig meis je fietste rond 09.00 uur door het tunneltje onder de Schroeweg in Middelburg. Vier fietsende jongens uit tegenovergestelde richting lie ten haar stoppen, pakten haar arm beet en sloegen dreigende taal uit. Getuigen kunnen bellen naar 0900-8844. OOST-SOUBURG De 83-jarige bewoner van 't Para dijs op het randje van Oost-Sou burg, de boerderij die vorige week woensdag uitbrandde, is door ver stikking om het leven gekomen. Dat blijkt uit onderzoek door de po litie. Die heeft ook vastgesteld dat de brand in de woning is ontstaan. Het slachtoffer is gisteren begraven op de begraafplaats in Oost-Sou burg. Die ligt achter de boerderij. Beleidsambtenaar Ton Vermin (links) en wethouder Adrie van der Maas bij de kast waarin warmtelampen je de IEDERE TIENDE KOPER ONTVANGT EEN IPRD 2! WIJ GAAN VERHUIZEN EN RUIMEN OP!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38