zeeland 123 Zorghotels moeten blijven Vergunning mosselzaad doom in oog brieven 'De Piraat' ADRZ heeft weer vaatkeurmerk vrijdag 9 december 2011 het NS-netwerk moeten passen'. „Vooral tussen Amsterdam en Schip hol en bij de Willemspoortunnel bij Rotterdam loopt ons netwerk vol", legt Van Zeist uit. „Een kleine groep reizigers zal hiervan nadeel onder vinden. Maar een grootvervoerder MIDDELBURG - Het district Zeeland van het Rode Kruis zal morgen bij de landelijke ledenvergadering een motie indienen over de zorg hotels. Het district is tegen de plan nen om deze vakantiehotels te slui ten. Dit plan hoort bij de bezuini gingsvoorstellen die worden be sproken. In de motie pleiten de afgevaardig den van het Zeeuwse district voor een analyse over de kosten en ba ten van de accommodaties voordat wordt besloten om de hotels te sluiten. Volgens hen is er geen re kening gehouden met de diverse aanbiedingen die zijn gedaan om te zoeken naar gunstige alternatie ven voor deze hotels, zodat ze niet helemaal hoeven te verdwijnen. Ook moet er eerst worden geluis terd naar ideeën van vrijwilligers, voordat zomaar de stekker er wordt uitgetrokken. Verder suggereren de Zeeuwen om te kijken of de Rode Kruis-af- 'delingen bereid zijn om een bijdra ge te leveren zodat deze bijzonde re vakanties kunnen worden finan- cierd. Gevreesd wordt ook dat sluiting van deze hotels tot imagoschade kan leiden voor het Rode Kruis. Dit zou als gevolg kunnen hebben dat er minder inkomsten binnen komen. Vanuit Zeeland gaan er elk jaar tientallen ouderen, eenzamen en gehandicapten een weekje op va kantie in deze hotels. als NS zal samen met de provincie keuzes moeten maken", zegt ze. De overstap van de trein op de Fast Ferry bij Vlissingen verandert van 12 in 7 minuten en van de Fast Fer ry op de Intercity van 9 in 6 minu ten. Volgens Ad van Liere van de provincie Zeeland, houdt vervoer der Veolia zich precies aan de welis waar krappe minimumeis van zes mi nuten die de provincie heeft ge steld. „Door de invoering van de ov-chipcard wint de reiziger bij het overstappen wat tijd." In het twee de deel van 2012 voert de NS nog een paar veranderingen door. Dan stoppen de treinen twee keer per uur (dat is nu nog een keer) op alle kleinere Zeeuwse stations. foto Marcelle Davidse r zie ook www.pzc.nl/video Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl 130 km per uur De maximumsnelheid op 60 pro cent van de snelwegen volgend jaar naar 130 kilometer per uur, kondigt minister Schultz aan. En in een tijd dat het kabinet op zo een beetje alles bezuinigt, trekt ze 132 miljoen euro uit om dit moge lijk te maken. De enige reden die ze hiervoor opgeeft, is dat een meerderheid van de automobilis ten dit wil. Dat het meer milieuver vuiling, geluidsoverlast en zeven verkeersdoden per jaar extra ople vert wordt nonchalant wegge wuifd, de maatregel levert immers veel stemmen op. Als burger dien je je aan de wet te houden en zul len we de lastenverzwaringen die we in 2012 voor onze kiezen krij gen wel moeten naleven. R. Roctus Dorpsstraat 14, Zuidzande 130 km per uur 2 Het kabinet Rutte verdient onze bewondering voor de politieke in tuïtie die het toont in politiek ge voelige zaken. Mensen die nog wrokken over het kwartje van Kok, juichen nu omdat ze 130 km/u mogen rijden op de snelweg. De extra benzineaccijns die ze voor deze 'rijbelevenis' moeten be talen nemen ze voor lief. Het wach ten is nu op de verhoging van de minimumsnelheid om de 'milieu maffia' en zij die zich niet willen la ten opjagen en liever zuiniger rij den, te dwingen bij te dragen in het overheidstekort. L. Ph. Westhoff Poppenroedestraat 8, Middelburg Mooier Vlissingen Je bent het er mee eens of hele maal niet, maar wat mij betreft wordt het steeds mooier in heel wat stadsdelen van Vlissingen. Als ik de voorzichtige resultaten al een beetje zie van het Pablo Picassop- lein dan wekt dat mijn verbazing. Wat een leuke bouwstijl! Dan heb ben we nog het Bellamypark met prachtige panden die zijn opge knapt in de stijl van vroeger. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Cultuurwerf Volgens mij moet de nieuwe direc teur van de cultuurwerf een hij of zij worden met vijf poten en veel incasseringsvermogen. Als coördi nator voor Cultuur in Vlissingen is het heel moeilijk iets van de grond te krijgen, want alles wordt altijd op het benodigde budget gescho ven en als er al iets van de grond komt, wat esthetisch verantwoord is, gaat de coördinator over de schreef, en op zo'n manier is alles afgekraakt, wat zo moeizaam is op gebouwd. Geen theater meer, de Piek staat op instorten en dan het Straatfestival dat bekend was en zeer origineel was geprogrameerd en uitgevoerd door Klaas Overdam met veel vrijwilligers naar de knop pen, want ja, sommige dingen pas sen niet in het budget. Ik denk dat vooral het bestuur en het gemeen tebestuur eens moeten nadenken over wat er allemaal verdwenen is. Echt professioneel toneel is er al ja ren niet meer geweest, het moeten wel evenementen zijn, die weinig kosten maar veel opbrengen en jammer genoeg hebben we daar ook geen zaal meer voor. A. Verheul, ex-vrijwilliger cultuur Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Rekenen Hoe slecht de Amerikanen zijn in rekenen en zodoende de mensen verkeerde zaken voorspiegelen, blijkt weer eens uit deze publicatie en de reacties erop 'Nederlander werkt niet hard'. Zelfs Nederlandse 'wetenschappers' trappen erin en nemen deze humbug serieus. Feit 1: Nederland en Duitsland doen het wereldwijd heel goed, van Noorwegen is het mij niet bekend. Feit 2: sinds de invoering van de eu ro is de koers gestegen van 80 dol larcent naar 1.33. Feit 3: de crisis is begonnen in Amerika op basis van Amerikaanse financiële bedenk sels. Feit 4: de Amerikaanse levens stijl veroorzaakt obesitas en tast ook al Europa aan. Zo kan ik nog wel even doorgaan, totdat ik bij ge tallen kom, die een gemiddelde Amerikaan en zijn Europese volge ling niet kan bevatten. Daarom stop ik nu al en hoop, dat er eens kritisch gekeken wordt naar de ba sis van uitlatingen met betrekking tot allerhande zaken, voordat er wetenschappelijk over geleuterd wordt. Bouwen op een slechte on dergrond leidt tot directe sloop. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle DEN HAAG - De Vereniging van Im porteurs van Schelpdieren wil af van de vergunningplicht voor het uitzaaien van mossel- en oester zaad in de Oosterschelde, bleek gis teren bij de Raad van State. De raadsman van de schelpdieren importeurs zei dat de Europese re gels voor vrij verkeer van goederen en personen voorschrijven dat er geen extra beperkingen mogen worden opgelegd aan de import van mossel- en oesterzaad uit EU-landen. Tot nu toe moeten de schelpdierenimporteurs elk jaar een NBW-vergunning aanvragen. Hoewel het gaat om mossel- en oestersoorten die ook in Neder land inheems zijn vindt het minis terie van Economische Zaken, de vergunning nodig om uit te slui ten dat er exotische diersoorten worden ingevoerd. Voor de vergun ning moeten de importeurs tijdro vende en kostbare controles uitvoe ren. 'Als de Raad van State ons in het gelijk stelt dan moet de over heid zelf controleren en niet wij,' zei M. van der Bent, raadsman van de schelpdierenvereniging. Het mi nisterie verplicht sinds enige tijd importeurs veel meer monsters te nemen. Volgens de Stichting Fau nabescherming, die faliekant tegen d import is, gaat dat programma niet ver genoeg. Uitspraak volgt binnen zes a twaalf weken. GOES - Het Admiraal de Ruyter zie kenhuis heeft het vaatkeurmerk te rug. Het predikaat wordt toege kend door de landelijke patiënten vereniging Hart- en Vaatgroep en staat voor kwaliteit van behande lingen van aandoeningen in slag aders van benen, bekken, buik en hals. In 2009 moest het Goese hospitaal het predikaat inleveren, omdat vol gens de vereniging niet werd vol daan aan de kwaliteitscriteria. Ach teraf bleek een fout te zijn ge maakt door het ziekenhuis met de registratie van gegevens van twee wel degelijk gespecialiseerde radio logen. Het ziekenhuis heeft dat in orde gemaakt en het keurmerk op nieuw aangevraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23