binnenland 15 Eurocommissaris Kroes ontkent te harde aanpak 5.- korting per levensjaar! operaties 08 09 10 prominent Ontdek de grootste collectie banken bij de zitspecialist! VEERE in 't centrum CCZ: negen jaar een relatie met cliënte Extra bezuinigen op kinderopvang dreigt Zitten, relaxen of liggen? 3 functies voor de prijs van 1! Qf: Bon voor een gratis brochure donderdag 8 december 2011 BS898S33gaBam«flMI«»5S^^ a.s. weekend KERSTMARKT Zaterdag en zondag 11.00 -17.00 uur. U koopt hier de leukste ces. Het is mogelijk veroorzaakt door de aardbeving van 1992. Aan de mijngangen als oorzaak wordt ge twijfeld. Dan zou de verzakking gro ter zijn. foto Bas Quaedvlieg „Behandelingen waarvoor we nu al doorverwijzen, blijven we door verwijzen", zegt Jaap Nelemans van het ADRZ. „Borstkankeropetaties deden we al. En daarvoor voldoen we ook aan de normen, dus die blijven we doen. Net als operaties voor long kanker en operaties aan de dikke darm." De twee Zeeuwse ziekenhuizen zijn door de zorgverzekeraars niet aangewezen als ziekenhuis waar een bepaalde complexe behande ling geconcentreerd moet worden. ASSEN - Negen jaar had een psy chiatrisch verpleegkundige van GGZ Drenthe een relatie met een cliënte. Dat bleek gisteren tijdens een kort geding in Assen. De ver pleger stelt dat het seksuele con tact onder dwang van de vrouw plaatsvond en stapte naar de rech ter, nadat hij werd ontslagen. De man eiste uitbetaling van salaris. De cliënte maakte melding van de relatie: zij meldde het als seksueel misbruik. De verpleger zegt dat hij jaren in angst leefde omdat de vrouw dreigde zichzelf en haar dochter te doden als hij zou vertel len over hun verhouding. Hij ver wijt de GGZ dat die het verhaal van de patiënte zomaar aannam. DEN HAAG - Eurocommissaris Nee- lie Kroes ontkent dat ze Nederland se banken die staatssteun hebben gekregen te hard heeft aangepakt. Kroes kreeg dat verwijt de afgelo pen weken van verschillende getui gen die voor de parlementaire en quêtecommissie verschenen. Maar de Nederlandse eurocommissaris zei gisteren slechts haar werk als Europees Commissaris voor mede dinging te hebben gedaan. „Ik heb steeds het belang van de stabiliteit van het financiële stelsel voor ogen gehad, maar ook het be lang van een gelijk speelveld", zo hield ze de commissie voor. Van het verwijt dat Kroes door haar opstelling zou hebben bijge dragen aan de ondergang van For ds, wilde ze niets weten. De voor malige vicevoorzitter van Fortis, Jan-Michiel Hessels zei vorige week dat Kroes Fortis met een enorm verlies opzadelde door te ei sen dat Fortis het ABN-onderdeel HBU (Hollandsche Bank Unie) af moest stoten. Dat leidde, doordat er maar één potentiële koper was, tot een fors boekhoudkundig ver lies en tot kostbare vertraging in het fusieproces. Toen de Nederlandse staat ABN Amro later nationaliseerde, kreeg ABN met hetzelfde probleem te maken. Nadat de Nederlandse staat bekend had gemaakt ABN Amro en de Fortis Bank Neder land te willen samenvoegen, kwam de Brusselse eis dat HBU verkocht moest worden opnieuw op tafel. Volgens Kroes was dat no dig omdat anders de kredietverle ning aan het midden- en kleinbe drijf in gevaar zou zijn gekomen. Op veel vragen van de enquête commissie bleef Kroes gisteren het antwoord schuldig. Ze zei ze niet te kunnen beantwoorden vanwege haar geheimhoudingsplicht of om dat het zaken betreft die nog on der de rechter zijn. Oud-minister Wouter Bos vindt dat het financieel toezicht in Ne derland beter moet en doorzichti ger om te voorkomen dat we nog eens verzeild raken in zo'n finan ciële crisis als in 2008. Volgens de toenmalige minister van Financiën is de huidige Wet financieel toe zicht 'niet meer van deze tijd'. Vol gens Bos was de 16,8 miljard euro die de Nederlandse staat in 2008 betaalde voor Fortis Bank Nederland en ABN Amro 'accepta bel'. en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis k en gratis parkeren! k vvww.kerstmarktveere.nl DEN HAAG - Minister Henk Kamp van Sociale Zaken kan niet uitslui ten dat hij de komende jaren meer moet bezuinigen op de kinderop vang dan het kabinet eigenlijk van plan is. Kamp gaf gisteren deze waarschu wing af, nadat in de Kamer voor stellen werden gedaan die juist extra geld kosten. De minister doel de op de onzekere economische si tuatie. - - Ontdek de multifunctionele banken van Prominent! Verstelbare banken die zich aanpassen aan het moment. U kunt ze gebruiken als fauteuil of als sofa. We hebben ergonomisch zitten en volslagen ontspannen loungen bij elkaar gebracht. Drie functies in één bank: zitten, relaxen, liggen en alles wat ertussen zit. Dankzij de hoge kwaliteit, gaat u jarenlang van uw bank genieten. Elke dag. Bel 0341 - 26 06 76 voor een uitgebreide brochure of kom snel naar de showroom. Relaxbank Bali Op deze relaxbank kunt u net zo ge makkelijk een uurtje wegdromen als een geanimeerd gesprek voeren. Vanaf1590.~ Relaxbank Scala Dwingt respect af door zijn krachtige vormen en stoere eenvoud. Het ontwerp is strak, maar tegelijk vorstelijk en hui selijk. Vanaf Relaxbank Farfalla Dé oplossing voor de momenten dat u toe bent aan rust zonder dat u naar bed wilt gaan. Vanaf Relaxbank Mobius Uitgevoerd in warm bruin is hij de favoriete bank van mensen die houden van rust en harmonie. Vanaf1390." Geldig bij aanschaf van een bank op maat. Niet geldig i.cm met andere acties. Bezoek een winkel bij u in de buurt Amstelveen Handweg 133 Naafden Energlellia.it 14a Dell Eindiiovenscweg 30 Gerlnchem£33D Efyisedjl Jab V Wolvega Industrieweg roe ZutphenGerrlUcnwcgit (gevestigd rn FC Zwolle stadion) ma Dm yr open van io nS uur ra van 10-1; uur mdcieshowrooms staan 00 www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 Eerst thuis i proefzitten? A JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr [jj] Mevr Q Adres Postcode i p'aats 1 Telefoon E-mail 0341-26 06 76 Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het past! P1pzc_wk49-3 Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr 707,8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5