Protest truckers op snelweg twee ton bij controle Fiscus int auto Kamer tegen steun Borssele 2 Dubbele lasten Storm Schotland 'Bekertje koffie' lekt weg in Sas van Cent VRIJDAG 9 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 294 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN WEGTRANSPORT Actie richt zich maandag tegen inzet goedkope chauffeurs uit Oost-Europa Autofabrikanten tonen weer lef op de Tokyo Motor Show rotterdam - Vrachtwagenchauf feurs voeren maandag actie tussen u.oo en 12.00 uur door niet harder dan zestig kilometer te rijden op de Nederlandse snelwegen. De actie - een initiatief van de be langenorganisatie van kleine trans portbedrijven Vern - richt zich te gen de inzet van goedkope Oost-Europese chauffeurs in het wegtransport. Hoeveel mensen meedoen, is onduidelijk. De verkeerspolitie van het KLPD houdt de actie scherp in de gaten en adviseert weggebruikers maandagochtend goed op- de ver keersinformatie te letten. In over leg met het verkeersteam van het Openbaar Ministerie is onder meer bepaald dat de actievoerende truckers bij drie rijstroken op de linkerrijstrook mogen rijden. Het gebruik van de vluchtstrook mag. niet en zestig kilometer geldt als minimumsnelheid. Vern-voorzitter Klaas de Waardt waagde zich gisteren niet aan schattingen over het aantal actie voerders. „Maar het enthousiasme is behoorlijk groot." Hij verwacht geen grote verkeersproblemen. „Wij hebben het rustigste deel van de dag gekozen en afspraken ge maakt met het KLPD." Volgens Vern zijn vooral kleine bedrijven de dupe van 'oneerlijke concurren tie' door Oost-Europese chauffeurs die veel minder zouden verdienen dan hun Nederlandse collega's. Ook de verkeersveiligheid zou in het geding zijn omdat de chauf feurs uit onder andere Polen en Roemenië vaak niet goed zouden zijn opgeleid. Vern zegt met de actie druk te wil len zetten op de Nederlandse over heid en de Europese Commissie om aan de gewraakte praktijken een einde te maken. AJm pagina 3: commentaar mmsm/ÊÊÊÊtm Actie truckers is te gevaarlijk reageer op www.pzc.nl SAS VAN CENT - Hulpdiensten zijn gisterochtend even voor half tien massaal uitgerukt na de mel ding van een lekkage op het spoorwegemplace ment in Sas van Cent. Brandweerlieden met gas maskers trokken het terrein op waar de lekkende tankwagon stilstond. Het bleek om een kleine lek kage te gaan van een benzineachtige stof. Veel meer dan een 'bekertje koffie' is er niet vrijgeko men. De benzineachtige stof lekte weg via een vermoedelijk niet goed afgesloten deksel op de wagon, die op weg was naar Dow. Om half elf was het probleem opgelost. Van gevaar voor de omgeving is geen sprake geweest, meldde de Vei ligheidsregio Zeeland. De politie stelt een onder zoek in naar de oorzaak. foto Roland de Jong reacties: 211 Internetreacties maken krantensite levendig den haag - De Tweede Kamer wil niet dat belastinggeld wordt ge stopt in de bouw van een tweede kerncentrale. Dat blijkt uit een rondgang langs Tweede-Kamerfracties. Gedepu teerde Kees van Beveren wil dat het Rijk financieel bijdraagt aan de bouw van een nieuwe kerncentra le. Hij gaat steun vragen aan minis ter Maxime Verhagen (Energie) en de Tweede Kamer. Die ziet er niets in. „We steken geen subsidie in windmolens en niet in kernener gie", stelt Roland van Vliet (PW). „Wat mensen nog steeds niet be grijpen: het geld is op. De laatste euro's zijn naar Griekenland ge gaan. Dus als gedeputeerde Van Be- veren geld wil, dan moet hij dat in Griekenland halen." GroenLinks hegft de minister vragen gesteld. pagina 22: Kamerfracties voelen niets voor rijkssteun middelburg - Zeeuwen worden voorzichtiger op de woningmarkt. Dat is de ervaring van makelaars en banken. De laatste tijd komen er nauwelijks nog gevallen bij van mensen die met dubbele woonlas ten geconfronteerd worden omdat ze hun huis niet kunnen verko pen, maar wel al een ander huis jben gekocht. pagina 2 en 3: Zeeuwen voor zichtiger op woningmarkt edinburgh - Extreme stormen heb ben gisteren Schotland lamgelegd. Treinen reden niet, veerboten ble ven aan de wal en belangrijke bruggen waren gesloten. Ook het vliegverkeer had last van de storm. Rijkswaterstaat verwacht vandaag rond 15.00 uur een waterstand van drie meter boven NAP bij het meetpunt Roompot-buiten nabij de stormvloedkering. Dat is het peil waarop de kering dicht gaat. 8 "7 1688"555530 goes - De politie en de belasting dienst hebben gisteren bij geza menlijke controles in Goes en Ka- pelle voor 190.130,97 euro aan be lastingschuld geïnd. Als onder pand voor nog te betalen belasting schulden werd voorlopig beslag ge legd op 112 auto's. Van vier automobilisten die niet konden betalen, is de auto in be slag genomen en direct wegge sleept. Bij de ochtendcontrole aan de Oude Rijksweg in Kapelle werden 998 voertuigen gecontroleerd, 's middags aan de Anthony Fokker straat in Goes zijn 3915 voertuigen nagegaan. Er werden ook zeventien boetes opgelegd, onder meer voor overbe- lading van het voertuig, te donker getinte ramen, ontbreken van de APK-keuring en rijden onder in vloed van alcohol. Vanmiddag zon 8° Zevenklapper Lyon: wanprestatie of omkoping 10 93556,25 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Eurotop in ban van nervositeit 4§fëj|H|9 EUROPESE CENTRALE W W BANK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1