winkelen op Tholen' zeeland 125 j Thoolse raad baalt van vertrek UWV-werkplein korting ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE afgelopen jaar grotendeels gevuld Nieuwe winkels Hulst wil uitstel Stralende 103-jarige Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Riverdale, Riviera-maison, Silk-ka, Lifestyle home collection, Van der Leeden mandwerk, Pip Home, Countryfield, Zusss www.bouwmanlifestyle.nl domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 donderdag 8 december 2011 KAPELLE - „Op naar de 103", sprak toenmalig burgemeester Siebe Kramer van Kapelle vorig jaar al, op verjaardagsbezoek bij de heer J. Rouw, die toen 102 werd. Die woorden waren profetisch, want Rouw zat er gisteren weer stralend en een jaartje ouder bij in het restaurant van zorgcentrum Ceder hof. Ditmaal kwam burgemeester Anton Stapelkamp namens de gemeente Kapelle. Tot ieders verrassing wipte ook Kramer nog even langs om per soonlijk zijn felicitaties te geven. foto Ronald den Dekker Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Rosner, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans. B Daar is Wim Brevet van de Thool se Ondernemers Federatie, die ook in de werkgroep zit, het van harte mee eens. De gunfactor is daarbij volgens hem erg belang rijk. „Maar mensen hebben ook al le reden om in het eigen dorp te winkelen", stelt hij. „De service en betrokkenheid is vaak veel groter dan in de grote stad. Bovendien vind ik dat we er trots op mogen zijn dat de drie grootste kernen in de gemeente nog zo'n relatief groot winkelaanbod hebben." Ook al is het winkelaanbod flink verbeterd en zijn er nog maar weinig leeg staande panden, de werkgroep gaat zeker niet op z'n lauweren rus ten. „We houden de vinger aan de pols", stelt Hommel. „Bijvoor beeld als het gaat om middenstan ders op leeftijd, die geen opvolger hebben. Door dat vroegtijdig te sig naleren, kunnen we wellicht voor komen dat zo'n pand lange tijd leeg komt te staan." De wethouder denkt ook nog stappen te kunnen zetten als het gaat om de uitstra ling van de winkelgebieden en het verder professionaliseren van de middenstandsverenigingen. Ook is het nog altijd een grote wens van de gemeente om een 'trekker' naar Tholen-stad te ha len. Binnenkort staat een gesprek gepland met een bekende winkel keten. De wethouder heeft deze liever nog niet met naam en toe naam in de krant, maar laten we zeggen dat ze er ook rookworsten verkopen. Mede door de inspanning van de gemeente Tholen hebben in 2011 tien nieuwe winkels hun deuren geopend. In Tholen-stad zijn dat 't Kaeswien- keltje, groentewinkel Delicious, kle dingwinkel Zeebraaz, kinderkle dingwinkel 't Zeeuws Knopje, stof- fenwinkei Kantje Boord en Be You modeaccessoires. In Sint-Maartensdijk ging cafetaria 't Hoekske open. Ook schoon heidssalon Liesbeth is nieuw. Het winkelaanbod in Sint-Annaland werd uitgebreid met damesmode winkel Hebbes en 't Snoeperijtje. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeenteraad van Tholen is unaniem van mening dat het eeuwig zonde is dat het werkplein van het UWV ver dwijnt uit het gemeentehuis. En dat nu Tholen zulke goede werk loosheidscijfers kan presenteren. Als gevolg van landelijke bezuini gingen wil het UWV 70 van zijn 100 werkpleinen sluiten. Tholen is één van de vele gemeenten die zijn vestiging verliest. Al per 1 ja nuari 2012 wordt het werkplein in het gemeentehuis gesloten. Afgesproken is dat er in 2012 nog wel een paar keer per week ie- HULST - In navolging van andere Zeeuwse gemeenten pleiten ook burgemeester en wethouders van Hulst voor uitstel van het besluit voor de bouw van een tweede kerncentrale in Borssele. Het colle ge vraagt meer duidelijkheid, met name over de omvang van de fi nanciële risico's voor de gemeente. ter weer tegen hét lijf liep, vertelde hij me dat hij zo'n winkel ging be ginnen. Leuk, toch?" Mede door het beleid van de gemeente zijn in de drie grootste kernen het afgelopen jaar tien nieuwe win- kel(tje)s geopend. „We hebben weer een compleet aanbod", con cludeert Hommel. „Er zijn nog maar weinig dingen waar je de brug voor over moet. Mensen kun nen weer echt winkelen op Tho len, terwijl het vroeger vaak niet verder ging dan boodschappen doen." De wethouder zegt dat het nu aan de inwoners van de diverse kernen is om ervoor te zorgen dat de win kels overeind blijven. Simpelweg door er gebruik van te maken. Voorstraat in Sint-Annaland. foto Ronald den Dekker mand naar Tholen komt om per soonlijke gesprekken te voeren. Na 2012 moeten alle Tholenaren naar de vestiging in Goes. Veel fracties hebben daar moeite mee, zo bleek tijdens de commis sie samenleving. „In Goes sta je niet zomaar, zeker niet met het openbaar vervoer", stelde Annie Vogelaar (SP). Maar volgens wet houder Jan Oudesluijs is Breda het alternatief en dat is zeker zo ver. Bram van de Sande (CU) hield een pleidooi om op één of andere manier toch een soort van werk plein voor Tholen te behouden. „Daar moet toch een creatieve op lossing voor te bedenken zijn?" MNWMWS^SnMHHWH^SBnRMMMBBBMMHBKeSOMI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45