ID-kaart voor PZC Zeeland kind wordt fors duurder Vuilstraat kost minder Dorpsraad in actie voor P.™" behoud bieb Kruiningen 18 en 19 Italiaanse schelp van Zeeuwse kweek 20 en 21 Sluimertaal BEVELANDEN-THOLEN Goes verruimt bedieningstijden sluis en bruggen in voor- en naseizoen KERSTMARKT Vrijdag 9 december 2011 11 uii winiiMwawt LEGES Ene gemeente coulanter dan andere Binnen- én buitenbad op De Pluimpot is mogelijk Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES - De herinrichting van het Vuilstraatje in Goes, het steegje tussen de Koningstraat en Sint Ja- cobstraat, valt minder duur uit dan gedacht. De retouche zou eerst 130.000 euro gaan kosten, maar dat wordt nu 99.000. Dat heeft er volgens wethouder Loes Meeuwisse mee te maken dat het werk nu is aanbesteed. Het bedrag dat in de begroting was opgenomen, was een schat ting. De ongelijk liggende klinkers wor den vervangen door luxe natuur steen zoals elders in de bin nenstad al ligt. De hoge prijs er van is debet aan het nog altijd niet geringe bedrag van bijna een ton, maar het college wil een uni form beeld scheppen in het stads hart. door Luc Oggel KRUININGEN - De dorpsraad Krui ningen roept inwoners van het dorp op om gemeenteraadsleden een e-mail te sturen voor behoud van de bibliotheek. Wethouder Hans de Kunder gaf deze week tijdens de dorpsraadver gadering uitleg over de nieuwe koers die Reimerswaal gaat varen met het bibliotheekbeleid, waar over overigens al door de gemeen teraad is besloten. Yerseke en Krab- bendijke behouden hun biblio theek, in de andere dorpen gaan de gebouwen dicht en komen er zogeheten 'plug-in' bibliotheken; een soort onbemenst loket. Het onderwijsproject Kunst van Lezen gaat in afgeslankte vorm door. De dorpsraad Kruiningen vindt het een slechte zaak dat de biblio theek verdwijnt. 'Die moet blijven. Om te kunnen lezen, elkaar te ont moeten, een praatje te maken en nog meer gezellige dingen. Voor ie dereen, voor ouderen en jongeren, voor alle gezindten', schrijft de dorpsraad op haar website. De dorpsraad heeft nu besloten een e-mailactie op touw te zetten. CDA, SGP en Christenunie stel den eerder al dat het college eerst met belanghebbenden moest pra ten. 1? redactie@pzc.nl Hij heeft alles mee, die jonge Nieuwer- kerker. Hij ziet er goed uit, is muzi kaal, speelt een aardig partijtje tennis, is ondernemend en draagt een stevig steentje bij aan de opvoeding van zijn kinderen. Eigenlijk heeft 'ie maar één makke; hij praat soms in zijn slaap. En dat biedt, weet vrouwlief, een ont hullende kijk in de psyche van haar partner. Als hij weer eens nachtelijke communicatieve neigingen heeft, ligt zij er met gespitste oren naast. ]e weet tenslotte maar nooit wat hij er in zijn slaap allemaal uitflapt. Meestal blijft het bij opvoedkundige vermaningen aan de kinderen. Eén keer produceer de hij een nadenkertje„Met dwerg- werpen gooi je al snel te ver", klonk het. Her hield haar nog lang wakker. Garage De Moor toonzaal voor de duurzame wijk door Luc Oggel GOES - Een ID-kaart voor kinde ren tot en met 13 jaar wordt per 1 januari fors duurder, maar op de Bevelanden en Tholen gaat de ene gemeente daar coulanter mee om dan de andere. De identiteitskaart voor personen tot en met 13 jaar kost nu nog 9,20 euro. Met ingang van vol gend jaar mogen gemeenten er maximaal 30 euro voor vragen. Het jeugdtarief wordt verhoogd, omdat kinderen vanaf 26 juni 2012 niet meer mogen worden bij geschreven in het paspoort van hun ouders. Bovendien vragen veel meer jongeren de kaart aan dan ten tijde van de invoering van het jeugdtarief van 9,20 euro was voorzien. Overigens is het voor kinderen onder de veertien jaar niet verplicht om een identi teitskaart te hebben, behalve dan voor vakanties naar het buiten land. Hoewel het om een forse prijsver hoging gaat, blijkt uit een rond gang op de Bevelanden en Tholen dat vier van de zes gemeenten (Ka- pelle, Borsele, Noord-Beveland en Tholen) van plan zijn om de ver hoging in één keer door te voeren. Na opmerkingen vanuit de raad wil het Goese college de prijs stapsgewijs verhogen. Per 1 janua ri betalen kinderen tot en met 13 jaar vijftien euro. Per jaar komt er vervolgens steeds vijf euro bij, tot dat het maximum tarief van der tig euro is bereikt. Dat is in Goes dus pas in 2015. Ook Reimerswaal stelt zich cou lant op. Het college stelt de raad voor om kinderen vanaf 13 jaar en zes maanden de kaart voor een verlaagd tarief van tien euro aan te bieden. Dit om te zorgen dat het toch aantrekkelijk blijft om al vóór het veertiende jaar een id-kaart aan te schaffen. Vanaf veertien jaar kost een id-kaart na melijk 43,85, hoewel de verwach ting is dat dat per januari 40,05 eu ro wordt. De gemeenteraden moeten deze maand nog een besluit nemen over de legesverordeningen en dus ook de verhoging van de prijs voor een kinder-id-kaart. GOES - De bedieningstijden voor de sluis en bruggen in het kanaal Goes-Goese Sas worden per 1 ja nuari uitgebreid. Dat hebben bur gemeester en wethouders besloten naar aanleiding van een enquête onder gebruikers. Daaruit bleek dat er behoefte is aan ruimere be dieningstijden in het voor- (15 april-15 juni) en naseizoen (15 sep- tember-15 oktober. De sluis en bruggen zullen met name 's mid dags en in de weekeinden vaker worden bediend. YERSEKE - De Italianen hebben de vongole, de Zeeuwen sinds gisteren hun gekweekte tapijtschelp. Onder grote mediabelangstelling werden gistermiddag de eerste bin nendijks gekweekte tapijtschelpen opgevist uit de lang gerekte vijvers op het industrieterrein Olzendepolder bij Yerseke. Ze belandden even later in de pannen van kok Rinus Kloet (foto). Die bereidde ze onder meer met verse pasta en Zeeuwse vlegeltarwe. Tien gerenommeerde restaurants zijn geselecteerd om de zacht-zilte schelpen te testen op kwaliteit en klant waardering. Er is nu nog maar een beperkte hoeveel heid beschikbaar, zo'n 400 a 500 kilo. De initiatiefne mers van het proefproject (de bedrijven Roem van Yer seke en Koninklijke Prins Dingemanse, proefbedrijf Zeeuwse Tong en Zeeland Aquacultuur) willen met de beoordelingen bekijken of en hoe de op land gekweek te tapijtschelpen op de markt kunnen worden gezet. Ta pijtschelpen komen als inheemse soort van nature voor in de Nederlandse wateren, maar in te lage aantallen om rendabel te zijn voor de visserij, foto Willem Mieras AMBACHTSCENTRUM GOES 10 en 11 december www.ambachtscentrumaoes.nl Van 13.00-17.00 U. 20. 24 en 31 december gratis toegang en parkeren zijn wij gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37