Na zoveel omwegen elkaar toch vinden Voorlopig afscheid rockband Dan Musk uit 15 donderdag 8 december 2011 Zo hoog schat ik Wim T. Schip pers niet in, maar toch zie ik de man graag als zo'n moderne 'uo- mo'. Hij volgde een opleiding aan wat later de Rietveld Academie zou heten (maar maakte die niet af). Hij was en is actief als beel dend kunstenaar, schrijver, televi siemaker, presentator. In al zijn werk schuilt iets geniaals en iets grilligs. Zijn beeldend werk is min of meer conceptueel. Ik houd van zijn 'To rentje van Drienerlo' (verzonken in een vijver op de campus van de Universiteit Twente) en vooral van zijn zwevende steen boven een sokkel, met op de vier zijden de woorden 'Het', 'Is', 'Me', 'Wat'. Dat is dan ook de titel van het ob ject, een fraai technisch hoogstand je, maar ook een doorgestoken kaart. Nu te zien aan de ingang van Museum Boijmans Van Beu- ningen in Rotterdam. Het vernufti ge en het bedrieglijke, het myste rieuze en het platvloerse, het intie me en het ordinaire bij elkaar ge bracht, dat is wat zijn werk ken merkt. Ook zijn televisie- en to neelwerk. We gaan het niet meer hebben over zijn Going to the Dogs, een voorstelling voor zes herdershon den. Nog wel even over zijn voor laatste toneelstuk, Wuivend graan. vooruit te blikken. Het zal voorlo pig allemaal hetzelfde zijn, en dat is al helemaal niet meer om te la chen, want de prijs van de veran dering wordt steeds hoger. Maar de maatschappelijke trend (wat een akelig ding) wil het anders, en dus staan de theaters weer bol van de eindejaarsshows. En wat blijkt: we hebben al een paar jaar onze ei gen Zeeuwse eindejaarskomiek. Maikel Harte. Ik ken hem nog niet, maar ik ga zeker kennismaken. Kansen genoeg. Uit de fragmenten op YouTube blijkt alvast dat hij er wel wat van kan. Verhalen en liedjes, soms knap in elkaar gestoken, muzikaal boeiend genoeg, en als kers op de Uomo universalis is een oud begrip, maar al tijd opnieuw een jong ideaal. De man (of vrouw) die vele talenten heeft en ze ook allemaal naar harten- lust uitleeft. Leonardo (da Vin ei) is zo'n oud voorbeeld. On langs gelezen dat hij een IQ^van 220 gehad moet hebben. Kees Hulst (links) en Titus Muizelaar in Het laatste nippertje. taart dat alles ook nog eens in het Zeeuws-Vlaams. Maar hij zal ver staanbaar zijn, en niet overdreven sappig, deze 'Eindejaarsshow'. 'Het laatste nippertje', dinsdag 13 december in Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur 9 'When Harry met Sally, vrijdag 16 december in De Mythe in Goes, 20.00 uur. Maikel Harte, wo 14 en do 15 december in Ledeltheater in Oostburg (20.15 uur), vr 16 december in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur), za 17 december in De Mythe in Goes (20.00 uur) en zo 18 t/m di 20 december in Scheldetheater in Terneuzen (20.00 uur). snap ik de artistieke uitdaging nog nét wel). Aan de andere kant is het wel een heel sterk thema. Hoe veel vriendschap kan er zijn tus sen een man en een vrouw? En aan de derde kant is het natuurlijk ook een erg romantisch verhaal: na zoveel omwegen elkaar dan toch vinden. Romantisch en na tuurlijk ook humoristisch. Isa Hoes en Daniel Boissevain spelen op 16 december in Theater de My the in Goes de hoofdrollen in deze speelse relatiekomedie. Het einde van het jaar nadert. Per soonlijk vind ik het in de politiek en de economie zo'n grauwe soep geworden, dat ik totaal geen be hoefte meer voel om terug- of Geprezen (in de Volkskrant) met de woorden 'gek, maf en prachtig'. En terecht. Destijds (2007) in de re gie van Titus Tiel Groenestege, met acteerwerk van onder ande ren Titus Muizelaar en Kees Hulst. Diezelfde mensen maken nu de nieuwste Schippers: Het laatste nip pertje, op 13 december in de Stads schouwburg van Middelburg. Niet te missen. Ook veelbelovend is When Harry met Sally. De film hit omgebouwd tot een toneelstuk. Aan de ene kant is het misschien een armoede aan idee ën dat een knalgoede film zo no dig moet worden 'omgebouwd' (al Dan Musk De Zeeuwse rockband Dan Musk houdt - voorlopig - op te bestaan. Om de fans te bedanken is er zaterdag een af- scheidsoptreden met verschillende gastmuzikanten in De Spot in Mid delburg, daar waar het viertal drieënhalf jaar geleden ook zijn eerste concert gaf De reden om de activiteiten stil te leggen zijn studieplannen in het buitenland. Drummer Otto Boe- kesteijn gaat een halfjaar naar Miami, terwijl bassist Joost Adriaanse voor vier maanden naar Noorwegen vertrekt. De twee overblijvende bandleden, Redmar Hiemstra en Demi van de Worp, sluiten niet uit dat ze Dan Musk voortzetten met twee ande re muzikanten. „We vinden het al lemaal superjammer dat de band uit elkaar valt. Natuurlijk moeten Joost en Otto hun droom verwe zenlijken en naar het buitenland gaan. Maar we zien de band alle vier als hobby nummer 1. Vandaar dat Redmar en ik de band graag voortzetten", aldus Van de Worp. Dan Musk, zaterdag in De Spot in Middelburg. Support: Cees en Mees (bluesrock). Zaal gaat open om 21.00 uur. Zie ook www.danmusk.nl. Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69