Zeeuwen zijn voorzichtig op huizenmarkt Cel voor drugsbegeleider 21 zeeland Arcus doet wat aan dubbele woonlasten Busy vrijdag De krant 6 weken voor 18 euro! Makelaars en banken merken dat Zeeuwen voor zichtiger worden op de huizenmarkt. Het aantal ge vallen met dubbele lasten lijkt te stagneren. vrijdag 9 december 2011 door Ondine van der Vleuten Sint en zijn Pieten zijn heengezonden naar het land van herkomst Over tot de orde van de dag. De oproep van Marja van BijS"- terveldt, bijvoorbeeld, die de ge moederen nu al twee weken be zighoudt Laat het woord 'ouderbetrokken heid' vallen en de voor- en tegen standers beklimmen de barrica den. Logisch: een werkende moe der die alle schoteltjes omhoog probeert te houden, hoort liever niet dat ze OOK nóg even 's och tends moet staan brigadieren. Of haar uurtjes sportschool in moet ruilen voor hectische middagen in de schooltuin. Over de fulltime moeders zwijg ik maar; geen idee wat die voor excuus hebben om angstvallig in de luwte te blijven als er extra handen nodig zijn, of er een toe ziend oog bij het overblijven ge wenst is. De tijd van de kinderrijke gezin nen is wel voorbij, en moeders hoeft ook niet te zwoegen achter kookketels met vuile was, tenslot te. Ik snap het best. Als alleenstaan de, fulltime werkende moeder met wisseldiensten was ik al blij als ik mijn dochter op tijd op school kreeg. Sinds een paar jaar ken ik de weel de van één vrije dag per week. En dus sta ik nu elke vrijdagochtend met een spiegeleitje, in een knal oranje outfit op een gevaarlijk kruispunt en tussen de middag bij de overblijf. Samen met ande re ouders: dezelfde die je ook weer tegenkomt bij andere activi teiten. If you want something done go to the busy (wo)man. Of maak afspraken met ouders. Als iedereen drie keer per jaar een steentje bij draagt, hoeven niet steeds dezelf den te komen opdraven. Waarbij het wellicht een goed idee is om (zoals NRC's Margriet Oostveen schreef) dat niet te doen in Sinterklaastijd: 'als iedereen vloekend, tot zijn ellebogen in de behanglijm, schoolsurprises in elkaar staat te papier-macheeën'. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns pjansen@pzc.nl alkroon@pzc.nl COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal ina28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om rr iet persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan DUBBELE LASTEN door CorneMeke Blok en René Schrier Zeeuwen die zich op de huizenmarkt begeven, worden duidelijk voor zichtiger. Dat zegt de Zeeuwse voorzitter van de Nederlandse Vereniging van makelaars, Mark Faasse. Ook uit woorden van de directeur Re tail van de Rabobank Oosterschel- de, Cees van Oostveen, valt die conclusie te trekken. Er komen geen nieuwe gevallen van mensen met dubbele woonlasten meer bij, geeft hij aan. „We hebben het over een verwaarloosbaar aantal in ver houding tot ons aandeel in de hy potheekmarkt. De ongeveer 30 ge vallen die we nu nog hebben, heb ben we al sinds het begin van de crisis. En daar komen de laatste tijd geen nieuwe gevallen meer bij." Toch wil Faasse op zijn beurt de si tuatie niet onderschatten: „Er zijn ongeveer 100 makelaars in Zee land. Die hebben elk toch wel twee gevallen van mensen met dubbele lasten in hun portefeuille. Dus reken maar uit." Zijn collega Bert Bimmel uit Vlissingen durft nog een hogere schatting aan. Bij hem gaat het om 15 procent van zijn bestand. Faasse: „Ik ben enkele jaren gele den al drie keer een verhuizer te gengekomen, die mensen terug naar hun oude huis moest verhui zen. Dat zag je vroeger niet." Faasse komt de mensen tegen die slapeloze nachten nachten hebben van het feit dat hun huis niet wordt verkocht. „Er zijn mensen die steeds dieper in het moeras zin ken. Als op de reserves is ingeteerd blijft alleen de schuld over." Rabobank-directeur Van Oostveen tekent wel aan dat het niet alle maal probleemgevallen zijn. „We hebben een keer per halfjaar een gesprek met de mensen die met dit probleem zitten om de situatie opnieuw in kaart te brengen. Dan kijken we bijvoorbeeld of er ande re opties zijn, zoals verhuren. Daar is wel toestemming van de bank voor nodig, als die een hypotheek voor het huis verstrekt heeft. Maar daar komen we meestal wel uit." Van Oostveen geeft aan dat het na tuurlijk niet de bedoeling is dat huizen jaren lang te koop staan, maar dat hoeft volgens hem niet dramatisch te zijn. Als mensen naar hun nieuwe woning verhui zen en ze verhuren de oude wo ning, dan hoefje daar geen geld op toe te leggen. Faasse heeft nog wel tips voor mensen die zich op de woning markt begeven. Zo raadt hij ook kopers aan een aankoopmakelaar mee te nemen. Dat kan soms ook op uurbasis: „Een goed advies hoeft niet veel te kosten en het gaat al vaak om heel veel geld. Veel makelaars raden op het moment ook af een andere woning te ko pen voordat de eigen woning ver kocht is. „Maar je merkt dat men sen zelf ook voorzichtiger worden. Dat is wel terecht. Wij verwachten de eerstkomende twee jaar geen prijsstijgingen van de woningen. Eerder prijsdalingen." Kathy en Jaap Huisman proberen al De Middelburgse vastgoed ontwikkelaar Arcus heeft een eigen plan ont wikkeld om mensen met dubbe le woonlasten tegemoet te ko men. Zij biedt kopers van een van hun nieuwbouwwoningen aan voor een periode van 2 jaar de extra woonlasten over te ne men. Is het huis na die periode nog niet verkocht dan neemt Ar cus onder bepaalde voorwaarden het oude huis over. Die biedt het bedrijf vervolgens via zijn make- laarspoot weer te koop aan. Dat werkt nu anderhalf jaar, vertelt Anne-Marie Janse-van Gils, hoofd Verkoop en Marketing van Arcus, en sindsdien zijn onge veer dertig transacties op die ma nier gedaan. Opmerkelijk genoeg heeft Arcus nog niet één woning over moeten nemen. Het geeft rust en zekerheid voor mensen die een huis gekocht hebben, geeft Janse aan. Een ander voor deel is dat hierdoor de woning markt in beweging blijft. mi 1 iiiniiiiBimiWHii hi n iIiiihhiiéii hmbhiiiiiiimhhih mmiui'imwi i'i'iinmufwi iiMnniiMWiimi MIDDELBURG - Een 47-jarige Suri naamse man is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot een celstraf van vijf jaar. De rechters vinden dat er voldoen de overtuigend bewijs is dat deze man, een neef van de Surinaamse president Desi Bouterse, betrok ken was bij de invoer van veertig kilo cocaïne van Ecuador naar Mid delburg. Hij zou de begeleider zijn die op afstand het transport in de gaten hield. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie ook vijf jaar cel straf tegen hem. De cocaïne was vorig jaar door een 64-jarige man uit Oost-Souburg naar Middelburg gehaald. De harddrugs zaten ver stopt in de dubbele wand van een container, gevuld met duizend do zen ananas. De ingehuurde trans porteur vertrouwde het zaakje niet en waarschuwde de politie na dat hij die container had afgele verd in een loods aan de Waldam- meweg in Middelburg. De politie hield die loods vervolgens in de ga ten en kon daarna de man uit Oost-Souburg aanhouden. Deze werd eind vorig jaar veroordeeld, conform de eis, tot een celstraf van vijfjaar. De verdachte zei twee weken gele den dat hij een gewone zakenman was die handelde in honden, an tiek, vogels en ook nog eens be trokken was bij de goudwinning in Suriname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2