22 zeeland Elektrische regiotaxi's de leerlingen gevaarlijke paaltjes 'Mensen vinden het fijn dat ik bij ze langs kom' chauffeur',Vv°a°n Al zeventien meldingen HENGELSPORT JANPETER COIIGCtlG Het VrijwilligersHuis van de gemeente Borsele houdt morgenavond de ZGGUWSG Dag van de Vrijwilliger. Vijf genomineerden worden in het zonnetje ge- blGb krimpt Zet' on<^er w*e Matt-y Menheere-Raas en Kees Hoogesteger. donderdag 8 december 2011 GOES - Mensen die gebruik maken van de regiotaxi in Goes of Zierik- zee worden vanaf volgend jaar met een elektrische auto naar hun bestemming gebracht. De gemeenten Goes en Schou- wen-Duiveland hebben elk 15.000 euro uitgetrokken voor de aan schaf van drie volledig elektrisch aangedreven personenauto's. „De aanschaf van de elektrische auto's is onderdeel van de nieuwe aanbe steding. Die gaat vanaf 1 augustus 2012 in", zegt Peter Verburg van het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio (SW- VO). Momenteel wordt onder zocht welk type auto het meest ge schikt is. „Het wordt in elk geval een personenauto, dus niet ge schikt voor mensen met een scoot- mobiel." De auto's worden gestationeerd in Goes (2) en Zierikzee (1). GOES - Scholieren van het Edudel- ta College in Goes waren woens dagmorgen extra vroeg uit de ve ren. Op de Dag van de Chauffeur wil den zij op vijf grote busstations bloemstukjes uitreiken aan de bus chauffeurs die hen elke schooldag weer vervoeren. De leerlingen stonden op de bus stations Tholen, Terneuzen, Zierik zee Goes en Middelburg. Yvonne Husslage van Connexxion en Veolia Transport kan de actie enorm waarderen. „Wij vinden het een mooi gebaar van de leerlin gen om onze chauffeurs zo in het zonnetje te zetten en zijn er trots op dat de leerlingen en chauffeurs op deze manier met elkaar om gaan. Het geeft aan hoe persoon lijk het scholierenvervoer is in Zee land", zegt ze. Stichting Scholieren- vervoer Zeeland wordt gevormd door dertien Zeeuwse scholen. door Luc Oggel GOES - Bij de gemeente Goes zijn tot dusver zeventien meldingen binnengekomen van voor fietsers gevaarlijke paaltjes. Goes doet de komende maanden mee aan een project om ongeval len van fietsers door obstakels te verminderen. Inwoners van Goes kunnen aan het project bijdragen door situaties met gevaarlijke paal tjes op fietsroutes bij de gemeente te melden. Sinds de oproep vorige week is gedaan, zijn dus al zeven tien reacties binnengekomen. Tot en met 31 december 2011 kan ieder een gevaarlijke paaltjes melden bij de gemeente. Dit kan via e-mail (fietspaaltje@goes.nl) of via twit ter (@gemeentegoes met gebruik van #fietspaaltjegoes). Er moet worden aangegeven waar het paal tje zich bevindt en waarom het paaltje gevaarlijk is. Zo'n 60 pro cent van alle fietsers die in het zie kenhuis terechtkomen, zijn geval len of tegen een obstakel gebotst. r nieuws aeenp'Qe Zoveel vis zit er op dit moment onder onze Zeeuwse kust. Het is aan u om deze eens te gaan vangen... Hengelsport Janpeter - Scheldestraat 33 - Vlissingen - Tel: 0118-418313 DAG VAN DE VRIJWILLIGER door Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg moet door de opgelegde bezuinigingen het mes zetten in de collectie. Voor het komende jaar hebben di recteur Ton Brandenbarg en plaats vervangend directeur Marlies lon gejan al heel wat abonnementen op vakbladen en periodieken opge zegd en er worden minder boeken aangekocht. Dat zal volgens hen al leen maar toenemen omdat de subsidie van de provincie tot en- met 2014 elk jaar met drie ton wordt gekort. Ze laten dan ook we ten dat de collectie met 35 procent zal inkrimpen. „Als gevolg daar van zullen we straks lang niet m.eer alles in huis hebben en zul len klanten moeten uitwijken naar bibliotheken buiten Zeeland of lang moeten wachten omdat wij het materiaal moeten lenen van collega-instellingen", aldus Jongejan. Dat zal lang niet altijd lukken omdat die instellingen ook te maken hebben met bezuinigin gen, zo waarschuwt ze. Ze voorziet dat de bezuinigingen flink zullen doorwerken in de Zeeuwse samenleving. „Want met oude boeken kan je de kenniseco nomie niet stimuleren." Ook stu denten zullen volgens Branden barg 'vaker misgrijpen' als ze op zoek zijn naar informatie. Datzelf de geldt volgens hem voor juris ten, predikanten, managers en an deren die voor hun beroep of stu die informatie nodig hebben. Medewerkers van de Zeeuwse Bi bliotheek gaan wel in kaart bren gen wat de gevolgen zijn van het niet meer aankopen van bepaalde boeken en tijdschriften. Branden barg: „Wat wordt gemist en wat niet, dat willen we weten zodat we misschien toch nog bij kunnen sturen." Vanaf 2013 krijgt de instel ling ook nog 190.000 euro minder subsidie van de gemeente Middel burg. De bezuinigingen zullen geen gevolgen hebben voor de ope ningstijden. foto's Ronald den Dekker Matty Menheere-Raas doet al 21 jaar vrijwilligerswerk in zorgcentrum De Kraayert. „De bewoners zien me graag komen." door Frank van Cooten Matty Menhee re-Raas uit Lewe- dorp verricht al 21 jaar vrijwilligers werk voor zorgcen trum De Kraayert in haar dorp. Ze brengt koffie rond, doet spelletjes met de bewoners, gaat met ze naar buiten voor een wandelingtje of biedt gewoon een luisterend oor. „De mensen vinden het fijn dat ik bij ze langs kom voor een praatje. Daar neem ik uitgebreid de tijd voor. Ik ben niet zo van vlug, vlug." Matty is vroeger onder meer kraamverzorgster geweest. „Het verzorgende blijft in me zit ten." Ze kijkt hierbij haar man Adrie aan. „Voor deze baas doe ik al bijna vijftig jaar vrijwilligers werk", zegt ze lachend. De wandelingen met de bewoners koestert ze. „Zo ga ik met enige re gelmaat met een blinde man wan delen. Hij is normaal een stille man maar wil tijdens de wandelin gen van alles van me weten over de omgeving. Bewoners van De Kraayert kunnen hun verhaal doen bij me. Voor mij maakt het geen verschil of mensen dement of blind zijn. Voor mij zijn ze alle maal hetzelfde. Mensen die het fijn vinden dat er aandacht voor hen is." Toen Matty Menheere-Raas stopte met werken en haar kinderen de deur uit waren begon ze met haar vrijwilligerswerk in De Kraayert. Ze is acht tot tien uur in de week actief in het zorgcentrum voor de bewoners. Het doet haar deugd dat ze door de Ouderensoos Lewe- dorp en KBO Lewedorp is genomi neerd voor vrijwilliger van het jaar. „Ik heb het wel verdiend om genomineerd te zijn." Behalve De Kraayert doet ze ook vrijwilligerswerk voor de kerk. Zo verzorgt ze de bloemetjes. Een ruime stationwagon j voor een "krap" prijsje! HUU (0113}56 1812|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42