zeeland 123 iedereen worden gedragen WE! NSKAAR' fE N! VERSCHOORE AAffi Elektrische regiotaxi's in Zierikzee en Goes 'Toeristische basis op Schouwen is stevig' H berco veel voordeel Bijna groen licht voor private jachthaven Bloemetje voor chauffeurs, van de leerlingen Bgg5B988g2aESa^g®i Ontwerp nu nóg makkelijker eigen 2-0(2. kom naar de winkel en bespreek uw wensen of download onze bestelsoftware 1 op www.verschoore.nl/software SPRINTPHOTO SERVICES ^1 www.verschoore.nl donderdag 8 december 2011 mmsmsBssmsiemmm loopt nu vier jaar en is aan ver nieuwing toe. Een drastische be leidswijziging zal er niet komen, als het aan Verseput ligt. Het blijft bij toevoeging van twee beleids keuzes en het aanscherpen van het beleid dat de afgelopen jaren ook is gevoerd. Het thema 'kiezen voor water' wordt toegevoegd als nieuw punt. Dit is een logisch ver volg op de vaststelling van de toe komstnota 'Tij van de Toekomst'. Watersport (inclusief sportduiken) moet worden gestimuleerd en de watersportvisie wordt uitgevoerd. De digitale bereikbaarheid is ook toegevoegd als speerpunt. Met na me deze ontwikkeling gaat heel hard. Steeds meer wordt geboekt via het internet. Maar ook snel even kij ken of de zon wel schijnt vóór de auto wordt gepakt voor een dagje strand. Of met de smartphone in de hand een gps-wandeling ma ken door het bos wordt steeds ge woner. Toeristische informatie moet digitaal ontsloten zijn en de winkels zijn bijvoorbeeld niet eenduidig. foto Dirk-Jan Cjeltema door Joeri Wisse zierikzee - Mensen die gebruik maken van de regiotaxi in Zierik zee of Goes worden vanaf volgend jaar met een elektrische auto naar hun bestemming gebracht. De ge meenten Schouwen-Duiveland en Goes hebben elk 15.000 euro uitge trokken voor de aanschaf van drie volledig elektrisch aangedreven personenauto's. „De aanschaf van de elektrische au to's is onderdeel van de nieuwe aanbesteding. Die gaat vanaf 1 au gustus 2012 in", zegt Peter Verburg van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio. (SWVO) Momenteel wordt onder zocht welk type auto het meest ge schikt is. „We zijn nog in onder handeling met verschillende mer ken", vertelt Verburg. „Het wordt in elk geval een personenauto, dus Schouwen-Duivelandpas speelt daarin een belangrijke rol als het aan het college ligt. Nieuwe media (zoals twitter of facebook) moeten worden toege past en initiatieven op het gebied van 'interactieve beleving' worden gestimuleerd. Ook de onderne mers in de toeristische sector wil len zelf willen inzetten op promo tie en marketing. De speerpunten uit de vorige nota zoals behoud van eigenheid, kie zen voor samenhang of kiezen voor kwaliteit blijven ook de ko mende jaren belangrijk. „We heb ben de doelstellingen wel wat bij gesteld", zegt Verseput. De bijstel ling zit vooral in het minder strak vastpinnen op percentages. Ook kwaliteitsverbetering blijft een speerpunt. „Niet zozeer nieu we campings, maar vooral her structurering is van belang", zegt Verseput. Uit onderzoek is geble ken dat Schouwen-Duiveland rela tief veel verouderde vakantiepar ken heeft. et jaar 2011 gaat naar ver wachting de boeken in als een slecht seizoen voor de toeristische sector, maar die kan volgens de gemeente Schou wen-Duiveland wel wat hebben. „De toeristische sector op Schou wen-Duiveland stabiel, zowel in banen als in vestigingen. We heb ben een stevige toeristische basis op het eiland", aldus het evaluatie rapport van het gemeentelijk Actie programma 'Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme'. Sinds de introductie van het actie programma in 2004 is op Schou wen-Duiveland behoorlijk wat in gang gezet op toeristisch-recreatief gebied. Zo is er een knooppunten systeem opgezet en een water sportactieplan opgesteld. Ook zag de nota kamperen het levenslicht, werd aan de nota Strand een actie programma toegevoegd en is de nota kamperen afgerond. Om de veiligheid in de Westhoek te waar borgen werd een convenant afge sloten en wordt gewerkt aan het Keurmerk Veilig Uitgaan. Het Masterplan Renesse daarente gen is nog niet afgerond en hetzelf de geldt voor hef streven naar het versterken van de cultuurhisto rische beleving door toerist en re creant van Schouwen-Duiveland. Gouwe ouwe op het wensenlijstje van gemeente en recreatieonderne mers is het realiseren van een elk- weervoorziening. Het toerisme speelt een belangrijke rol voor wat betreft de werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland. Volgens cij fers van de Kamer van Koophan del is het aantal toeristisch gerela teerde banen op het eiland zelfs met 9,3 procent toegenomen en daarmee scoort Schouwen-Duive land binnen Zeeland het hoogste van alle regio's. Op Schouwen-Duiveland wordt door toerist en recreant ook het meest uitgegeven: 33 euro per per soon per vakantiedag. Voor wat be treft vakantiespreiding is Schou wen-Duiveland vooral aantrekke lijk in voor- en hoogseizoen. Vijfenzestigplussers en vijftigers zonder kinderen vinden het ei land weliswaar aantrekkelijk, maar deze doelgroepen trekken vooral naar Walcheren, de Bevelanden, Tholen en Zeeuws-Vlaanderen. Desalniettemin is Schouwen-Dui veland binnen Zeeland met 2,5 miljoen overnachtingen per jaar koploper. Het aantal overnachtin gen is stabiel. Groei is op dit vlak volgens de gemeente niet te ver wachten. Vooral in voor -en nasei zoen is nog wel winst te behalen, zowel in aantal vakanties als in de besteding van toerist en recreant. Werken aan verbetering van het toeristisch product mag, zo wordt benadrukt, niet ten koste gaan van natuur en cultuur op het eiland. lange vorststraat - goes scharendijke - Echt groen licht is er nog niet, maar de meerderheid van de gemeenteraad lijkt wel voorstander van privatisering van de jachthaven Scharendijke. De ge meenteraad wil alleen nog uitleg over mogelijke risico's die de ge meente loopt bij de loswal haven Kloosternol. De wethouder kon daar tijdens de commissievergade ring geen antwoord op geven. De meeste fracties hebben aangege ven vertrouwen te hebben in de watersportvereniging Scharendijke die de jachthaven gaat overnemen van de gemeente. Eind deze maand valt de definitie ve beslissing over de privatisering van de haven. GOES - Scholieren van het Edudel- ta College in Goes waren woens dagmorgen extra vroeg uit de ve ren. Op de Dag van de Chauffeur wilden zij op vijf grote busstations bloemstukjes uitreiken aan de bus chauffeurs die hen elke schooldag weer vervoeren. De leerlingen stonden op de busstations Tholen, Temeuzen, Zierikzee, Goes en Middelburg. Yvonne Husslage van Connexxion en Veolia Transport kan de actie enorm waarderen. „Wij vinden het een mooi gebaar van de leerlingen om onze chauf feurs zo in het zonnetje te zetten." niet geschikt voor mensen met een scootmobiel." De auto's worden gestationeerd in Goes (2) en Zierikzee (1). „De meeste elektrische auto's kunnen maximaal 250 kilometer per dag rij den. Daarom zullen ze in de prak tijk vooral de korte ritjes van vier, vijf kilometer rijden, bijvoorbeeld naar het ziekenhuis of naar de stad." Met de aanschaf van de 'groene' taxi's willen de samenwer kende gemeenten het goede voor beeld geven. „Het kan ook voor de taxibedrijven een stimulans zijn om zelf ook elektrische auto's aan te schaffen." Omdat het een om een proefpro ject gaat, doen ook de provincie en energiebedrijf Delta mee. Die laatste partij zorgt bijvoorbeeld voor de aanleg van oplaadstations bij het taxibedrijf die de aanbeste ding van het WMO-vervoer wint. UW l ■MIHKggg Hulst I Oostburg I Terneuzen I Goes I Middelburg I Zierikzee Bergen op Zoom I Breda I Den Bosch I Etten-Leur I Oosterhout I Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59