0"0 Ajax voelt zich bestolen tegen AZ baalt van halfje zonder goals 281 sport CHAMPIONS LEAGUE Ajax heeft zich niet bij de laatste zestien clubs van de Cham- pions League kunnen scharen. De landskampioen van Ne- kew. De Amsterdammers noteerden derland verliest voor eigen publiek van Real Madrid. fd0 6"6, Lyon zette daar Vierde zege op rij voor Lindsey Vonn FA stelt onderzoek in naar Luis Suarez Gudelj moet drie maanden toekijken Jordy Clasie langer bij Feyenoord 'Vinokoerov kocht zege Bastenaken-Luik' Ajax werd op doelsaldo uitgescha- or 9.7 tegenover. donderdag 8 december 2011 BEAVER CREEK Lindsey Vonn is bezig aan een in drukwekkende reeks in de wereld beker. De Amerikaanse skiester be haalde gisteren in Beaver Creek haar vierde overwinning op rij. Ze won de super-G in een tijd van 1.10,68, voor de Zwitserse Fabienne Suter (1.11,05) en de Oostenrijkse Anna Fenninger (1.11,09). Vonn bracht haar totale aantal zeges in de wereldbeker woensdag op 46 en staat hiermee nu op de derde plaats van de eeuwige ranglijst. LONDEN De Engelse voetbalbond FA stelt op nieuw een onderzoek in naar het gedrag van oud-Ajacied Luis Sua rez. De aanvaller van Liverpool zou maandag in de wedstrijd tegen Ful- ham zijn middelvinger hebben op gestoken naar de fans van de Lon- dense club. Suarez vond dat hij na een val een strafschop had moeten krijgen. De aanhang van Fulham jouwde hem daarna uit, waarna Suarez het ge baar zou hebben gemaakt. BREDA Middenvelder Nemanja Gudelj van NAC Breda is zeker drie maanden uitgeschakeld. De 20-jarige Serviër kreeg deze prognose gisteren te horen nadat hij een succesvolle operatie aan de knie had ondergaan. Er zat een scheurtje in de buitenmeniscus. „Ik moet vier weken met krukken lopen en mag daarna het revalida- tieproces beginnen. Het is best een lange tijd, maar op dit moment ben ik gewoon blij dat de operatie geslaagd is", zei Gudelj op de websi te van zijn club. ROTTERDAM Feyenoord heeft ook met Jordy Cla sie een principeakkoord bereikt over contractverlenging tot de zo mer van 2015. De huidige verbinte nis met de 20-jarige middenvelder, die tot medio 2014 loopt, wordt per 1 juli volgend jaar opengebroken en met een seizoen verlengd. Cla sie is de vierde Feyenoorder in kor te tijd die bijtekent Clasie speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Excelsior. De middenvelder, afkomstig uit de eigen jeugdoplei ding, veroverde na zijn terugkeer in De Kuip meteen een basisplaats. BERN Het Zwitserse tijdschrijft 'L'Illus- tre' beschuldigt wielrenner Aleks- andr Vinokoerov ervan dat hij in 2010 de overwinning in de presti gieuze klassieker Luik-Bastena- ken-Luik heeft gekocht. De Kazach zou medevluchter Aleksandr Ko- lobnev 100.000 euro hebben be taald om de zege veilig te stellen. Vinokoerov ontkent: „Zoiets heb ik in mijn loopbaan nooit gedaan." Het blad baseert zich op e-mails die de twee elkaar stuurden. Kolob- nev zou zijn rekeningnummer bij een bank hebben doorgegeven. door Dick Sintenie AMSTERDAM - De roep om techni sche hulpmiddelen in het voetbal die de arbitrage ondersteunen, zal na gisteravond in Amsterdam lui der klinken dan ooit. Ajax werd te gen Real Madrid (3-0 nederlaag) twee glaszuivere doelpunten ont houden en dat kost de club miljoe nen. Ajax werd van de tweede plaats in groep D verdrongen door Olympi- que Lyon, dat in de uitwedstrijd te gen Dinamo Zagreb niet alleen drie punten achterstand goed maakte op Ajax, maar ook zeven doelpunten scoorde. De Fransen liep in de tweede helft in record- tempo uit naar een monstrueuze 7-1-overwinning. Ajax keek in de Arena na één helft tegen 2-0 achterstand aan, door twee dekkingsfouten in de defen sie waarvan eerst José Callejon en daarna Gonzalo Higuain profiteer de. Maar het elftal van trainer Frank de Boer mocht zich bekla gen over twee enorme fouten van het Portugese arbitrale trio, of be ter: duo. Want het was twee keer dezelfde grensrechter die scheids rechter De Sousa ten onrechte at tendeerde op buitenspel. Nicolas Lodeiro kopte in de 32e mi nuut van dichtbij een bal in, nadat doelman Antonio Adan een schot van Gregory van der Wiel had los gelaten en Miralem Sulejmani ver anderde vier minuten later een schot van Vurnon Anita doeltref fend van richting. Beide keren we zen de tv-beelden uit dat Ajax een glaszuiver doelpunt door de neus werd geboord. Aanvoerder Jan Vertonghen vroeg De Sousa om tekst en uitleg, waar na de Belg van de leidsman onmid dellijk een gele kaart kreeg voorge houden. Ajax kreeg het in de tweede helft al vrij snel Spaans benauwd en niet door toedoen van Real Ma drid. Dat kwam vooral door de on heilstijdingen uit Zagreb, waar Lyon in amper zeven minuten uit- door Theo Brinkman ROTTERDAM - De eerste helft in dichte mist, de tweede helft in de storm: Excelsior-AZ is een duel van de extreme omstandigheden. En beide keren blijven doelpunten uit. AZ blijft ook in het restant van de eerder gestaakte wedstrijd steken op 0-0. Al om kwart voor zeven, drie kwartier voor de aftrap, komen beide elftallen het veld op voor hun warming-up. Da's vroeger dan anders. Ze willen extra warm zijn, om meteen gas te kunnen ge ven bij het begin van de tweede helft. De spelers van AZ werken een halfuur lang een intensieve warming-up afj inclusief afron- dingsvormen. Tot vreugde van de AZ-fans. Zij staan achter het doel en juichen bij ieder doelpunt. De lange versie van de war ming-up had Verbeek dinsdag al 'geoefend' op het trainingsveld, om de spelers eraan te laten wen nen. „En om te kijken of ze het wel zagen zitten. Want ze moeten zich er wel lekker bij voelen. En dat deden ze. 'Op deze manier zijn we klaar om te vlammen', zeiden ze." Als de spelers nog even naar bin nen gaan, neemt de omroeper het woord. „Dames en heren, van har te welkom bij de tweede helft van Excelsior-AZ", zegt hij, om vervol gens de opstellingen voor te lezen. Die zijn exact hetzelfde als tweeën halve week geleden in de mist. Een gek gezicht: de wedstrijd be gint zonder handjes schudden en zonder toss. AZ trapt af, met Adam Maher en Rasmus Elm. Langs de zijlijn lopen direct al wis selspelers warm, zodat ze klaar zijn om in te vallen. AZ doet wat het moet doen: aanvallen. Het le vert na een kwartier bijna een doelpunt van Brett Holman op, maar doelman Wesley de Ruiter redt uitstekend. De 'hele' wedstrijd geeft hetzelfde beeld: AZ valt aan - soms wat te ge haast en vaak slordig - en Excelsior probeert te counteren. Dat levert nog bijna een doelpunt op. Alberg schiet goed in maar doelman Este- ban redt. „Dit wedstrijdverloop hadden we vooraf al uitgetekend", zegt trainer Gertjan Verbeek. „Eén helft is te kort om een tegenstander stuk te spelen." Verbeek wil na de 5-1-ne- derlaag bij Heerenveen en de 0-0 bij Excelsior niets weten van een 'rampweek'. „Nee hoor. Dat kan het alleen worden als ze vrijdag de euro laten vallen. Dat zijn grotere problemen dan dit." Stand aan kop: AZ 1511 2 2 35 31 - 13 PSV 15 9 4 2 31 42- 18 FC Twente 15 8 5 1 30 39- 15 Ajax 15 7 6 2 27 41 - 23 Feyenoord 15 8 3 4 27 29- 18 sc Heerenveen 15 6 7 2 25 33- 23 Vitesse 15 7 4 4 25 22- 16 FC Groningen 15 6 4 5 22 28- 28 f|f|§g£iÉ Higuain (rechts) bezorgt Real Madrid een 2-0-voorsprong in de Arena. Doelman Kenneth Vermeer en Daley Blind liep naar een 4-1-voorsprong. Op plaats en hadden de Fransen ook Het paste wel bij het surrea- dat moment stonden beide clubs al vijf van de zeven doelpunten listische karakter van de dag, die in punten gelijk op de tweede achterstand goedgemaakt. voor Ajax begon met een bijeen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28