341 sport Postma met stip op een Curlingteam kijkt al voorzichtig naar OS 2018 mim MÊ m donderdag 8 december 2011 Formule 1 in 2012 'gewoon' naar Bahrein en VS De Formule 1 keert komend seizoen definitief terug in de Verenigde Staten. Tijdens een vergadering in New Delhi stelde de interna tionale autosportfederatie FIA de eerder gepubliceerde kalender voor 2012 vast. Dat betekent ook dat de Grote Prijs van Bahrein, die afgelopen seizoen niet doorging vanwege de politieke onrust in dat land, weer op de agenda staat. Over het doorgaan van de Amerikaanse GP op het nieuwe circuit van Austin (Texas) bestonden lange tijd twijfels vanwege een conflict tussen de bouwers van het circuit van de organisatie van de race. De FIA maakte gisteren een einde aan die onzekerheid en stelde de race vast op 18 november 2012. De koningsklasse van de autosport was in 2007 voor het laatst te gast in de Verenigde Staten, op het befaamde circuit van Indianapolis. Het komende formule 1 -seizoen telt 20 races, te beginnen op 18 maart in Australië. De finale van het WK is op 25 november in Brazilië. De Duitser Sebastian Vettel (Red Buil) gaat op voor zijn derde wereldtitel op rij. 18 maart: 25 maart: 15 april: 22 april: 13 mei: 27 mei: 10 juni: 24 juni: 8 juli: 22 juli: 29 juli: 2 september: 9september; 23 september: 7 oktober: 14 oktober: 28 oktober: 4 november: 18 november: 25 november: -~ï Australië Maleisië China Bahrein Spanje Monaco Canada Europa Groot-Brittannië Duitsland Hongarije België Italië Singapore Japan Zuid-Korea India' Abu Dhabi Verenigde Staten Brazilië Felix Binicewicz foto's ANP PERTH - Zeiler Pieter Jan Postma heeft gisteren tijdens de wereld kampioenschappen voor de kust van Perth uitstekend gepresteerd. De 29-jarige Fries, al in het bezit van een olympische nominatie, kwam in de Finnklasse twee keer als tweede over de finish en won daarna de vijfde race. Daarmee klom hij van de 20e naar de eerste plaats in het tussenklassement, ook met dank aan zijn aftrekresul taat van de eerste race (20e). Marit Bouwmeester voelde zich in de onstuimige omstandigheden, met windkracht vier tot vijf en flinke golven, eveneens in haar ele ment. De 23-jarige Friezin begon met een schrapresultaat (10e), maar liet daarna met dank aan de 'Fremantle Doctor' (een straffe zee wind die vaak in de middag op steekt aan de Australische west kust) de tweede en eerste plaats noteren. In het klassement van de Laser staat Bouwmeester op de derde plaats, op twee punten van de Belgische Evi van Acker. MOSKOU - De weg naar de Olympi sche Spelen in Sotsji is voor de Ne derlandse curlingers weer een stuk lastiger geworden. En die route was al zo moeilijk. De Nederland se mannenploeg onder leiding van Jaap van Dorp slaagde er in Mos kou bij de EK niet in het pad naar de hoogste divisie in te slaan, waar door deelname aan het volgende WK buiten bereik blijft. En juist de resultaten op de komende WK's bepalen wie er in 2014 in Rusland bij zijn op het hoogste sportpodium. „Ik zeg niet dat het nu al onhaal baar is, maar de kans dat Neder land in Sotsji bij het curling actief is, is heel erg klein", zegt de 21-jari- ge Van Dorp over het verwezenlij ken van een grote droom binnen de curlingbond. Nederland beëin digde gisteren de EK als zevende en voorlaatste in groep 2 van de B-divisie. Een plaats bij de eerste twee had play-offwedstrijden voor promotie opgeleverd. Het team van Van Dorp wist twee duels te winnen en verloor er vijf. „Toch hebben we een redelijk niveau ge haald. We keken vaak snel tegen een achterstand aan, maar knok ten ons geregeld terug." Het team-Van Dorp debuteerde op de EK. De jonge curlinger was ook niet naar Moskou vertrokken met het idee dat promotie naar de topdivisie even zou worden afge dwongen. „We hebben hier vooral ervaring opgedaan. Het was al mooi dat we in Nederland de kwa lificatie voor het EK wonnen. Het gat met de traditionele toplanden is nog groot, maar we investeren veel om dat te verkleinen", zei hij over de trainingsarbeid die in Ne derland wordt verricht. „Kracht en conditie zijn belangrijk in onze sport. Bij de toplanden hebben de vegers een ijzersterke conditie. Ook het mentale aspect mag niet worden vergeten." Van Dorp, die al sinds de junioren met Floyd Koelewijn en Carlo Glasber gen speelt, kijkt meer naar de lan ge termijn. „Natuurlijk willen we graag naar de Olympische Spelen. Ons droomdoel ligt echter verder weg. Dan moet je denken aan de Winterspelen in 2018, in Zuid-Ko- rea. We hebben nog een lange weg te gaan en zullen nog meer de in ternationale concurrentie moeten opzoeken. In Nederland zal de sport in de breedte moeten groeien, zodat we ook in eigen land meer strijd krijgen. Gelukkig is het aantal jonge beoefenaars al toegenomen. Onze achterstand op de top is niet onoverkomelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34