2ÓISDC Rivalen uit Manchester Estafetteploeg grijpt op openingsdag likken nun wonden van EK kortebaan net naast medaille Volleybalsters naar OKT in Istanbul Spaanse klimmer Valls komt naar Vacansoleil Uefa brengt schorsing Wayne Rooney terug Clijsters terug met winst op Wozniacki IOC spaart drie omstreden leden ledereen weet dat Ivica Kostelic terug is vrijdag 9 december 201.1 BEAVER CREEK - Met een verbeten gezicht is Ivica Kostelic in Beaver Creek op weg naar een overwinning in de eerste slalom uit de wereldbekerreeks. De Kroatische skiër hield de Italiaan Cristian Deville en de Oostenrijker Marcel Hirscher na twee manches achter zich. Kostelic, het afgelo pen seizoen winnaar van de wereldbeker algemeen en sla lom, noteerde een totaaltijd van 1.50,20. Deville bleef daar 0,14 achter. De 32-jarige Kroaat, die zijn negentiende wereldbekerzege boekte, gebruik herstellen van een knieoperatie. Vo Ie was het zijn eerste podiumplaat kerwedstrijd. Hirscher won zonda RIJSWIJK Het Nederlandse volleybalvrou wenteam mag deelnemen aan het olympisch kwalificatietoernooi, dat in mei 2012 in Istanbul wordt gehouden. De Europese volleybal- bond CEV heeft dit bevestigd. Eer der werd al duidelijk dat Oranje zou profiteren van de winst van Ita lië in de World Cup waarmee die ploeg zich plaatste voor de Spelen. De CEV maakte officieel dat Neder land als beste nummer twee uit de pre-olympische kwalificatietoer nooien een extra kans krijgt olym pische deelname af te dwingen. ETTEN-LEUR De wielerploeg Vacansoleil-DCM heeft de Spaanse renner Rafael Valls gecontracteerd. De 24-jarige klimmer heeft voor een jaar gete kend bij de Nederlandse formatie, waar ook Johnny Hoogerland on der contract staat. Valls maakte op zijn 21e de overstap naar de profs. In 2010 werd hij tweede in de ze vende rit van de Ronde van Frank rijk. Valls kende dit jaar bij Geox-TMC een ongelukkig seizoen. De Spanjaard wördt als 29e renner toegevoegd aan de Vacansoleil- ploeg voor de WorldTour. NYON Wayne Rooney hoeft volgend jaar bij het EK voetbal alleen de eerste twee groepswedstrijden te missen en niet alle drie. De schorsing van de aanvaller van de Engelse natio nale ploeg werd gisteren door de Uefa teruggebracht van drie naar twee duels. Rooney kreeg in de laatste EK-kwalifïcatiewedstrijd, in oktober tegen Montenegro, de rode kaart vanwege natrappen. De spits van Manchester United moet nu al leen de poulewedstrijden tegen Frankrijk en Zweden missen. ANTWERPEN Kim Clijsters heeft bij haar rentree na een buikspierblessure in een de monstratiepartij gewonnen van de Deense Caroline Wozniacki. In het Antwerpse Sportpaleis was de Bel gische gisteravond in twee sets te sterk voor de nummer 1 van de we reld: 6-2 7-6 (5). Clijsters, de huidige nummer 13 op de WTA-ranglijst, stond in augus tus in Toronto voor het laatst op de baan. Ze is in voorbereiding op de Australian Open, het eerste Grand Slamtoernooi van volgend jaar. LAUSANNE Lamine Diack, voorzitter van de in ternationale atletiekfederatie, en de Afrikaanse voetbalvoorzitter Is- sa Hayatou zijn door het Internatio naal Olympisch Comité slechts mild gestraft voor hun betrokken heid bij een omkoopaffaire. Diack kreeg een waarschuwing, Hayatou een iets zwaardere berisping. Over Joao Havelange, die zich terugtrok uit het IOC, werd geen uitspraak ge daan. De drie zouden geld hebben aangenomen van een marketingbu reau van de Fifa. door Thijs Smeenk MANCHESTER - De Engelse voetbal clubs dicteerden de laatste jaren vaak, samen met clubs uit Spanje, de Champions League. Met de ver rassende uitschakeling van de grootmachten Manchester United en Manchester City is het dit sei zoen anders. Beide clubs eindigden in hun groep als derde en moeten na de winterstop noodgedwongen ver der in de veel minder lucratieve Europa League. Trainer Alex Fer guson van Manchester United, vo rig seizoen nog finalist in de Champions League, gruwelt van de gedachte. „Dit is een competitie waar ik met United nog nooit aan mee heb ge daan", aldus Ferguson. „Straks moeten we op donderdag voetbal len, dat is met het oog op de com petitie verre van ideaal. Dat is on ze straf voor het feit dat we ons niet geplaatst hebben." Het was de zeventiende keer dat United onder leiding van Ferguson meedeed in de Champions League. Twee keer eerder overleefde de Engelse top club de groepsfase, met Ferguson als trainer, niet. Ook bij Manchester City, koploper in de Premier League, kwam de klap hard aan. „Het is vreemd dat we met tien punten zijn uitgescha keld", aldus coach Roberto Manci- ni. „We zullen nu niet zoveel tijd krijgen om te herstellen voor de belangrijke competitiewedstrijden, maar dat probleem heeft Manches ter United ook. Wat dat betreft, verandert er niets aan de situatie." Volgens Mancini neemt Manches ter City de Europa League wel se rieus. „Het is een prijs die we graag willen winnen." door Peter van Leeuwen SZCZECIN - De grotendeels jonge Nederlandse vertegenwoordiging op de EK kortebaan in het Poolse Szczecin is er op de openingsdag niet in geslaagd een medaille te veroveren. De estafettezwemmers waren er nog het dichtste bij. Basti- aan Lijesen, Robin van Aggele, Joe- ri Verlinden en [oost Reijns wer den vierde op de 4x50 meter wis selslag. Het Nederlandse viertal was snel ler dan in de kwalificaties: 1.34,93 tegen 1.35,68. Het was niet genoeg, om de Duitsers van het brons af te houden. Het verschil bedroeg ruim een halve seconde. Van Agge le had voor de estafettefinale de halve eindstrijd op de 50 vrij laten schieten. Het goud was voor de Ita lianen, goed voor de derde tijd in de kwalificaties maar in de finale onaantastbaar: 1.33,18. Rusland schoot ruim tekort: 1.33,86. De meeste indruk van het Oranje gezelschap maakte loeri Verlinden, een van de weinige gevestigde waarden die de reis naar Polen hebben gemaakt. Hij plaatste zich als derde (51,05) voor de finale op de 100 meter vlinderslag, die van daag wordt gezwommen. Verlin den pakte vorig jaar in Eindhoven het zilver op het onderdeel waar nu de Rus Jevgeni Korotisjkin (50,63) zijn grootste concurrent lijkt. De drie finalisten op de individue le onderdelen deden gisteren niet mee om de medailles. Wendy van der Zanden reikte nog het verst. Ze werd zesde op de 200 meter wisselslag in een tijd van 2.09,66. Tessa Brouwer (50 school) en Job Kienhuis (400 vrij). Op de 100 vrij bij de vrouwen strandden Maud van der Meer en Elise Bouwens in de halve finales. Hetzelfde gold voor Kira Toussaint en Annemarie Worst op de 100 meter rug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26