sport 127 Nederlandse hockeyers lopen een bloedneus op Van Marwijk ondertekent een nieuw contract Een stunt zit er niet in voor De Bruijn wMs lÉÉfe vrijdag 9 december 2011 door Rik Spekenbrink den haag - Ineens zijn alle mooie woorden, vergelijkingen en goede bedoelingen vooraf niets meer waard. De hockeyers van Oranje kregen gisteren een tik die nog wel even na zal dreunen. Australië won op de Champions Trophy met 4-2 en daar viel helemaal niets op af te dingen. Op alle fronten was de wereldkam pioen de betere. Feller, sneller en zeker ook slimmer. Een half jaar voor de Olympische Spelen lijkt het gat tussen de nummers één en drie van de wereld er niet kleiner op geworden. Vooraf hield Neder land zich vast aan een vriendschap pelijk vierlandentoernooi van afge lopen juli in Duitsland. Met 6-1 dacht Oranje de wereldkampioen te hebben laten schrikken. Dat bleek dus wel mee te vallen. Australië pakte de wedstrijd in de finalepoule meteen bij de kladden. Oranje kwam er totaal niet aan te pas. De Aussies zetten zo fanatiek druk dat Nederland de ene na de andere bal inleverde, veelal op ei gen helft. Dat het maar 1-0 stond bij rust was alleen te danken aan keeper Jaap Stockmann, die een paar fantastische reddingen ver richtte. „We hebben het in de eer ste helft al verloren", gaf Van Ass toe. „Op energie en intentie." Een nabespreking van een uur leerde hem dat het niet aan het plan van aanpak had gelegen. „Dat was goed, daar was iedereen het over eens. Waarom het niet is uitge voerd, tja... Daar ligt natuurlijk de sleutel." Van Ass zag dat de tweede helft be ter in evenwicht was. Dat resulteer de in de 1-1, voor de vierde wed strijd op rij scoorde Billy Bakker. Een paar keer knipperen met de ogen en Australië kwam opnieuw voor uit de rebound van een straf- corner. „Daarna moesten we wel gaan forceren. Een gelijkspel of een nette uitslag neerzetten, daar doen we niet aan. Tja en dan wordt het 1-3 en 1-4." Van Ass ging er even snel door heen, maar er ging wel weer het nodige mis bij die tegentreffers. De 1-3 was een counter, waarbij Stockmann opnieuw de eerste bal keerde, maar vervolgens niemand zag ingrijpen om de bal definitief weg te werken. Twee minuten la ter mist Taeke Taekema een hoge bal en was het voor Jamie Dwyer een koud kunstje te scoren. Valentin Verga maakte er in de laatste minuut nog wel 2-4 van. Omdat Spanje later won van Nieuw-Zeeland (3-2) volstaat een overwinning van Nederland op Spanje morgen waarschijnlijk als nog voor de finale. Dan zou weer Jaap Stockmann Australië de tegenstander zijn. Op voorhand zijn er geen signalen dat het zondag ineens anders gaat. Maar Van Ass was positief als al tijd. „De tweede helft van vandaag geeft ons houvast. Als je aan toer- nooidenken doet, dan kunnen we de Champions Trophy gewoon nog steeds winnen. Dat zou na tuurlijk fantastisch zijn. We heb ben net uitgesproken dat het nog steeds kan." Waar Oranje dinsdag met het dure puntenverlies tegen Nieuw-Zee land een klap in het gezicht kreeg, was dit toch nog iets stuitender. Van Ass: „We hebben een bloed neus opgelopen. Maar dat hoort er bij in de sport, zonder dieptepun ten geen hoogtepunten." te het voorjaar om te or de dertigjarige Devil- :s ooit in een wereldbe- g al een reuzenslalom, eveneens voor de wereldbeker. De Noor Aksel Lund Svin- dal blijft na acht van de 45 wedstrijden aan kop van het wereldbekerklassement. Hij leidt voor de Amerikaan Ted Ligety en Hirscher. foto George Frey/EPA door Joop van den Oudenhoven hurghada - Jean Paul de Bruijn is in de eerste ronde van het wereld bekertoernooi in Hurghada uitge schakeld door Dick Jaspers. Glenn Hofman, clubgenoot van De Bruijn bij Frans Bevers, sneuvelde eveneens in Egypte. De Bruijn, die met de nodige moei te het hoofdtoernooi had bereikt, was in de eerste set kansloos tegen drievoudig wereldkampioen Jas pers (4-15), maar vocht zich knap terug in de wedstrijd met winst in de tweede set (15-13). De derde set was bloedstollend en daarin had De Bruijn kansen om de setwinst naar zich toe te trekken. Hij bleef echter op veertien caramboles ste ken, waarna Jaspers het fraai uit maakte. De vierde set leek een prooi voor de Hulstenaar te wor den, toen hij met 13-6 leidde. Maar de Brabander maakte op het juiste moment een serie van zeven en zorgde er daarmee voor dat de uit schakeling van De Bruijn een feit was. Het duel was meer spannend dan goed, ook gezien ook de moyennes van 1.115 voor Jaspers om 0.901 voor De Bruijn. Glenn Hofman moest de winst in zijn partij na vijf sets aan de Frans man Jeremy Bury laten (13-15, 15-12, 15-13, 7-15 en 7-15). De moyennes waren met afstand de beste van de eerste sessie van vier partijen (1.500-1.842). door Leon ten Voorde ZEIST - De verrassing zat 'm gister avond bij de jaarlijkse kerstbijeen komst van de KNVB niet in de contractverlenging van de bonds coach. Die handtekening onder het contract tot en met 2016 zat er al een tijdje aan te komen. Maar dat René Eijkelkamp tijdens het EK aansluit als spitsentrainer, mag opvallend worden genoemd. De zesvoudig international vervult die functie op dit moment al op parttime basis bij PSV. Daarvoor deed Eijkelkamp hetzelfde bij FC 1\vente. Van Marwijk was gisteravond in Zeist een tevreden man. Niet al leen omdat hij met Eijkelkamp de gewenste kenner en relativerende noot binnen heeft gehaald, maar ook omdat de gehele aanloop naar het EK tot zijn tevredenheid is af gerond. Zelfs over het oefenduel op 22 mei met Bayern München, dat hij na alle heisa rond Arjen Robben niet meer wilde spelen, doet hij niet meer moeilijk. „Con tract is contract, daar moeten we ons aan houden." Zijn eigen nieuwe contract biedt daarentegen nog wel een ontsnap pingsroute. Stel, er komt een Euro pese grootmacht langs, zeg maar zijn droomclub. „Dan heb ik de ruimte om zelf te beslissen", aldus Van Marwijk. Een verbintenis voor vijfjaar is lang voor een bondscoach, beseft hij. „Maar ik heb al vaker gezegd: mijn gevoel is goed. En ik vind het heel belangrijk dat de mensen met wie ik werk me heel graag willen houden. En dat is het geval." Ook van groot belang is de sportie ve toekomst van het Nederlandse voetbal. „Er komt genoeg talent aan", vindt Van Marwijk. „Aan de andere kant weet ik ook wel dat je niet alles in het voetbal kunt plan nen. Toen ik in 2007 bij Dort mund wegging, kende ik al die ta lenten nog echt niet. En nu spelen ze allemaal in het Duitse elftal." Met die ploeg krijgt hij straks op het EK te maken. Voor de tweede keer in korte tijd. „Ik zou er het liefst nu alweer tegen willen spe len", zegt Van Marwijk. „Wij heb ben in Hamburg dik verdiend ver loren, maar bekijk die wedstrijd nu in je eentje, los van alle emotie, nog maar eens. Dan zul je zien dat het lang niet zo slecht was als ve len hebben beweerd. Vooral het eerste kwartier was gewoon pri ma." Naast het duel met Bayern München oefent Oranje-voor het EK tegen Bulgarije, Slowakije en Noord-Ierland. De selectie belegt van 17 tot en met 26 mei een trai ningskamp in het Zwitserse Lau sanne. De KNVB heeft voor de duels op het EK zesduizend kaarten gekre gen. In het stadion van Charkov kunnen 35.000 toeschouwers. Rene Eijkelkamp (links) met Arjen Robben in een skybox bij FC Groningen. foto Dennis Beek/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27