PZC 'Maak alstublieft geen tweede wond' Zeeland 'Nynke heeft goed gekeken' Sluimertaal 19 Getuigen gezocht van poging tot aanranding Vlissinger met 40 km/u over snelweg Volgende maand start ruiming van bommen almanak WALCHEREN 18 en 19 NIEUW THEATER Middelburgers geven hun mening over schouwburg in Molenwaterpark OM eist celstraf tegen dealers Scheldestraat Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel middelburg - Een bomvolle pu blieke tribune in de raadzaal van het Middelburgse Stadskantoor, twaalf insprekers én kinderen die jonge bomen binnenbrachten: de commissievergadering over de bouw van een theater in het Mo lenwaterpark trok gisteravond veel belangstellenden. Enkelen zelfs met spandoek: 'Theater bouwen. Lees eerst de financiële bijsluiter en raadpleeg daarna uw huisarts'. Van de insprekers pleitten er drie - zij het in twee gevallen met kantte keningen over de invulling ervan - vóór het plan een theater in het park te bouwen. Eén zei een klei ner theater te willen. De acht ande ren verkondigden niets te zien in het plan en willen het park park la ten. Een aantal van hen waren om wonenden, verenigd in de Vereni ging Stadspark Molenwater. Inspreker C. Jeras pleitte ervoor het theaterplan voorlopig 'in de kast' te zetten en te wachten 'op betere tijden'. „Ondertussen moet gekeken worden naar een geschik te locatie. Ik wil de gemeenteraad vragen corrigerend op te treden. Maak alstublieft geen tweede wond." Ook Cees Leijnse is voor stander van een pas op de plaats. „Raad, neem op 19 december een wijs besluit. Er is geen haast." Marianne Golsteijn nam het, na mens de Tuin van Zeeland, op voor de monumentale bomen in het park die door de bouw van een theater gevaar zouden lopen. „Sommige bomen staan op vijf meter van de bebouwing. Dat is te weinig, dan gaan bomen dood." Golsteijn zei daarom te 'hopen op een kleiner theater'. Petroesjka Sterk vroeg namens de amfibieënwerkgroepaandacht voor de ongeveer vijftien rug- streeppadden in het park, die de bouw niet zouden overleven. „We hebben een zorgplicht. De padden verhogen de natuurlijke en histori sche waarde. Ze komen in geen en kele binnenstad voor." Volgens inspreker Hans Wind heeft wethouder Albert de Vries de gemeenteraad niet volledig geïnformeerd in het schouwburg dossier. De Vries zei later in de ver gadering er moeite mee te hebben dat er op zijn persoon wordt ge speeld. „Een beetje onfrisse kant van de discussie. Want het hele college gaat erover." De gemeenteraad neemt 19 decem ber een besluit over de opdracht voor het definitief ontwerp voor een theater op het Molenwater. MIDDELBURG De politie zoekt getuigen van een poging tot aanranding gisteren in Middelburg. Een dertienjarig meis je fietste rond 09.00 uur in het tun neltje onder de Schroeweg in Mid delburg. Vier fietsende jongens uit tegenovergestelde richting lieten haar stoppen, pakten haar arm beet en sloegen dreigende taal uit. Ge tuigen kunnen bellen naar 0900-8844. HEINKENSZAND Een 28-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van woensdag op don derdag aangehouden omdat hij slin gerend en met een gang van 40 ki lometer per uur over de A58 reed. Politieagenten hielden hem om streeks vier uur aan ter hoogte van Heinkenszand. De man heeft geen rijbewijs en weigerde een blaas- en bloedtest te doen. Hij is meegeno men naar het bureau. NIEUWVLIET-BAD Het werk om de Verdronken Zwar te Polder bij Nieuwvliet-Bad hele maal van explosieven te ontdoen, begint in januari. De locatie werd net na de oorlog gebruikt om ex plosieven te laten ontploffen, maar dat lukte niet altijd. Daardoor wor den er nog regelmatige niet-ge- sprongen exemplaren gevonden. Het terrein wordt daarom de ko mende tijd helemaal opgeschoond. Hij heeft alles mee, die jonge Nieu- werkerker. Hij ziet er goed uit, is mu zikaal, speelt een aardig partijtje ten nis, is ondernemend en draagt een stevig steentje bij aan de opvoeding van zijn kinderen. Eigenlijk heeft'ie maar één makke; hij praat soms in zijn slaap. En dat biedt, weet vrouw lief, een onthullende kijk in de psy che van haar partner. Als hij weer Tip? redactie@pzc.nl eens nachtelijke communicatieve nei gingen heeft ligt zij met gespitste oren naast haar lief. je weet tenslotte maar nooit wat hij er in zijn slaap al lemaal uitflapt. Meestal blijft het bij opvoedkundige vermaningen aan de kinderen. Eén keer produceerde hij een nadenkertje: „Met dwergwerpen gooi je al snel te ver", klonk het. Het hield haar nog lang wakker. middelburg - De zesjarige Nynke Bouwman van basisschool de Ce derhof in Middelburg heeft een aangeboren tekentalent. Zij is een van de winnaars van de tekenwed strijd van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Haar tekening staat nu op een echte ka lender afgedrukt. „Ik heb een mevrouw met een helm getekend", zegt Nynke. De fietshelm was immers het onder werp van de wedstrijd. Kinderen van 149 basisscholen uit de hele provincie hebben eraan meege daan. Dat Nynke een van de win naars is geworden, is dus heel bij zonder. De fietshelm die Nynke getekend heeft, is allerminst saai te noemen. Er staan koeien op afgebeeld en ze heeft lekker vrolijke kleuren ge bruikt. „We hebben een fietshelm laten zien in de groep", zegt Sigrid Haak, die Nynke in de klas heeft. „Nynke heeft heel veel oog voor diepte en details, dat zie je niet vaak op die leeftijd. Ie kunt zien dat ze goed gekeken heeft naar die helm. De gaten die in zo'n fiets helm zitten, heeft ze bijvoorbeeld goed nagetekend." Nynke wint een oorkonde, een waardebon en natuurlijk de kalen der. Ook juf Sigrid heeft geluk. Naast de kalender en de oorkonde, krijgt zij een cheque van 350 euro voor de school. Nynke Bouwman met haar prijzen, waaronder de kalender van Verkeersveiligheid Zeeland met daarop haar tekening. foto Ruben Oreel Vrijdag 9 december 2011 De barkrukken van Ritthem zijn eindelijk weer bezet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17