voor sanering Unt|e Miljoen nodig draagvlak nodig zeeland 21 voor Anke Schouwen-Duiveland is stevig' Luitwieler GERARD Aanleg weg Ramsburg Goes verruimt bedieningstijden sluis Borselse Bode teleurgesteld in gemeente vrijdag 9 december 2011 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl W door Theo Giele Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 info@lijstenmakerijgijzel.nl 4421 BV Kapelle Fax 0113-340044 www.lijstenmakerijgijzel.nl Bij NADERp In het bericht over een aanrijding op de Sloeweg in Vlissingen in de krant van gisteren is abusievelijk ge meld dat een 46-jarige vrouw uit Amemuiden naar het ziekenhuis is gebracht. Niet zij maar de vrouw die door haar werd aangereden, een 35-jarige Vlissingse, moest naar het ziekenhuis. tn het artikel over de restauratie van de Catharinakerk in Zoutelan- de, eveneens in de krant van giste ren, is een verkeerde naam gemeld. De kerkrentmeester en lid van de projectgroep heet Jan Louws. Zijn naam is verwisseld met een ander lid van dezelfde projectgroep. Die heet Jan Louwerse. HEINKENSZANO - Frans Rademaker van uitgeverij Farr in Heinkens- zand vindt dat de gemeente Borse- le te weinig gebruik maakt van plaatselijke bedrijven. Aanleiding van zijn stelling is het besluit van Borsele de gemeentelijke informa tie niet langer te plaatsen in de Borselse Bode, een uitgave van Farr. De gemeente gaat in zee met de Bevelandse Bode van uitgever Vorsselmans uit Zundert. Die is volgens de gemeente goedkoper. Borsele drong volgens Rademaker ook aan op inhoudelijke verande ringen van de Borselse Bode. Een woordvoerder van de gemeente spreekt dat laatste tegen. GOES - De bedieningstijden voor de sluis en bruggen in het kanaal Goes-Goese Sas worden per 1 ja nuari uitgebreid. Uit onderzoek bleek dat er behoefte is aan ruim ere bedieningstijden in het voor- en naseizoen. De sluis en bruggen zullen met name 's middags en in de weekeinden vaker worden be diend. Op Woonboule vard de Mortiere ken dat Schouwen-Duiveland rela tief veel verouderde vakantiepar ken heeft. genheid op Schouwen-Duiveland. Volgens cijfers van de Kamer van Koophandel is het aantal toeris tisch gerelateerde banen met 9,3 procent toegenomen en daarmee scoort Schouwen-Duiveland bin nen Zeeland het hoogste van alle regio's. Op Schouwen-Duiveland wordt door toerist en recreant ook het meest uitgegeven: 33 euro per per soon per vakantiedag. Voor wat betreft vakantiespreiding is Schouwen-Duiveland vooral aan trekkelijk in voor- en hoogseizoen. Vijfenzestigplussers en vijftigers zonder kinderen vinden het ei land weliswaar aantrekkelijk, maar deze doelgroepen trekken vooral naar Walcheren, de Bevelanden, Tholen en Zeeuws-Vlaanderen. Desalniettemin is Schouwen-Dui veland binnen Zeeland met 2,5 miljoen overnachtingen per jaar koploper. Het aantal overnachtin gen is stabiel. Groei is op dit vlak volgens de gemeente niet te ver wachten. Vooral in voor -en naseizoen is nog wel winst te behalen, zowel in aantal vakanties als in de beste ding van toerist en recreant. Wer ken aan verbetering van het toeris tisch product mag, zo wordt bena drukt, niet ten koste gaan van na tuur en cultuur op het eiland. MIDDELBURG - Sanering van de grond waarop de nieuwe Oostperk- weg in Middelburg komt te liggen kost 1 miljoen euro. Aan de provin cie is om een subsidie van ruim 8 ton gevraagd uit de pot voor stede lijke vernieuwing ISV. Bovendien wil de gemeente 230.000 euro aan ISV-gelden die ze eerder kreeg voor Arnestein nu overhevelen naar Ramsburg. De Oostperkweg is de doorgaande route over bedrijventerrein Rams burg en is sinds de opening van de N57 ook een belangrijke route naar hét centrum van de stad. Mid delburg wil het oude bedrijventer rein omvormen tot een aantrekke lijke entree. Verlegging van de Oostperkweg is daar onderdeel van. De gemeente heeft inmiddels praktisch alle grond in handen om met de aan leg van de nieuwe Oostperkweg te beginnen. De kosten bedragen 14,6 miljoen euro, inclusief het mil joen dat nodig is om de grond schoon te maken. Het gaat om 4500 kubieke meter grond. Onderzoek heeft uitgewezen dat de grond op Ramsburg bijna over al vervuild is. Er zit vooral veel puin in de grond. Schoonmaken van de bodem is een voorwaarde om het bedrijventerrein te kun nen omvormen tot een aantrekke lijk gebied om te wonen en te wer ken. De plannen voor Ramsburg behelzen zo'n 550 woningen en ruimte voor kantoren, nieuwe be drijven en voorzieningen. Het mil joen dat nu nodig is gaat niet over de sanering van het hele gebied, maar alleen het deel van de verleg ging van de Oostperkweg. ISV-gel den komen van het Rijk. De 31 gro tere steden krijgen het geld recht streeks uit Den Haag. Kleinere ste den kunnen er ook een beroep op doen, maar de aanvraag loopt dan via de provincie. we campings, maar vooral her structurering is van belang", zegt Verseput. Uit onderzoek is geble- strak vastpinnen op percentages. Ook kwaliteitsverbetering blijft een speerpunt. „Niet zozeer nieu- MIDDELBURG - Anke Luitwieler-But- ter uit Nieuw- en Sint joosland is gisteren benoemd tot Lid in de Or de van Oranje-Nassau. Ze omving de koninklijke onderscheiding voor haar inzet op maatschappe lijk en kerkelijk vlak. Zo was ze eind jaren zestig gedu rende tien jaar secretaris deputaat- schap Zending Gereformeerde Ge meenten en zette ze zich in als jeugdwerker in de Rotterdamse wijk Crooswijk. Later organiseerde ze slotbijeenkomsten van het kringwerk in de Ontmoetingskerk in Middelburg. Al dertig jaar is ze voorzitter, organisator en verzor ger van 'de Ochtenden', een intfa- tief van het interkerkelijk vrouwen werk van de Nederlandse Her vormde Kerk in Middelburg. Ver der was ze organisator van de Schuurweek in Nieuwland en be stuurslid van basisschool de Weg wijzer. Ook is ze vrijwilligster bij Emergis in Kloetinge. Anke Luitwieler-Butter V. kunnen bieden. De openingstijden van de winkels zijn bijvoorbeeld niet eenduidig. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21