land s JihÉTsS? fi PZCL Stapavond coffeeshops is succes OPHEFFINGS UITVERKOOP Dubbel BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 VOORLICHTING Ouders van jongeren nemen kijkje bij Highlife en Aarden in Goes almanak Automobilisten Kapelle houden zich aan snelheid van div complete keukens en inbouwapparatuur Op zaterdag 10 december tussen 10.00 en 16.00 uur Lars Meiresonne 'zal een goede burgemeester zijn' Keukendesign Vlissingen b.v. Bellamypark 6, 4381 CJ Vlissingen Donderdag 8 december 2011 SiHfeH Vrijwilligerswerk doe je gewoon voor naaste en medemens 'Je kunt nu weer echt winkelen op Tholen' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.n! door Luc Oggel GOES - De 'stapavond' voor ouders langs coffeeshops in Goes is gistera vond een succes gebleken. De Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterscheldere- gio (SMWO) had de avond georga niseerd in samenwerking met Indi go, Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG), politie en de coffeeshops Highlife en Aarden. Doel was om ouders van jongeren in de leeftijd van 14 tot 20 jaar voor te lichten over het gebruik van softdrugs en hun de gelegenheid te bieden ook eens een kijkje te nemen in een coffeeshop. Dat was voor het eerst en wellicht zelfs een Nederlandse primeur. Een kleine dertig ouders waren daadwerkelijk gekomen, een stuk minder dan de negentig die zich hadden aangemeld. Zij werden in twee groepen verdeeld, beurtelings kregen zij in hotel Ter minus voorlichting en workshops van politie en C]G en werden de coffeeshops bezocht. Voor de meeste deelnemers was het de eerste keer dat ze in een coffeeshop kwamen en dat viel al les mee, vond ook Jan Vos uit 's-Heer Hendrikskinderen. „Het is eigenlijk best wel gezellig", zei hij na het bezoek aan Highlife. „Ik vind deze manier van voorlichting geven heel positief" Er bleken bij de ouders veel vragen te leven, va riërend van 'wat kost een joint' (2,50 euro) tot 'hoeveel wiet mag iemand kopen' (nu nog 5 gram per dag, straks 3). Bij de meesten was ook niet bekend dat in een coffeeshop geen alcohol wordt ge schonken. Medewerkers van Highlife legden uit dat een coffees hops een horecagelegenheid is waar gecontroleerd kan worden ge blowd. Ook wezen zij er op dat er een strenge leeftijdscontrole wordt gehanteerd en dat wordt gelet op probleemgedrag. „Door coffeeshops wordt voorkomen dat mensen naar illegale drugspanden gaan. Het is bewezen: hoe minder shops, hoe meer illegaliteit." De avond was alleen voor ouders uit de gemeente Goes; SMWO over weegt ze ook voor mensen uit an dere gemeenten te houden. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zo. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl Mevrouw heeft contactlenzen, al zo'n 40 jaar. Ze raakt er nog al eens een kwijt. Dan moeten alle huisgeno ten zoeken. Iedereen knielt dan op de vloer, met een zaklantaarn in de aan slag. Onlangs gebeurde het weer: een lens kwijt en zoeken maar Tevergeefs. Dus leefde ze verder met één lensje. De volgende dag belde ze de oogarts met de opdracht om een nieuwe lens te bestellen. Na acht dagen werd er gebeld dat deze was aangekomen. Kosten: 159 euro. 's Avonds de nieu we lens ingedaan, maar ze zag alles dubbel. Paniek. Ze wilde zo snel mo gelijk de lens terugsturen en haalde de nieuwkomer uit haar oog. Ze slaakte een kreet, dacht even nog dubbel te zien, maar het was echt. Er zaten twee zachte lenzen op haar vinger. Tien dagen lang zat het verlo ren gewaande exemplaar diep in de oogkas verscholen. kapelle - Het lijkt erop dat auto mobilisten in Kapelle gewend be ginnen te raken aan het feit dat er binnen de bebouwde kom niet harder mag worden gereden dan dertig kilomter per uur. Bij twee recentelijk gehouden snel heidscontroles met de lasergun op de Vroonlandseweg en de Bieze- lingsestraat zijn geen bekeuringen uitgedeeld. Er werden honderden voertuigen gecontroleerd. Wel kre gen vier automobilisten een waar schuwing. Sinds vorige maand mag in heel Kapelle nog maar 30 worden gere den. Ook voorrangswegen bestaan niet meer. door Luc Oggel kapelle - Lars Meiresonne (10) uit Wemeldinge is de nieuwe kinder burgemeester van Kapelle. Hij kwam gisteren als winnaar uit de bus tijdens een spannende verkie zingswedstrijd in het gemeente huis. Lars volgt Jan-Corné van der Wekken op. In totaal waren acht kinderen in de race voor het kinderburgemees terschap. Zij moesten in een bom volle raadzaal voorbereid en on voorbereid opdrachten uitvoeren, zoals een fictieve inwoner toespre ken die een koninklijke onder scheiding kreeg, een nieuwjaars wens uitspreken en een speech houden waarin zij hun plannen uit de doeken deden. De finale ging uiteindelijk tussen Lars, Nao mi Meeuse en Abel van de Sluis. Een jury besloot dat Lars het ko mende jaar de assistent van grote- mensenburgemeester Anton Sta pelkamp mag zijn. De leerling van cbs De Hoeksteen wil zich hard maken voor goede omgang met en respect voor gehandicapten. „Ik hoop dat ik een goede burgemees ter zal zijn", zei hij in zijn aanvaar- dingsspeech. Lars Meiresonne (links) wordt gefeliciteerd met zijn verkiezing tot nieuwe kinderburgemeester door scheidend kinderburgemeester Jan-Corné van der Wekken. Grote-mensenburgemeester Anton Stapelkamp kijkt toe. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41