zeeland 127 poggen poh Knokpartij om marinierskazerne Klusjerijk! zet Oostburg ook in schijnwerpers donderdag 8 december 2011 'Vrijwilligers zijn nodig voor overbrengen van energieboodschap' Gina Lammens OOSTBURG - Monique Schouten en Gina Lammens doen aan het tele visieprogramma Klusjerijk! mee, omdat ze hun uit het begin van de vorige eeuw daterende woning graag energiezuiniger en duurza mer maken. Ook vinden ze het be langrijk dat - zoals het programma beoogt - veel mensen energiebe- wuster worden. Maar daarnaast zijn beide dames heel blij dat ze de schoonheid van Oostburg en omgeving mogen la ten zien. Monique, geboren en ge togen Oostburgse, kan er niet goed tegen dat de Eenhoornstad 'bijna altijd negatief in het nieuws is'. „Het is gewoon een leuke woon plaats in een natuurrijke omge ving en het is mooi dat dat lande lijk op televisie te zien is." In Klusjerijk! proberen vijf gezin nen uit vijf gemeenten niet alleen hun energierekening fors te laten dalen, maar trachten ze ook ande ren over te halen energie te bespa ren. Klusjerijk! wordt vanaf volgen de week zaterdag 17 december acht zaterdagen lang vanaf 16.30 uur uit gezonden (met een herhaling zon dagmiddag) op RTL 4. Zeeland moet er nu bijblij ven. Anders loopt ze de kans dat de marinierska zerne aan haar neus voorbij gaat. De gemeente Utrechtse Heuvelrug wil de Van Braam-Houckgeestka- zerne niet kwijt. Er werken 2200 mensen en 1200 van hen wonen in de gemeente van burgemeester Frits Naafs (WD). Niet vreemd dat hij regelmatig te vinden is in de wandelgangen van de Tweede Kamer en het ministerie van De fensie. Dat leidde dinsdag tot een klein succesje in de Kamer. Een klein, want Utrechtse Heuvelrug kreeg niet helemaal haar zin. Naafs zou graag zien dat Defensie ook onderzoek doet naar wat het kost 0111 de kazerne te verbouwen. En niet alleen naar wat het kost om hem naar Zeeland te verplaat sen. Want als de minister zelf zo'n onderzoek doet, moet hij met de billen bloot. Ruimte voor zoiets als persoonlijke voorkeur is er dan niet meer bij. Naafs ziet ook dat minister Hans Hillen (Defensie) de kazerne aan Zeeland gunt. Maar de minister hoeft geen onder zoek te doen naar de kosten van verbouw. Want een voorstel van D66 en PvdA haalde dinsdag geen meerderheid. Daarentegen kreeg een voorstel van WD en het CDA steun van de hele Kamer. Daar door moet de minister Doorn de door Jeffrey Kutterink kans geven een tegenvoorstel te doen. Hillen moet beide opties za kelijk afwegen. De Kamer is niet te gen verplaatsing naar Zeeland, maar wil niet dat verplaatsing meer kost dan verbouw. Ondertussen vindt op de achter grond een harde politieke knokpar tij plaats. Volgens Haagse bronnen draait het voor een belangrijk deel om de grondprijs in Doorn. Utrechtse Heuvelrug heeft er baat bij om het ministerie en de Kamer te laten geloven dat de grond niet veel waard is. Hoe lager de grond prijs, hoe lager de opbrengst voor Defensie bij verkoop en hoe groter het tekort bij verplaatsing naar Zee land. Van belang daarbij is dat het erop lijkt dat Doorn de grond niet voor woningbouw wil gebruiken. Terwijl Utrecht kampt met ruimte gebrek. Nu er geen onderzoek komt naar de kosten in Doorn, heeft Utrechtse Heuvelrug de han den vrij om een beeld te creëren dat niet per se waar hoeft te zijn. De collector die energie naar de zonneboiler leidt. zijn ook geïsoleerd met dubbel glas en isolatieplaten, foto's Mark Neelemans ANALYSE Poggenpohl Studio Poortvliet - Paasdijkweg 33,4693 RE Poortvliet - telefoon 0166 61 93 00 - info@poggenpohl-poortvliet.nl - www.poggenpohl-poortvliet.nl Ons totale programma is ontwor pen door de grootste designers van de wereld, maar met oog voor het kleinste detail. Bekijk nu onze totale collectie bij Poggenpohl in Poortvliet, ontvang een verrassende attentie bij uw offerte en ervaar zelf dat 'stijl en allure' perfect bij Poggenpohl passen. We heten u welkom! Dan is Poggenpohl het juiste merk voor u. Want een Poggenpohl keuken is anders dan andere keukens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27